DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Michciubar    84
Dnia 27.04.2020 o 20:47, krzychunt napisał:

Abp poland Pniewy byczki 10.80 O klasa i ponoć dyrektor mówił że lepiej nie będzie  . Czas najwyższy żeby na olx zaczęły się pojawiać ogłoszenia typu ODDAM BYCZKI W DOBRE RĘCE !!

Na olx już pojawiają się ogłoszenia "wymienię byczki za siano,zboże,kiszonkę" a jeszcze nie tak dawno cielak od matki hf trochę złapał czerwonego koloru i już rzekomo miesny i po 2 tygodniach już 1500 krzyczeli

Edytowano przez Michciubar
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113

może ktoś mi wyjaśnić fenomen bo troche nie wiem do konca o co chodzi.w telewizji trąbią że susza, ze bedzie pandemia głodu,że w sklepach ceny mięsa, produktów mlecznych w góre idą a u nas wszystko do dołu.handlarze bredzą coś że eksport nie idzie a ja się pytam co Ci ludzie jedzą teraz co jedli wcześniej nasze mięso?gówno prawda ze nie ma eksportu tylko w obecnej sytuacji mają czym się podpierać żeby tanio kupić.sprzedałbym pare byków bo juz mają ok 22 miesiące ale nie po tej cenie gdzie jak pytałem max 7 zł za zywca.na brak paszy narazie nie narzekam i będe trzymał jesli trzeba do 30 miesięcy, może wkoncu pojdzie cena do góry skoro taki głod na swiecie panuje czy ma panować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

kolego tajwan1986 bo my rolnicy jesteśmy wykorzystywani od lat - nawet na nas mówią cwaniaczki  że jesteśmy chłopki ( czyt. chłopki pańszczyźniane) i jak dawniej mamy robić na handlarzy, dyrektorów i rzesze urzędasów, tak jak w średniowieczu. Jedyny sposób żeby to błędne koło zamknąć to żeby wszyscy rolnicy jednym głosem domagali się zapłaty za swoja prace a nie że jakiś cwaniaczek łaskawie za nasze produkty daje kasę, która nie pokrywa naszych kosztów. Jestem 100% pewien że jak nie będzie co kupić to i cena będzie ale do tego trzeba jednomyślności.

Dziś u kolegi zjawił się handlarzy-na i mu zaproponował 6.5 brutto za byki mm a ten go pogonił, ciekaw co taki cwaniaczek zrobi jak odwiedzi kilku dziesięciu rolników i nic nie zarobi tylko kasę na paliwo wyda i tak co dziennie - z pewnością zmięknie, jak zus, i inne opłaty będzie musiał zapłacić. tak że mili państwo trzymamy się swojego - wówczas nasz zysk to nie tylko kupa gnoju ale godne życie  nie chłopka lecz rolnika.

A o cenach należy pisać, mówić głośno gdzie tylko można żeby mieszczuchy wiedziały że płaca nie rolnikowi lecz pośrednikowi - że to on jest wyzyskiwaczem nie my rolnicy .

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Problem jest miedzy innymi w tym że rolnik nie ma możliwości dostarczenia swojego byka do ubojni  Po prostu nie ma środka transportu do tego celu Co z tego ze odmówisz sprzedażny po zaproponowanej cenie ,tylko kłopot z tego może być bo byk przekroczy 30 m i znowu cena w dół ,a odebrać go może tylko "handlarz" bo sam go nie odstawisz bo nie masz takich możliwości 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728

Problemem kolejnym jest nierówne traktowanie rolników i handlarzy przez ubojnie

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4417

I tak i nie.Zależy  jak spojrzysz.....Jak rolnik nie sprzeda  handlarzom  to ubojnia nic mu nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302

Tajwan jeden Sz.P. tu kiedyś napisał po co płacić więcej jak można mniej 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, Damianek20 napisał:

Tak wie że mam wagę stoi obok wejścia do obory i z szosy widać, poza tym waga jest od 2005 r i zawsze się na niej waży. 

Jakie woj ? Jak tak wali kase to Dawaj go do mnie , może zbierać 2 byki i 2 jałówki wszytko R po 7 brutto 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Tylko ile teraz taki byk zeżre przez kilka miesięcy?  Ma załóżmy 18-20 i tak go trzymać do 30 miesiecy jak ktoś napisał. Nawet gdyby cena poszła 50gr to ile paszy na niego pójdzie to już lepiej 2 male w to miejsce żywić przez ten czas...u mnie mm po solidnym odpojeniu mlekiem 18-19 miesięcy ponad 800kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Było by z byt pieknie a to jednego cisnie sprzedać bo brak kasy bo prow bo ziemia bo długi drugiego ciśnie bo nie ma miejsca a trzeciego bo brak paszy a ten 4 co zawsze ma naj mniej sztuk mówi potrzymam pokaże tym h*jom że nie sprzedam za 5 zł   to co on sam bidak narobi. Każda ubojnia chce handlarza bo taki handlarz zwozi do siebie  a ubojnia odbiera od niego co dzień po 40-50 sztuk i po kiego oni mają sie telepotać tu po jedną tam po 3 tam może 4 ale jedna za tanio by poszłą to została . Tak to wygląda i bedzie wyglądać człowiek dąży do tego by miec lepszy status życia co za tym idzie pracujue wiecej wiecej utrzymuje bydła itp itd bo taka nasza natura dlatego to my jesteśmy na szczycie układu pokarmowego a nie na dole chodź warunków fizycznych nie mamy . Unia nas zapętla daje prowa biore maszyny nie stac mie cyk kredyt cyk bydło w duł a kit rata jest cyk musze sprzedać tak to leci  sam widzę jak po znajomych a nawet po sobie paliwko po 4 zł cyk na zapas cyk to tamto  sramto potem byk po 6 zł a ja cyk muszę sprzedać bo fakturka leżała.... Od cibie pojedzie pojedzie dalej jak do mojego kolegi da mu za byka hf 540 kg 6.4 brutto ten zadowolony że mu dali tyle forsy a że chłopaki jebudu 100 poszło w pizdu tego nie wie . Ale jak takie łajzy biorą całe życie od ciebie i zawsze ci wpajają że twoje byki to 500 kilo a krowa 550 to potem tak myślisz a oni nawet i w niedziele przyjada do takiego po krówkę byczka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905
29 minut temu, wojak1986 napisał:

Tylko ile teraz taki byk zeżre przez kilka miesięcy?  Ma załóżmy 18-20 i tak go trzymać do 30 miesiecy jak ktoś napisał. Nawet gdyby cena poszła 50gr to ile paszy na niego pójdzie to już lepiej 2 male w to miejsce żywić przez ten czas...u mnie mm po solidnym odpojeniu mlekiem 18-19 miesięcy ponad 800kg

+- 1600 - 1700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Szkoda paszy na te rogacze. Sasiad sianokiszonke dla krow po 180 zl zwozil. A balot wyslodkow 330.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robi666    11

Dziś znów obniżka, gospodarze sprzedają bydło na maxa, cena nic nie zmienia, dalej sprzedają i po co podnosić, pykno parę groszy coi raz żeby znów było z czego obniżać i żeby ludzie nadal kupowali cielaki do chowu i chowali 😱 i się śmieją co taki gnojarz będzie robił, musi mieć zajęcie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Biernacki Golina daje najwyższa cenę...;-)

Edytowano przez Elvis1090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

On płaci na fakturę termin nie znany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
39 minut temu, soltys48 napisał:

Ale taki to tylko jak masz znajomosci

No co Wy gadacie. Biernacki placi z gory.

 

(pod warunkiem, ze milion-dwa juz zalega)

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MietekW    24

Pewnie zrobi zaraz skok jak Zakład Mięsny z pod łodzi taką potężna wydymała dostawców 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj