DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

sylwekbarca2    147

Nie nie ważyłem, jedynie mogę mieć odniesienie do wagi żywej takiej plus minus bo jakieś miesiąc przed miałem kontrole wzajemnej zgodności i musieliśmy zakładać bykom kolczyki a że są z luzu to musieliśmy je zaganiać do zakładania na wagę i przy okazji przeważyliśmy sobie to ważył 569 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
7 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Mi to juz nawet nie chce sie łazić oprzątnąć. Hf 5.2 a mieszance do 6 netto. Wlkp.

Kto ma taką cenę dziś przyszedł SMS od handlarza na nowy tydzień HF 6.10 mieszkaniec 6.40 mięsny 6.80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, sylwekbarca2 napisał:

4 miesiące temu byk dostał wzdęcia , byk SM, waga+- 600 kg dał nam 233 kg samego mięsa. 

To według Ciebie jest hf 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

nie trzymam HF ale przy przykładzie tego SM, HF może dać wg mnie maks 200 kg

 

5 godzin temu, Berthold napisał:

A to kości oni wyrzucają tak??? Wszystko sprzedają, nie bądź śmieszny... U nas Hf 5,3. Czemu zakłady nie płacą za skure, co z narogami ( serce, wątroba, płuca, nerki)... Złodzieje i koniec!!!

Nie bronie ich ale dla mnie największymi złodziejami są pośrednicy co tym handlują, masarnie i sklepy.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Nie badam bo jeszcze będzie wiadomo co ;D ja nie mówie o półtuszy tylko o samej trybce, mogę się mylić 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
sylwekbarca2 napisał:

4 miesiące temu byk dostał wzdęcia , byk SM, waga+- 600 kg dał nam 233 kg samego mięsa. 

U mnie ostatnio hereford 520kg dał 290kg ćwiartek plus podroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Klasyczny hf z mojego doświadczenia średnio wybijał mi się od 51- 53%. Jak już bardziej wchodził w coś w stylu ncb bądź średnie mm to i wybicie rosło. Wiadomo, że były i gorsze bo i takie się trafiają.

Edytowano przez donweter1989
Dodanie treści
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1903

Nam przy ostatnim załadunku jeden byk poszedł pionowo po ścianie i już nie było chętnych do ładowania 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aż za dobrze znam te akcje. Kali, Cybulek, oprócz opasów macie krowy mleczne? Bo likwiduję opasy i może do krów bym wrócił 🤔😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023
8 godzin temu, HF86 napisał:

Przestaniemy hodować to wyjdą prezesy i handlarze z bekiem na ulicę i zewnym głosem że łzami w oczach będą głosić że pazerni gospodarze że robić chlopowi się nie chce a uni tyle piniazkow zainwestowali.jak żyć dajta parę milionów 😂wolontariat już się kończy.

Nie przestaną ludzie hodować chyba że ich sytuacja losowa zmusi. Mają kredyty i będą po 5 zł sprzedawac. To nocy czepia się brzytwy. W ubiegłym roku u mnie ludzie dołożyli do buraka cukrowego na spotkaniu krzyki lament wyzwiska a jak doszło do planowania to ci co krzyczeli to pierwsi stali w kolejce do podpisu umowy. I tak samo mamy z bydłem. Bydło przej....a sprawa eksploatuje człowieka na maxa, handlarz sobie ukradnie na wadze a my nawet za swój obornik zapłaciliśmy. Mam też do sprzedania i nawet nie dzwonię i się nie pytam z cena bo szkoda zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Damianek jest dokładnie jak mówisz. 

Ja w styczniu oddałem  wszystkie dzierżawione łąki za które płaciłem od 100-200 zł ( dopłaty własciciel) a dzisiaj spotkałem gościa ze wsi i mi sie pyta  ile płaciłem bo on ostro negocjował i udało mu się zbić czynsz na ........ 500 zł normalnie gacie mi spadły z wrażenia. A 2 miesiące temu sprzedawał byki po 6 zł brutto w wadze....... 530 kg brutto bo nie miał na kredyt. Teraz kupi cielaka za 800 zł zapłaci za łąke 500 zł a na końcu sprzedaje niedorosty . To się nazywa żyłka do interesu, hehehhe   

więc jeleni dla handlarza napewno nie braknie

p.s a najlepsze ze to kawałek drogi a rekin hodowli  ma sprzęt taki ze lampy na sznurek przywiązane a przyczepy takie ze  boki od rdzy odpadaja. Jak go policja capnie to mandat większy bedzie jak wartość sprzętu, heheheh

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Potwierdzam, opas to dno. U mnie większość likwiduje, kupę pras i innych klamotów wyprzedają, bo już do tego nie wrócą. Kolega ma rację, bydło strasznie eksploatuje człowieka, wręcz wyniszcza. Są tu potentaci co mają wszystko na robotach/rusztach to jeszcze ok, ale sporo ludzi tyra taczkami po błocie. I to rozwala zdrowie. W ogóle to forum jest jak całe polskie rolnictwo - bardzo zróżnicowane, dlatego tyle tu nieporozumień i niesnasek. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

dokładnie jak opisałeś 

do mnie przyszedł dziś gostek z wioski mocno spragniony (wie że u mnie pokręci sie z pół godzinki to i glód i pragnienie zaspokoi ) Wzioł taką plastikową łopate do śniegu i poszedł gnojowy korytarz ogarniać ,chyba od tego szurania tak jednemu bykowi odjebalo myślałem że trzeba bedzie go odstrzelić Jak wychodziłem z obory to odciagał sie od korytarza pasowego jak by tam jakiegos potwora widział Ciekawe czy jutro nie będzie sztywny rano 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Nie licząc obornika i przygotowania paszy to na jednego opasa poświęcam nie więcej niż jakieś 15-20 min tygodniowo... zostawiam je nieraz na 48 h bez obrządku( ktoś zobaczy dwa razy dziennie czy wszehno w požatku ) i sobie rosną. Wolno bo wolno ale praktycznie bezobsugowo. 

Edytowano przez Taurus83
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

I tylko takie coś ma sens. Tańczyć koło byka godzinę dziennie to lepiej krowe mieć na mleko. Przynajmniej kasa lepsza.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Ja ostatnie trzy lata zacząłem bawić się w opas byków, taka dodatkowa kasa przy mleku. Jednak widzę że to nie ma sensu jeszcze został mi jeden kojec 7szt i koniec z bykami. Miałem nawet problem ze sprzedażą byczków małych ale i na to znalazłem rozwiązanie, kryję nasieniem sexowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj