yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

Przez te ostatnie kilka dni upałów pszenica spalona flaga sucha pola robią sie żółte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17

Psia mać u mnie deszczu nie widać na kolejne 20 dni. Na glinach pszenica usycha w oczach, na mocniejszych ziemiach jeszcze się trzyma, ale to kwestia czasu. I kupuj teraz nawozy droższe o 20 procent aniżeli rok wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523
5 godzin temu, stasio32 napisał:

Psia mać u mnie deszczu nie widać na kolejne 20 dni. Na glinach pszenica usycha w oczach, na mocniejszych ziemiach jeszcze się trzyma, ale to kwestia czasu. I kupuj teraz nawozy droższe o 20 procent aniżeli rok wcześniej

Jaka ziemia jest mocniejsza od gliny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17
57 minut temu, miwigos napisał:

Jaka ziemia jest mocniejsza od gliny ?

sory pisząc mocniejsze miało być wilgotniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Tylko wygląda ,do koszenia napewno jeszcze conajmniej 2-3 tygodnie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Panowie dziki mi zrypaly z 10ar pszenicy, choc mam ogrodzone ponad 25ha siatka 2m, kolo łowieckie umywa ręce dali tylko petardy. Macie jakies sposoby zeby te kur.. ostraszalo? Choc podejrzewam ze wyszly z ogrodzenia ale cholera wie co siedzi w rzepaku..

Wgl ile czasu dziki moga ryc pszenice? Bo moja juz jest w fazie bbch 77 gdzieś czyli faza pozna dojrzalosci mlecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie czy w tym momencie można jeszcze zwalczyć wyrosnieta przytulie w pszenicy stosując grodyl? Jaka dawka jak coś i czynię zaszkodzi pszenicy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, Thorod napisał:

Panowie dziki mi zrypaly z 10ar pszenicy, choc mam ogrodzone ponad 25ha siatka 2m, kolo łowieckie umywa ręce dali tylko petardy. Macie jakies sposoby zeby te kur.. ostraszalo? Choc podejrzewam ze wyszly z ogrodzenia ale cholera wie co siedzi w rzepaku..

Wgl ile czasu dziki moga ryc pszenice? Bo moja juz jest w fazie bbch 77 gdzieś czyli faza pozna dojrzalosci mlecznej.

glutenu raczej to  w pszenicy nie szukaja , tylko kopią za robactwem

a na to mają cały rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziki Jedzą kłosy. Właściwie żują, wysysają mleczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Czyli po mlecznej fazie odpuszcza? Klosy w miejscach położonych czesciowo obzarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Tam na górce troche mi pobuszowaly, szkoda bo 1 raz mam pszenicy tyle posiane i zeby sie zmarnowala przez te cholery

IMG_20190620_174555.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
Dnia 27.06.2019 o 22:06, miwigos napisał:

Tylko wygląda ,do koszenia napewno jeszcze conajmniej 2-3 tygodnie

Mam odmianę która wyjdzie może w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17

W poniedzialek niby potężne nawalnice. Mam cichą nadzieję że wymłóci i ubezpieczenie sie wezmie. Na pewno lepiej sie wyjdzie na tym niz kosząc 6 ton i dostając 600 zeta. Ale jak chocby kropla nie spadnie, to popali pszenice i nic z nich nie będzie. Calkiem dobra perspektywa na ten rok się szykuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
2 godziny temu, miwigos napisał:

co to za odmiana ,jak tak szybko to plon raczej słabiutki

Spirella. Myślę że na 3a i b. 10 odda. A tak wyglądała 2 tyg temu na 4a

IMG_20190618_175155.jpg

Edytowano przez Adam86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Daj znać o ile się pomyliłeś i dlaczego aż o tyle😁😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj