danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

2 godziny temu, ozzborn napisał:

 

kolega karmi byki tylko objetosciowymi paszami i to sie sprawdza, a bydło głównie hfxsm, ja tez juz nie daje od jakiegos czasu żadnych pasz tresciwych, podstawa to żeby bydło miało jednoczesny dostep zarówno do kiszonki z qq jak i sianokiszonki i tyle, jak chcesz dosypac jakies witaminy to zawsze mozna wrzucic do kiszonki z qq

słuchaj ja daje pierwszy rok kiszonke z qq robie tak ze rano daje kukurydze a po południu siano lub sianokiszonke no i tak nie zaciekawie jedza ta qq jak bym dał np z rana najpierw qq a na to siano to wyjedza qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

no tego czemu ci nie chcą jesc to ja nie wiem ... z tego co ja zauważyłem u siebie to kiszonke z qq wolą niz siano, sianokiszonke jedzą dobrze ale siano to im słabo idzie dlatego ja unikam siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ozzborn napisał:

no tego czemu ci nie chcą jesc to ja nie wiem ... z tego co ja zauważyłem u siebie to kiszonke z qq wolą niz siano, sianokiszonke jedzą dobrze ale siano to im słabo idzie dlatego ja unikam siana

siano jedza dylko dawaj moze za duzo daje tej qq i sie przejadły a ile dajesz qq na jedna sztuke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

do oporu non stop leży na stole, jak sie konczy to przywoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

problem moze byc w samej kiszonce w sensie ze cos nie tak zrobione ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Święta prawda. Ale niektórzy myślą że nikt z branży nie obserwuje internetu i tu są bezkarni i mogą pisać wszystko. Niestety tak nie jest bo każde forum jest dokładnie sprawdzane a namierzenie osoby trwa kilka minut nawet gdy pisze z kafejki

Sprzedaż bydła pourazowego jak narazie w Polsce zabroniona nie jest oczywiście przy spełnieniu wszystkich warunków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, ozzborn napisał:

oczywiscie ze tak, jakbym nie miał do czynienia z bydłem to bym nie pisał o opłacalnosci ....

kolega karmi byki tylko objetosciowymi paszami i to sie sprawdza, a bydło głównie hfxsm, ja tez juz nie daje od jakiegos czasu żadnych pasz tresciwych, podstawa to żeby bydło miało jednoczesny dostep zarówno do kiszonki z qq jak i sianokiszonki i tyle, jak chcesz dosypac jakies witaminy to zawsze mozna wrzucic do kiszonki z qq

I w jakim wieku sprzedajecie i przy jakiej wadze ? Sianokiszonka z jakich łąk czy może z polnych , torfowych  albo z motylkowymi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
16 godzin temu, Ursus932 napisał:

Myślę że czytał jak to stosuje i mnie nic do tego,a rośnie za darmo na tym Tylko paliwo do Fadromy go kosztuje żeby to rozrzucić 

a jestem przekonany że nie czytał a ryzykantów nie brakuje .Z tym rośnięciem za darmo to nie tak ale skoro twierdzisz ? spójrz ze QQ w miejscu pryzmy pomiotu nawet nie powschodzi a jeśli powschodzi to widać przedawkowanie a tu obserwuj nawet na przeoranej warstwie 20 cm rośnie normalnie . A wiem co piszę i nie z opowiadań 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, RU68 napisał:

a jestem przekonany że nie czytał a ryzykantów nie brakuje .Z tym rośnięciem za darmo to nie tak ale skoro twierdzisz ? spójrz ze QQ w miejscu pryzmy pomiotu nawet nie powschodzi a jeśli powschodzi to widać przedawkowanie a tu obserwuj nawet na przeoranej warstwie 20 cm rośnie normalnie . A wiem co piszę i nie z opowiadań 

Robi to legalnie  ,w pierwszym roku miał kontrole bo działkowicze jak zobaczyli że przywieźli, to od razu donos do ochrony środowiska . Mówię Ci że rośnie bez nawozu , zboża przez dwa lata nic nie nakosił bo wszystko legło ,A kukurydza jak las

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

Robi to legalnie  ,w pierwszym roku miał kontrole bo działkowicze jak zobaczyli że przywieźli, to od razu donos do ochrony środowiska . Mówię Ci że rośnie bez nawozu , zboża przez dwa lata nic nie nakosił bo wszystko legło ,A kukurydza jak las

z jakiej oczyszczalni to ci prześlę wyniki analizy osadu który stosował bo musi być w internecie jaśli legal ale jak wiesz i jesteś przekonany to stosuj na opolszczyźnie tak nie rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, RU68 napisał:

z jakiej oczyszczalni to ci prześlę wyniki analizy osadu który stosował bo musi być w internecie jaśli legal ale jak wiesz i jesteś przekonany to stosuj na opolszczyźnie tak nie rośnie

Nie wiem z jakiej jakbym widział to sam sobie znajdę te dane , ja nie chce tego na polu widzieć bo za dużo tam metali ciężkich a po drugie hoduje zwierzęta mam'obornika pełno

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Susza mi tak nie doj**ała jak reportarz tvn

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RockAndRolnik    112

Panowie spokojnie...była ptasia grypa, BSF, ASF teraz "padaki" ...zaraz będzie coś innego...róbmy swoje :)ja jestem spokojny o branże.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Było ASF ? Jak tak samo będą nasi rządzący działać jak z ASF , to można już zwijać interes i pod Gminą stanąć po zasiłek .

Są nowe przypadki ASF wśród dzików . Zgadnijcie gdzie mają nasilić się kontrole ? Podpowiem że nie w lasach .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, tomaszmab napisał:

I w jakim wieku sprzedajecie i przy jakiej wadze ? Sianokiszonka z jakich łąk czy może z polnych , torfowych  albo z motylkowymi? 

22-24 miesiace waga 750-800kg ja sianokiszonke kupuje także jaka sie trafi a on to trawa kupkówka

31 minut temu, zetorki12 napisał:

Było ASF ?

było, jest i bedzie :D

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Dawid151599 napisał:

jak nie mięso to odsadki będziemy chodować i sprzedawać na eksport :)

Albo hodować jedwabniki :D:D :D 

dziwić sie ze afera goni aferę macie linka poczytajcie http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/mieso-z-probowki-moze-zrewolucjonizowac-swiatowy-system-zywienia,164071.html 

No.niby dla babek wibratory też są,ale nie ma to jak dobry kutas. To samo z tym miesem z probówki 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19723
2 godziny temu, bobienko napisał:

Susza mi tak nie doj**ała jak reportarz tvn

NIe Tylko Tobię

36 minut temu, bobienko napisał:

No.niby dla babek wibratory też są,ale nie ma to jak dobry kutas. To samo z tym miesem z probówki 😆

Bo baba  bez bolca dostaje pierdolca

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, bobienko napisał:

niby dla babek wibratory też są,ale nie ma to jak dobry kutas.

co żywe to żywe .. ciepłe .. fajne itd :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No a jak 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj