danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Gość   
Gość
4 minuty temu, RU68 napisał:

A ziemie mamy różne bo lasów mnóstwo na VI o dobrych ziemiach to trochę mit  z wyj południa woj ale co tam  A osad skąd to pytanie  ? 

To jakie masz u siebie klasy?A bo znajomy to ładuje u siebie na pola. W tym roku miał właśnie kukurydze na tym posianą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

 Trafiłeś w 10 proces dość skomplikowany jak legalnie Co roku oczyszczalnie organizują przetargi na odbiór i zagospodarowanie osadów- nie wszystkie się nadają Jeśli niema obornika to jedyna alternatywa do wprowadzenia substancji organicznej . Startujący w przetargu powołuje "konsorcjum" do którego należy przystąpić  i po wygraniu przetargu robione są badania gleby i według zaleceń stosujemy   . Mamy osady stabilizowane wapnem ale i hydrożelem który polepsza właściwości chłonne gleby .Główna korzyść to uzupełnienie fosforu i substancji organicznej azotu i potasu śladowo za to Mendelejew pełen szczególnie dużo cynku a to+dla QQ- wszystko ale z rozwagą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
Napisano (edytowany)

No u nas gościu ma firmę co zajmuje się wywozem nieczystości i przywiózł do siebie na działkę osad z biologicznej oczyszczalni z tym że wywalił to na kupkę to już chyba trzeci albo czwarty rok nawet zielsko na tym nie rośnie. 

Edytowano przez gadzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, RU68 napisał:

 Trafiłeś w 10 proces dość skomplikowany jak legalnie Co roku oczyszczalnie organizują przetargi na odbiór i zagospodarowanie osadów- nie wszystkie się nadają Jeśli niema obornika to jedyna alternatywa do wprowadzenia substancji organicznej . Startujący w przetargu powołuje "konsorcjum" do którego należy przystąpić  i po wygraniu przetargu robione są badania gleby i według zaleceń stosujemy   . Mamy osady stabilizowane wapnem ale i hydrożelem który polepsza właściwości chłonne gleby .Główna korzyść to uzupełnienie fosforu i substancji organicznej azotu i potasu śladowo za to Mendelejew pełen szczególnie dużo cynku a to+dla QQ- wszystko ale z rozwagą 

Do niego firma wozi i po okolicy już któryś sezon wszystko legalnie z certyfikatem . A plony miał w tym roku średnio 12.5 tony i to na samym osadzie ani granulki drogiego nawozu z importu A odmiany Smolickie na które pewnie nawet nie spojrzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 minuty temu, gadzet napisał:

No u nas gościu ma firmę co zajmuje się wywozem nieczystości i przywiózł do siebie na działkę osad z biologicznej oczyszczalni z tym że wywalił to na kupkę to już chyba trzeci albo czwarty rok nawet zielsko na tym nie rośnie. 

więc piszę że z rozwagą ale pomidory powinny rosnąć bo człowiek nie trawi tych nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

u nas kołchoźnik co ma ok 800szt bydła wozi obecnie gnojówkę na pola i ma przepisy w pompie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

Do niego firma wozi i po okolicy już któryś sezon wszystko legalnie z certyfikatem . A plony miał w tym roku średnio 12.5 tony i to na samym osadzie ani granulki drogiego nawozu z importu A odmiany Smolickie na które pewnie nawet nie spojrzysz.

Niema innej drogi na legal niż ten który opisałem . Badanie osadu jest przeprowadzane co 4 miesiące i jest dopuszczony lub nie ale zapewniam że azotu tyle co kot napłakał  a bez azotu te 12 t wątpię  a tu czytaj https://www.gdansk.wios.gov.pl/wios/aktualnosci/24-a2014/113-kos14.html

2 minuty temu, nie napisał:

u nas kołchoźnik co ma ok 800szt bydła wozi obecnie gnojówkę na pola i ma przepisy w pompie 

jego pompa  i odwaga lub głupota czas pokaże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

mnie to nie przeszkadza, teren płaski, w dzień na plusie, niech wozi; widziałem dzisiaj AWACSA - ciekawe co znowu szpiegują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mówię że wszytko legalnie.to'nie jest jedna patelka.Tyle miał mokrej ,wcześniej siał zboże to w kwietniu już leżało także nie wiem ile tam jest azotu. Tylko wiesz jakie ilości tego daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
3 minuty temu, Ursus932 napisał:

Mówię że wszytko legalnie.to'nie jest jedna patelka.Tyle miał mokrej ,wcześniej siał zboże to w kwietniu już leżało także nie wiem ile tam jest azotu. Tylko wiesz jakie ilości tego daje...

do 20 t na ha ale dają i 100 t  a poczytaj konsekwencje ustawowe włącznie z zakazem sprzedaży płodów i zakazem uprawy roślin na paszę (tylko energetycznych )polecam poczytać  bo problemy na prawdę mogą być kolosalne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
19 minut temu, RU68 napisał:

więc piszę że z rozwagą ale pomidory powinny rosnąć bo człowiek nie trawi tych nasion

Nic dosłownie nic albo ta oczyszczalnia była taka "biologiczna" albo nie wiem co a ogólnie ta jak powinien wyglądać ten osad bo u niego to jakieś takie czarne jak smoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 minuty temu, gadzet napisał:

Nic dosłownie nic albo ta oczyszczalnia była taka "biologiczna" albo nie wiem co a ogólnie ta jak powinien wyglądać ten osad bo u niego to jakieś takie czarne jak smoła.

właśnie tak a konsystencja bardzo gęsty kisiel stabilizowane hydrożelem a  stabilizowane wapnem kolor kremowy i ph nieco wyższe ale to z małych oczyszczalni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, RU68 napisał:

do 20 t na ha ale dają i 100 t  a poczytaj konsekwencje ustawowe włącznie z zakazem sprzedaży płodów i zakazem uprawy roślin na paszę (tylko energetycznych )polecam poczytać  bo problemy na prawdę mogą być kolosalne 

Myślę że czytał jak to stosuje i mnie nic do tego,a rośnie za darmo na tym Tylko paliwo do Fadromy go kosztuje żeby to rozrzucić 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Jak kupujecie odsadki to czy macie jakieś zaświadczenia że są wolne od gruźlicy, brucelozy itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja mam stado urzędowo wolne i jakbym kupił bez takich zaświadczen to od razu tracę ten status.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
Napisano (edytowany)

Ja jak miałem kontrolę PLW do CC to sprawdzali czy zakupuję ze świadectwem.

A teraz mam zagadkę :) Gospodarstwo w którym jest produkcja zwierzęca i roślinna ile powinno prowadzić ewidencji nie licząc księgi rejestracji ? :)

Edytowano przez gregory81
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
Napisano (edytowany)
16 godzin temu, tomaszmab napisał:

A Ty masz jakieś bydło ? Bo czytałem dużo o opłacalności hodowli bydła mięsnego to twoje wyliczenia pokazywały że to nie ma sensu . Pisales też że widziałeś Byki 700-800 kg na samej sianokiszonce i kiszonce z kukurydzy. Nie atakuje Cie czy coś tylko chce się dowiedzieć jakie to bydło było ? Bo przy takim żywieniu już mi się wydaje to opłacalne 

oczywiscie ze tak, jakbym nie miał do czynienia z bydłem to bym nie pisał o opłacalnosci ....

kolega karmi byki tylko objetosciowymi paszami i to sie sprawdza, a bydło głównie hfxsm, ja tez juz nie daje od jakiegos czasu żadnych pasz tresciwych, podstawa to żeby bydło miało jednoczesny dostep zarówno do kiszonki z qq jak i sianokiszonki i tyle, jak chcesz dosypac jakies witaminy to zawsze mozna wrzucic do kiszonki z qq

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
22 godziny temu, Tomekzetor napisał:

Chodzą  słuchy   że  byki  mają  spaść  do   4-6zł/kg 

Takie coś pośrednicy czytają i ręce zacierają .Dopiero był przykład z leżakami ,jak wielu z was się chwaliło na forum ,co i jak robi .Ktoś z tego film nakręcił i może tak być ,że kontrola do was zawita z weterynarii w ręku z tym nagraniem .Przypominam ,że numeru IP namierzyć to jest łatwa sprawa .

Co do ceny to ja bym dał Tobie kolego po 3 zł za pisanie takich dyrdymał .Ja pierdziu wy chyba już nigdy się nauczycie i świadomie działacie na swoją niekorzyść .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
Napisano (edytowany)
13 minut temu, RafaKdziela napisał:

Takie coś pośrednicy czytają i ręce zacierają .Dopiero był przykład z leżakami ,jak wielu z was się chwaliło na forum ,co i jak robi .Ktoś z tego film nakręcił i może tak być ,że kontrola do was zawita z weterynarii w ręku z tym nagraniem .Przypominam ,że numeru IP namierzyć to jest łatwa sprawa .

Co do ceny to ja bym dał Tobie kolego po 3 zł za pisanie takich dyrdymał .Ja pierdziu wy chyba już nigdy się nauczycie i świadomie działacie na swoją niekorzyść .

I w taki sposób spekuluje się cena puszcza się plotke sieje zamęt i jak ktoś że słabymi nerwami to handlarz da mu parecgroszy więcej i obydwaj zadowoleni.

Edytowano przez gadzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
14 godzin temu, nie napisał:

mnie to nie przeszkadza, teren płaski, w dzień na plusie, niech wozi; widziałem dzisiaj AWACSA - ciekawe co znowu szpiegują

Dzisiaj nic. Standardowy lot Polska  Estonia Rumunia. No chyba że liczą nowe czołgi dostarczone do Kaliningradu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
gadzet napisał:

13 minut temu, RafaKdziela napisał:

Takie coś pośrednicy czytają i ręce zacierają .Dopiero był przykład z leżakami ,jak wielu z was się chwaliło na forum ,co i jak robi .Ktoś z tego film nakręcił i może tak być ,że kontrola do was zawita z weterynarii w ręku z tym nagraniem .Przypominam ,że numeru IP namierzyć to jest łatwa sprawa .

Co do ceny to ja bym dał Tobie kolego po 3 zł za pisanie takich dyrdymał .Ja pierdziu wy chyba już nigdy się nauczycie i świadomie działacie na swoją niekorzyść .

I w taki sposób spekuluje się cena puszcza się plotke sieje zamęt i jak ktoś że słabymi nerwami to handlarz da mu parecgroszy więcej i obydwaj zadowoleni.

Święta prawda. Ale niektórzy myślą że nikt z branży nie obserwuje internetu i tu są bezkarni i mogą pisać wszystko. Niestety tak nie jest bo każde forum jest dokładnie sprawdzane a namierzenie osoby trwa kilka minut nawet gdy pisze z kafejki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekzetor    19
1 godzinę temu, RafaKdziela napisał:

Takie coś pośrednicy czytają i ręce zacierają .Dopiero był przykład z leżakami ,jak wielu z was się chwaliło na forum ,co i jak robi .Ktoś z tego film nakręcił i może tak być ,że kontrola do was zawita z weterynarii w ręku z tym nagraniem .Przypominam ,że numeru IP namierzyć to jest łatwa sprawa .

Co do ceny to ja bym dał Tobie kolego po 3 zł za pisanie takich dyrdymał .Ja pierdziu wy chyba już nigdy się nauczycie i świadomie działacie na swoją niekorzyść .

Jakich   was     kto to są  ci   was  ???    Niech  sobie  zawita  i  z brukseli  kontrola   żadnego  leżaka nigdy  nie sprzedawałem to raz  a dwa   nie ma nigdzie w prawie   zapisane  że  leżaka sprzedać  nie  wolno.

To nie dyrdymały  tylko  fakty     HF  już  po 5-5,6zł/kg  są  i  cena  ma tendencje  spadkową  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj