Polecane posty

Rolnik1973    15388

No nie bedzie, trzeba będzie przewalać zboże po 400 zł za t, 

Człowiek się narobi a w portfelu cienko bedzie, nie to co teraz.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
5 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Teraz do kwietnia może nie padać, a potem kwiecień,  maj, czerwiec i lipiec żeby co tydzień w niedziele po 10 l 

O i byłby urodzaj.

Ta urodzaj jak przy suszy po 8 ton to przy takich opadach to pszenica po 440 (101E)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Praktycznie  cały dzień   deszcz   a ja nie wiem ile  spadło   bo deszczomierz  na zimę  się  schował....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Przed chwilą, Rolnik1973 napisał:

No nie bedzie, trzeba będzie przewalać zboże po 400 zł za t, 

Człowiek się narobi a w portfelu cienko bedzie, nie to co teraz.

Tobie urobienie się nie grozi, nawozu nie dasz, plonu wielkiego nie będzie a i tak  przed 12tą nie będziesz miał po co wyłazić z łóżka. Chciałeś rajskiego życia to proszę, masz  xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
GRZES1545 napisał:

Ja to bym się cieszył, już 7 grudzień

jak to zrobiłeś? u mnie pierwszy. fakt, jest 7 dzień grudnia, ale grudzień jako taki - pierwszy i jedyny w tym roku.


Agrest napisał:

A to nie problem schować się pod dach😁

niby tak, ale jakiś debil obie pryzmy zrobił pod chmurką i trzeba moknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5353

Ciepełko , zachmurzone niebo z krótkimi przejaśnieniami.

Czy jak dzisiaj przywłaszcze nieświadomie trochę samosiejek sosny to pójdę do piekła? Za tydzień rekolekcje to jeszcze mogę grzeszyć 😎


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak się wyspowiadasz , to nie . Ja już muszę być grzeczny bo wczoraj się rekolekcjonowałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mantek    0
10 minut temu, marulekk napisał:

Ciepełko , zachmurzone niebo z krótkimi przejaśnieniami.

Czy jak dzisiaj przywłaszcze nieświadomie trochę samosiejek sosny to pójdę do piekła? Za tydzień rekolekcje to jeszcze mogę grzeszyć 😎

Nie możesz, bo to będzie zuchwałe liczenie na Miłosierdzie Boże, a to też grzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
9 minut temu, zetorki12 napisał:

Jak się wyspowiadasz , to nie . Ja już muszę być grzeczny bo wczoraj się rekolekcjonowałem .

To dlategoTy z Łogarem w polemikę nie uderzał ostatnio😇 U mnie też dziś koniec rekolekcji.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale Ty chyba z innej parafii ? :D Też dziś zakończenie .

8 minut temu, Agrest napisał:

Ale prosiaka zarżnąłeś

To nie grzech .     No chyba że dla ekoterrorystów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
23 minuty temu, zetorki12 napisał:

No ale Ty chyba z innej parafii ? :D Też dziś zakończenie .

To nie grzech .     No chyba że dla ekoterrorystów .

No z innej, ale u Rysia też chyba dziś koniec🤔 cos plebany się musieli  umówić .

Organista u was już rozwiozł opłatki, jakie kwoty sobie życzą w waszych parafiach?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12383

O to i ja się pochwalę że idę dziś rekolekcje zakończyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, GRZES1545 napisał:

Organista u was już rozwiozł opłatki, jakie kwoty sobie życzą w waszych parafiach?

U nas już kilka lat opłatek nie organista . Wcześniej sołtys (ale nie ten z AF) , a teraz jedna z parafianek . Nie ma odgórnej  opłaty . Najczęściej 10 dają ludzie .

U Was jak ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

U mnie organista, niby cennika nie ma, ale tekst jak u księdza 20 ludzie dają😇 niektórzy sami zaczynają w caritasie się zaopatrzać, to żale ma że się od niego nie bierze. Miejsciwość 160 domów niezły zarobek jak na jedną wioskę🤨

 

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, GRZES1545 napisał:

To dlategoTy z Łogarem w polemikę nie uderzał ostatnio😇 U mnie też dziś koniec rekolekcji.

Ostatnio to już becal na wszystkie sposoby i wzywał pomocy i nawet w imię Chrystusa bluznil i nic nie pomogło... 😁😁😁

Typowy katol co się idzie pokazać do kościoła a wyzywa  bliźniego jak zwykła wiejska lajza 🖕l

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Idź ty może na jaką mszę dzisiaj ? Pośpiewasz , pomodlisz się , a nie szukasz wojenki od rana . Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12383

U nas organista nosi opłatek,  ja 10 daję i myślę że mu wystarczy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj