yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Gość   
Gość
23 minuty temu, loquito napisał:

Słomek miał. 

A jaki plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, WiesiekTraktorzysta napisał:

Ozime skoszone, średnio Ostroga dała 5,5t/ha (na jednym kawałku nawet 5,8, ciekawe bo teren z przewagą V klasy, a nawet tam gdzie była 4a i 3 dało ciut mniej), Wilejka (na 4b/5 około 4t/ha), Hondia minimalnie więcej od Ostrogi. A jara pszenica jeszcze miejscami niedojrzała ;/ i ten tydzień będzie trzeba czekać. Ogólnie plon ozimin całościowy z tych samych kawałków to 18-20% więcej w stosunku do poprzedniego sezonu i jakieś 10% więcej jak 2 lata temu. Jak na pogodę uważam, że źle nie jest, tym bardziej że to łódzkie, w  teorii jeden z najbardziej suchych obszarów kraju.

Jaki powiat ? Bo ja też łódzkie i dziwi mnie że lepsze zbiory jak w tamtym sezonie. U mnie odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

W 2017 roku jesień była mokra i rośliny nie potrzebowały rozbudowanego systemu korzeniowego i w 2018 susza zrobiła swoje natomiast jesien 2018 była sucha i rośliny poszły w korzeń szukać wody i to uratowało pszenice w tym roku, takie jest moje zdanie i obserwacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ursus932 napisał:

Jaki powiat ? Bo ja też łódzkie i dziwi mnie że lepsze zbiory jak w tamtym sezonie. U mnie odwrotnie

Piotrków i okolice. Wg. mapek susza występowała bardziej na północy województwa niż na południu, choć tutaj też miejscami poprzypiekało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To blisko mnie ja Bełchatowski

I gorzej jak w zeszłym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku eksperymentalnie poszło T0 na ozimie i może to też coś pomogło, z tym że raczej środek niezbyt wyszukany...

 

Wiecie koledzy i koleżanki gdzie zbadać pszeniczkę na zawartość aminokwasów w białku (metionina i lizyna głównie)?

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ursus932 napisał:

A co dałeś?

tiofant metylowy bo mi zostało z lat ubiegłych w połowie dawki, tjk 0,75l/ha jakiś tydzień przed nocnymi przymrozkami. Temperatura pozwalała bo było coś koło 10-12 stopni w dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
5 godzin temu, WiesiekTraktorzysta napisał:

Ozime skoszone, średnio Ostroga dała 5,5t/ha (na jednym kawałku nawet 5,8, ciekawe bo teren z przewagą V klasy, a nawet tam gdzie była 4a i 3 dało ciut mniej), Wilejka (na 4b/5 około 4t/ha), Hondia minimalnie więcej od Ostrogi. A jara pszenica jeszcze miejscami niedojrzała ;/ i ten tydzień będzie trzeba czekać. Ogólnie plon ozimin całościowy z tych samych kawałków to 18-20% więcej w stosunku do poprzedniego sezonu i jakieś 10% więcej jak 2 lata temu. Jak na pogodę uważam, że źle nie jest, tym bardziej że to łódzkie, w  teorii jeden z najbardziej suchych obszarów kraju.

U mnie kolejny rok zawiodłem się na Hondi wyglądała jak zwykle super a oddała ponad tonę mniej od Desamo. Została mi jeszcze Sailor ale też nie oczekuję fajerwerków bo została zaatakowana przez żółtą karłowatość i 20% wypadło a reszta przerzedzona. Co do jarek to na jednym kawałku jak będzie dwie tony to będzie sukces a na drugim to nawet nie wjeżdżam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Teraz w tym temacie tylko rozmawia się o pszenicy? W porównaniu do starego tematu mało tu się dzieje. Może jest jakiś temat bardziej oblegany?

co do pszenicy mam jedna ciekawostkę. Zawsze skracalem modus +ccc i miałem wrażenie Że to mocno mi zatrzymuje pszenice. Wszędzie niska zasobność potasu i fosforu i pH 5 i mniej. W tym roku dałem sam moddus, 2x250 kg saletry i 2 zabiegi od grzyba a plony są super. Zanosi się na średnia 6 z 40 hektarów a na pojedynczej działce odnotowałem 7.5 tony pszenicy bilanz która polecam. Mimo ze na innych działkach planuje podobnie jak kilimandżaro oraz ostroga to jednak wyglada lepiej i delikatnie więcej planuje na podobnych stanowiskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
masa24 napisał:

Teraz w tym temacie tylko rozmawia się o pszenicy? W porównaniu do starego tematu mało tu się dzieje. Może jest jakiś temat bardziej oblegany?

też się wkur...am że kiedyś był jeden temat i wiadomo było że zawsze ktoś odpisze bo wszyscy zaglądali w jeden post a teraz kur.a tematów w huk a żadnych konkretów. niech admin zrobi temat pszenica ozima i jara i spokój, jacenty narozrabiales to teraz to napraw!

  • Like 2
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper1983    1

Też tak uważam nic tu sie nie dzieje nic nie wiadomo połowa ludzi sie wyjebal na ta zmianę i nawet nie zagląda 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Po prostu niech wszyscy piszą w jednym miejscu i tyle. co do pszenicy . Hondia u mnie nie najgorzej mimo suchego roku wyszło około 7T Wilejka koło 6 T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

U mnie wilejka ugotowala się na słońcu bo tak drobnego i zaschnietego ziarna jeszcze nie widziałem, plon 3t/ha a miało być na siew w tym roku a wychodzi na to że znowu czeka mnie centrala... za to lepiej wypadła ostroga ok 5t więc już trochę lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

Mam zamiar posiać pszenice Patras ktoś może miał moze się podzielić opinia czy warto siać jak plonuje jak z chorobami?? Będzie siana na 3a 3b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
6 godzin temu, rolniczek098 napisał:

Po prostu niech wszyscy piszą w jednym miejscu i tyle. co do pszenicy . Hondia u mnie nie najgorzej mimo suchego roku wyszło około 7T Wilejka koło 6 T

Dokładnie ostroga 7 ton z 1 ha wypadła najlepiej podczas tej pogody w tym roku klasa ziemi 3 a i 3 b .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam, mam dojście do podkładów z pieczarek jedyny koszt to transport 300zl za skład ok 30t, pytanie czy warto stosować taki podkład pod pszenicę i w jakich ilościach na ha? macie jakieś doświadczenie z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

warto stosować jak nie masz czegoś innego to lepsze to niż nic. A dawka ? zalezy ile masz kasy na to, możesz dać i 100 ton na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
6 godzin temu, adam19750609 napisał:

Mam zamiar posiać pszenice Patras ktoś może miał moze się podzielić opinia czy warto siać jak plonuje jak z chorobami?? Będzie siana na 3a 3b

O chorobach za dużo ci nie powiem bo ochrona z wyższej półki nic nie przepuściła ale nie wiem czy to za sprawą odmiany czy też oprysku. Siać na pewno warto, plony jak na ten rok klasy IV-V ok. 5.5-6t/ha, a III ok. 7t/ha,  jeszcze nie zważone, ale jak będę miał wyniki to dam znać dokładnie. Na pewno nie ma co szczędzić na skracaniu i lecieć maksymalnymi dawkami i to dwa razy przy mocnej agrotechnice. Plony mogłyby być lepsze ale 80% położyło się w połowie czerwca więc i tak nie jest źle. W galerii powinieneś mieć zdjęcie stojącego łanu Patrasa na V klasie, a tak wyglądało koszenie tego dywanu który dał na tej działce 6ton.

Screenshot_2019-07-30-10-25-42-403_com.miui.videoplayer.png

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
Dnia 28.07.2019 o 22:27, damiandg napisał:

U mnie kolejny rok zawiodłem się na Hondi wyglądała jak zwykle super a oddała ponad tonę mniej od Desamo. Została mi jeszcze Sailor ale też nie oczekuję fajerwerków bo została zaatakowana przez żółtą karłowatość i 20% wypadło a reszta przerzedzona. Co do jarek to na jednym kawałku jak będzie dwie tony to będzie sukces a na drugim to nawet nie wjeżdżam.

Ja również rezygnuję z Hondii na rzecz Natuli i  Agil. Mam najgorszy plon od trzech lat, zaledwie 7.5 tony, gdzie Natula ub. roku dała 8.6 t a dwa lata temu 8.2 na tym samym kawałku. Agrotechnika identyczna. Może to wina suszy w marcu i kwietniu, ale i tak wyległa. Nie mam porównania niestety.

Za to bez trzeciej dawki azotu na kłos (bo wiedziałem, że przeinwestowana) ma najlepsze parametry jakich nigdy nie miałem. Gluten 34,4, białko 16,2 i Sedymentacja 65,4  to ze sprzedażą i negocjacją ceny nie było problemu.  Ale co po parametrach jak ponad tona mniej jak rok temu.

A co do forum i podziału tematu -  to od tego czasu nie zaglądam, bo nie wiem gdzie i zgadzam się z Wami. Yacenty ogarnij się. 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj