DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

komizmo    2694
1 godzinę temu, hobbysta82 napisał:

Mi 7 za R zaproponowali. Coś kurczą im się dostawcy, może się ogarną. 

Z 4,5 hektara warzyw można żyć, ale zajebiesz robotą całą rodzinę.

Najlepszą alternatywą dla rolnika, to dobrze zarabiająca kobieta :).

Pierwszy sensowny komentarz na AF 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Widze teraz duzy nacisk na warzywa. U nas też już 3 gospodarzy idzie w warzywa i to dosc spore areały. Jestem ciekaw gdzie oni to za rok sprzedadzą jak tyle osób w to inwestuje. A powracając do tematu za te 3 jałówki wziąłem średnio 4.6tyś brutto więc nie ma rewelacji ale chyba też nie jest tragicznie. 

To wrzuć rozliczenie. Nie wstydź się. 

 

1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Niestety tak 

@ab23 ja raczej też, tylko teraz szukam jakiejś alternatywy, bo mam jakieś tylko 40 z dzierżawą, i co tu robić, może warzywa 🤔

Złap dwie czajki z jednego derkacza przywiazac za łapkę łańcuchem min 6 metrów i masz ptaszkowe i ekologię orne jakieś hujostwo co się talezowka nie zapycha i tanie nasienie i jesteś gospodarz jakiego wymazyla sobie unia. A jak tęsknota za produkcją nastanie to że dwa wyjazdy w roku do hitlerowskiego bauera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
1 godzinę temu, hobbysta82 napisał:

Najlepszą alternatywą dla rolnika, to dobrze zarabiająca kobieta :)

Ja już mam taką "alternatywę"

Ale nie wiem czy z niej tez nie zrezygnuję 😀

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol8885    42
12 godzin temu, marijusz napisał:

po 17 zadwoniła dziewczyna z powszechnego spisu Ja miałem pełno pracy to jej powiedziałem na odczepnego aby w innym terminie próbowała bo ja pracuje do 15 i teraz juz mam wolne Po kilku minutowej wymianie argumentów poinformowała mnie ze jeszcze raz do mnie zadzwoni i jeśli nie udzielę jej info na temat gospodarstwa to pojawi się u mnie osobiście w asyście policji Nie chciałem fatygować mundurowych to spiałem się  teraz sam .Zajeło mi to okolo 2 godzin hektary rospisalem co do ara,zwierzeta z pamieci ,+ --

Na końcu formularza wyskoczyło zapytanie czy napewno wstawiłem właściwą liczbe osób pracujących na moim gospodarstwie(za mało ludzi za dużo ha) a i tak wiekszość dzierzaw pominełem tylko te co we wniosku o dopłaty ujełem

to z fusów czy masz jakiś profesjonlny kurs wrózbity Nie wiem jak dziś ale jeszcze wczoraj byk poszukiwany 13 za O przy kilku sztukach

Nie trzeba byc wróżbita

 

To sa ceny sprzedazy cwierci. Czy zaklady beda placic wiecej, czy im sie befzie oplacac to.mnie w sumue nie interesuje.

 

Export tak wyglada, widac co.sie dzieje

Niemcy nowe restrykcjie ( kebaby + elementy z kuli stop)

Wlochy / Hiszpania to samo ( zapotrzebowanie na jalowke polecialo na ryj,)

Krowa bedzie kosztowac w zakladach na wbc 11 pln za 300/320+ bo caly export.opuszcza cene i polskie.rozbieralnie beda musialy tez oposcic. Zreszta obecnie taniej przywiesc slaba krowe na hamburgery z wloch czy francji niz kupic w polsce.

Prawo rynku nic wiecej

 

Przody poszyl z byka w gore bo zydzi zabrali i zabraklo, ale jednoczesnie nie ma chetnego na zady i potanialy.

Zaklady ktore maja zyda moze sie wybronia reszta musi sie dostosowac do europy.

 

Poledwica z warkoczem z byka z firmy B...Do hiszpanii 7e (dramat)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16869
marijusz napisał:

1 godzinę temu, hobbysta82 napisał:

Najlepszą alternatywą dla rolnika, to dobrze zarabiająca kobieta :)

Ja już mam taką "alternatywę"

Ale nie wiem czy z niej tez nie zrezygnuję 😀

nie rezygnuj z kobiety dopóki do niej nie dokładasz 😉

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
5 minut temu, Karol8885 napisał:

 

Poledwica z warkoczem z byka z firmy B...Do hiszpanii 7e (dramat)

 

niech zejdzie z ceny do poziomu 10 e to w Polsce ją rozprzeda a nie w detalu kosztuje 95 zł 

2 minuty temu, malorolny121 napisał:

3× mm waga 2740 ,8 zl brutto

waga netto ? jakies potwory nie byki😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol8885    42
6 minut temu, marijusz napisał:

niech zejdzie z ceny do poziomu 10 e to w Polsce ją rozprzeda a nie w detalu kosztuje 95 zł 

waga netto ? jakies potwory nie byki😀

W Polsce sprzedaz 2 tony poledwicy to jest dobry wynik,  a on ma 10 ton tygodnio, a to tylko 1 zaklad

 

Zreszta pamietacie kwietniowe promocje w dino za 45-50 PLN? 

Tak bedzie kosztowac., PS ( w polsce sprzedaje sie bez warkocza to jest 30% obrobki wiecej w stosunku do z warkoczem)

7e z warkoczem to 9,5 bez warkocza w hurcie. 45 PLN netto. , Transport dystrybucja marza marketu i juz masz 80 PLN

Edytowano przez Karol8885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Waga brutto. Jeden byl pewnie grubo ponad tone. Dopuki byly spokojne to staly niezauwazone, ale jak sie na tescia  jeden porwal to sprzedane od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

teść pewnie na zusowskiej emeryturze?

Znam gościa co za tego który porywa sie na teściów dałby 2x wiecej niż wziełeś

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

myślę o warzywach ale takich gdzie zrobię max mechanicznie i chemicznie 😉

Pamiętaj, że cała Rzeczyca i okolice to zagłębie warzywne i konkurencja jest spora. Druga sprawa to łaska klientów. W tym roku na topie jest dynia i topinambur, a z owoców poziomka.

A za rok to może być  szczaw i mirabelki, bo na nic więcej ludzi nie będzie stać. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@hobbysta82nie tylko Rzeczyca  ja pod nosem mam Majkowy, Gomuliny itp, ale to narazie plany, mam chwilę czasu analizuje, może zostanę przy uprawach tylko polowych, a może jakie alpaki 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Karol8885 napisał:

Nie trzeba byc wróżbita

 

To sa ceny sprzedazy cwierci. Czy zaklady beda placic wiecej, czy im sie befzie oplacac to.mnie w sumue nie interesuje.

 

Export tak wyglada, widac co.sie dzieje

Niemcy nowe restrykcjie ( kebaby + elementy z kuli stop)

Wlochy / Hiszpania to samo ( zapotrzebowanie na jalowke polecialo na ryj,)

Krowa bedzie kosztowac w zakladach na wbc 11 pln za 300/320+ bo caly export.opuszcza cene i polskie.rozbieralnie beda musialy tez oposcic. Zreszta obecnie taniej przywiesc slaba krowe na hamburgery z wloch czy francji niz kupic w polsce.

Prawo rynku nic wiecej

 

Przody poszyl z byka w gore bo zydzi zabrali i zabraklo, ale jednoczesnie nie ma chetnego na zady i potanialy.

Zaklady ktore maja zyda moze sie wybronia reszta musi sie dostosowac do europy.

 

Poledwica z warkoczem z byka z firmy B...Do hiszpanii 7e (dramat)

 

 

Kuwa nie wiedziałem że jest tak źle 🥺może w akcie solidarności określmy stawkę za przyrost kg wołowiny  minus złotówkę przecież zakłady nam padną bez wspomożenia  😭do tej pory tyle lat uczciwie nam płaciły jadąc na granicy opłacalności prawie praca dla idei 🤣a i handlarzom dolać kanister ropy bo im się trasa mocno wydłuża żeby kaniona bydła nazbierac. Same wolontariusze kuwa jego mać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a tak na poważnie jaka według Was powinna być cena za HF ? czy 7 zł netto było by w miare opłacalne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Minimum stabilne te ceny. Coś tam jeszcze z tego zostawalo . kupa obornika była gratis a nie dochodem 

16040545399131539236291180482764.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

Od razu byście chcieli sie ,,nachapać'' milionów:D A tak na poważnie to ja jestem z zagłebia ziemniaczano kapustowego i wszyscy skoczkowie którzy przeszli już w tamtym roku z bydła na warzywa teraz je talerzuja albo dokarmiają dziki bo nie mają na to zbytu. Nie sztuką jest zainwestować i nasadzić czy nasiać (narobić sie przy tym jak osioł) sztuką jest to w ogóle sprzedać bo to w tej chwili jest największy problem.I właśnie przez takich skoczków w tym roku sadzeniak był po 3 tys za tone a teraz sprzedajemy worek 15kg po 2.50 zl. Tutaj musze się zgodzić z Jarkiem skakanie to najwieksza głupota

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
1 godzinę temu, jarecki napisał:

a tak na poważnie jaka według Was powinna być cena za HF ? czy 7 zł netto było by w miare opłacalne 

Jak cielak od twojej krowy to 7 opłacalne. Jak kupny to w życiu bym tego ścierwa nie trzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, Tomek0406 napisał:

Od razu byście chcieli sie ,,nachapać'' milionów:D A tak na poważnie to ja jestem z zagłebia ziemniaczano kapustowego i wszyscy skoczkowie którzy przeszli już w tamtym roku z bydła na warzywa teraz je talerzuja albo dokarmiają dziki bo nie mają na to zbytu. Nie sztuką jest zainwestować i nasadzić czy nasiać (narobić sie przy tym jak osioł) sztuką jest to w ogóle sprzedać bo to w tej chwili jest największy problem.I właśnie przez takich skoczków w tym roku sadzeniak był po 3 tys za tone a teraz sprzedajemy worek 15kg po 2.50 zl. Tutaj musze się zgodzić z Jarkiem skakanie to najwieksza głupota

Na haosie cała obecna gospodarka zbudowana .W każdym roku jakaś branża jest podzynana i deptana z błotem. Żadnej stabilności, żadnego odniesienia nawet do popytu. Zabawa giełdowych graczy i marketów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302
2 godziny temu, HF86 napisał:

Minimum stabilne te ceny. Coś tam jeszcze z tego zostawalo . kupa obornika była gratis a nie dochodem 

16040545399131539236291180482764.jpg

Ten Sz.P.na jaki zakład oddaje   możesz napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj