danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Samcik03    14
9 minut temu, HF86 napisał:

coś mało tych hektarów. 

na ile to sztuk i na jak długi okres karmienia🤔

Aktualnie 45 sztuk z małymi  17-18 sztuk na rok odstawiam do tego 3*5ha qq i dwa tiry wysldkow lucernę mam pierwszy rok tak miałem zyto na kiszonkę i trawę to na rok 100 bel robiłem a teraz z lucerną napewno będzie więcej bel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

Oczywiście że pryzma jest lepsza, ale przy takiej ilości raczej bym robił w bele. Pryzma może zacząć ci się grzać, a bele nawet latem na spokojnie 2-3dni przestoi


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5353
3 godziny temu, Samcik03 napisał:

Mam pytanie co uważacie że jest lepsze pryzma czy belę? Pryzma by była z dwóch ha lucerny i z hektara trawy czy lepiej pozostać przy belach i nie kombinować 

ja jak spróbowałem w pryzmie to niechce nawet patrzec na bele, przyczepa przyjedzie i moment trawe z wiezie w pryzme a z belowaniem kręć się dzien albo dwa + owijanie

praktycznie zero odpadów, jak przyczepa z dobrymi nożami posieka to czy c360 z turem czy tez zwykłymi widłami normalnie sie bierze  a  bele to zawsze mi sie psuły, niewiem czy to przez koty czy przez folie(chociaz różną stosowałem) czy za mokry/suchy towar ale sie psuły 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj