Polecane posty

Agrest    25630

Myszy dokarmione, dostały 3kg kostki na Mikołaja.  Ziemia skuta mrozem, wiatr zaciąga troszkę zmarzłem. W planach były herbicyd w porzeczkach ale trzeba czekać na ocieplenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

a robiłeś ho! ho! ho! przy podrzucaniu trutki? Przebrałeś się chociaż?

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630

8ha od miedz obleciałem

Edytowano przez Agrest
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

przydałby Ci się quad. Polecam.

2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Kukuruźnikiem

chyba z 20 lat nie widziałem dwupłatowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630

Na kończynach dolnych😁

Myślałem o kupnie, tylko dziś człowiek coraz mniej się rusza. Jak kupię to okaże się że jedynie do kibla chodzi się piechotą😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
5 minut temu, Bananek napisał:

przydałby Ci się quad. Polecam.

chyba z 20 lat nie widziałem dwupłatowca.

U nas latają, szczepionki dla lisów zrzucają z takich, choć ostatnio jakiś jednopłatowiec latał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
6 minut temu, Agrest napisał:

Jak kupię to okaże się że jedynie do kibla chodzi się piechotą

jak Cię dobrze zeprze to i quadem nie zdążysz, a co dopiero piechotą :D 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630

Nagłych przypadków nie biorę pod uwagę.

Syn chce quada, ale jakoś mam obawy. Wchodzi w cielęcy wiek i niekoniecznie przyswaja to co się mu tłumaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Swieci sloneczko i troche zaczyna wiac. 2 na plusie. Teraz w pogodzie na jutro na polsat news odwali kaszane. Przewiduj burze i 20 stC. ciepla.... 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
soltys48 napisał:

No i zaczęło padać 

Będzie wesoło....A nocy długa trasa 😥

jakie auto kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19720
3 godziny temu, Bananek napisał:

jakie auto kupiłeś?

Takie samo jak miałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Panowie ile ostatecznie wyniosło Was zamontowanie solarów na wodę ze wszystkim i jaki dom. Bo będę składał deklaracje, zebranie za tydzień niby, ale tam konkretnie nie mówią podobno.

 Z góry dziękuję


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195

pedro2 wiosną zeszłego roku cztery panele plus zbiornik 370L z instalacjią 2800 zł plus 350 za ponpkę z przyłączeniem do pieca co


wartoo

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Panowie ile ostatecznie wyniosło Was zamontowanie solarów na wodę ze wszystkim i jaki dom. Bo będę składał deklaracje, zebranie za tydzień niby, ale tam konkretnie nie mówią podobno.

 Z góry dziękuję

Powiem Ci tak, jeśli są plany montować panele fotowoltaiczne to daj sobie spokój z solarami, wodę podgrzejesz grzałką za darmo.

4 panele to już dużo cena w tym roku też 2700zl zestaw Hewalex, ja mam tyle ale i śmiało 3 by wystarczyło na rodzinę 2 dorosłych i 3dzieci. Zapisałem się na fotowoltaikę w tym roku i jak już będę ją miał to solary sprzedam.🙂

Edytowano przez GRZES1545
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5353

Ja dwa lata temu zapłaciłem za 3 panele, zbiornik 300l 1500zl, pompka do centralnego i inne pierdoły w cenie były, jedynie musiałem grzałkę elektr do zbiornika kupic 140zl.

Z solarów jak i z eko szamba jestem mega zadowolony

  • Thanks 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Ja też jestem zadowolony z solarow, ale prąd ze słońca jak dla mnie bardziej uniwersalne rozwiązanie🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
7 minut temu, marulekk napisał:

Ja dwa lata temu zapłaciłem za 3 panele, zbiornik 300l 1500zl, pompka do centralnego i inne pierdoły w cenie były, jedynie musiałem grzałkę elektr do zbiornika kupic 140zl.

Z solarów jak i z eko szamba jestem mega zadowolony

Ale to wszystko z dotacją, nie za własną kasę, a to szczegół istotny.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
pedro2 napisał:

Jak tak to faktycznie warto... Myślałem, że z 10 tys minimum

U mnie gmina za 1500zł pierwszy rzut zrobiła. dziwnym trafem nie załapał się nikt spoza pracowników urzędu. drugi rzut zrobili zebranie, przyszło ze 300 osób chętnych na solary to firma pokazała wyliczenia, że 7-9tyś od gospodarstwa. każdy plunął i wyszedł. Ale chyba o to chodziło, żeby się odczepili rolnicy. teraz jeżdżą i się napraszaja firmy co by zrobić, bo nie ma już chętnych. 5000 zł na mój dom trzeba. poczekam jeszcze. to nie pilna inwestycja. i chyba chętniej w fotowoltaike bym poszedł.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
7 godzin temu, Agrest napisał:

Nagłych przypadków nie biorę pod uwagę.

Syn chce quada, ale jakoś mam obawy. Wchodzi w cielęcy wiek i niekoniecznie przyswaja to co się mu tłumaczy

eee tam ... ja pierwszego quada dostałem na komunię i patrz ... żyje 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj