Polecane posty

sumek666    5083

Mam pytanie nie w temacie ale tutaj jest dużo ludzi zawsze :D

robię bramy do garażu. Teraz będę robił bramę wysoką 3,8 i szeroką 4,1 m. Mam w dachu już świetliki. Zastanawiam się czy zrobić w niej też okna. Jak sądzicie będzie jaśniej? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

no przy drzwiach będziesz miał widniej.


fajny patent zrobił mój znajomy. W drzwiach stalowych wmontowal nie poliwęglan, a okna oborowe. teraz nie dość, że jest jaśniej, to w lato je uchyla i ma dodatkową wentylację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Kwalifikat czy od chłopa?

Ale piękny dzień, słońce oślepia, +2

Kwalifikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Mam pytanie nie w temacie ale tutaj jest dużo ludzi zawsze :D

robię bramy do garażu. Teraz będę robił bramę wysoką 3,8 i szeroką 4,1 m. Mam w dachu już świetliki. Zastanawiam się czy zrobić w niej też okna. Jak sądzicie będzie jaśniej? 

Ja coś takiego zrobiłem. Trochę jaśniej jest, ale bez rewelacji. W trakcie budowy to jest, i chyba dam z drugiej strony bramę przesuwaną, tylko trochę większe okna powstawiam. 

 

20191205_134607.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Mam budynek 24x12 z 6 świetlikami po około3-4m² każdy. Jest niewiele ciemniej jak na zewnątrz. Nawet w późnych godzinach wieczornych chodzi się bez latarki. 

Mi dodatkowe świetliki w bramie niepotrzebne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

@sumek666 Niestety nie mam. Należało się zrobić. Same ograniczenia w tym budynku, po prawo jest warsztat A nad nim ojca gołębnik. Tak bym to trochę inaczej zrobił, no ale trudno jest jak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513
6 godzin temu, sumek666 napisał:

Mam pytanie nie w temacie ale tutaj jest dużo ludzi zawsze :D

robię bramy do garażu. Teraz będę robił bramę wysoką 3,8 i szeroką 4,1 m. Mam w dachu już świetliki. Zastanawiam się czy zrobić w niej też okna. Jak sądzicie będzie jaśniej? 

W oborze zrobiłem drzwi  z poliwęglanem i dużo widniej się zrobiło. Wcześniej zimą przy zamkniętych drzwiach i samych oknach jak w norze było a teraz jest super. Myślałem że poliwęglan komorowy mało wpuści światła ale się myliłem. Jutro wstawię zdjęcia jak wyszło.

6 godzin temu, Bananek napisał:

no przy drzwiach będziesz miał widniej.

 

fajny patent zrobił mój znajomy. W drzwiach stalowych wmontowal nie poliwęglan, a okna oborowe. teraz nie dość, że jest jaśniej, to w lato je uchyla i ma dodatkową wentylację.

 

Jak odsuwane drzwi to ok ale jak otwierane to nie nadąrzy szyb zmieniać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Sprawdzałem  o 6:40 na solarach -3 na termometrze za oknem -2

Edytowano przez Rolnik1973
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

I u mnie -5 z wiatrem.

Trzeba chyba iść na pole myszom podarki na Mikołaja porozrzucać. Zjadły pszenicę i glodować zaczynają.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
40 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Spra2dzałem  o 6:40 na solarach -3 na ter za oknem -2

Na solarach i u mnie -3 za oknem już wzrasta -6 jest.

Rysiu,, termometrze''😬 zmieniaj bo zetorek zobaczy.

Edytowano przez GRZES1545
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Za późno bo już zacytowaleś go, ślad po błędzie zostanie 😁

-5*🌞

  • Haha 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Kurła to u Was zimno, teraz jechałem to samochód -2° cały czas pokazywał tak jak i termometr przed 7:00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
23 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Na solarach i u mnie -3 za oknem już wzrasta -6 jest.

Rysiu,, termometrze''😬 zmieniaj bo zetorek zobaczy.

Wiesz dziś w stresie żyję

Rekolekcje  ksiadz do paki wsadzi😭

Edytowano przez Rolnik1973
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
27 minut temu, marulekk napisał:

Za późno bo już zacytowaleś go, ślad po błędzie zostanie 😁

-5*🌞

Nie zostanie 🤓🧼🧽

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259
32 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Wiesz dziś w stresie żyję

Rekolekcje  ksiadz do paki wsadzi😭

Proboszcz wie ze suszowe wziąłeś, musisz sie teraz z nim podzielić, on potrzebujący 😇

  • Like 1
  • Haha 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079
GRZES1545 napisał:

Rysiu sprawdź dobrze u mnie -7⁰ 😬

U mnie też -3* było tylko odczuwalna -7

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez gracjan91
      Witam Agrofotowiczów !
       
      Chciałbym poznać wasza opinię na temat tej prognozy pogody. Korzysta ktoś z tej prognozy pogody ? Na ile ona się sprawdza ?
      Chce wiedzieć czy jesteście zadowolenie bo chce z ją wykupić .
       
      Z góry dzięki za opinię !
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj