danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, ozzborn napisał:

22-24 miesiace waga 750-800kg ja sianokiszonke kupuje także jaka sie trafi a on to trawa kupkówka

No więc tak. Załóżmy że kupujemy 10 dniowe cielaki o wadze 40 kg . Przyjmijmy sprzedajesz je w wieku 24 miesięcy . Opas ma dwa lata czyli czas opasu to się równa 730-10dni=720 dni . Przez też 720 dni mamy przyrost 760 kg odejmując masę cielaka . Czyli przyrost dzienny to 1,05 kg / dzień . Jakis zbyt dobry ten przyrost jak na byki hfxsm . Fakt czysty sm dobrze wykorzystuje objetosciowki. Ale czy to realne aby mieszance przy takim żywieniu tylko sianokiszonka i kiszonka z kuku miały taki przyrost to jakoś nie mogę w to uwierzyć . Wyprowadź mnie z błędu jak się mylę 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, tomaszmab napisał:

Rok ma dwa lata

Jesteś tego pewien ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
7 godzin temu, Tomekzetor napisał:

Jakich   was     kto to są  ci   was  ???    Niech  sobie  zawita  i  z brukseli  kontrola   żadnego  leżaka nigdy  nie sprzedawałem to raz  a dwa   nie ma nigdzie w prawie   zapisane  że  leżaka sprzedać  nie  wolno.

To nie dyrdymały  tylko  fakty     HF  już  po 5-5,6zł/kg  są  i  cena  ma tendencje  spadkową  

Na własne życzenie podcinacie sobie gałąź na której siedzicie .Mówię tu o tych osobach które piszą niby ,że gdzieś słyszeli o obniżkach i podają skrajnie pesymistyczne prognozy .Jest źle to widać ,ale dlaczego sami sobie szkodzicie przez rozsiewanie plotek ,które nie koniecznie muszą być prawdziwe na dzień dzisiejszy ,oraz obiektywne .Ja wiem z trzy tygodnie wstecz ktoś pisał o chorobie niebieskich języków ,że niby coś słychać ,że się dzieje .

Podkreślam ,że ja nie mam byków ,ale nie rozumiem takiego zachowania .To powinno iść w innym kierunku .Czyli pogonić z podwórka /obory cwaniaka który chce za pół darmo wyrwać byczka ,czy krowę .

Zapytam z ciekawości .Miałeś już kolego kontrolę z armiru ? Bo ja miałem i trwała 2 dni .To nic przyjemnego .Papiery wszystkie oki niby reszta też .A wystarczył cień na zdjęciu satelitarnym na mapie od łąki i już karę wlepili .,,,, mimo map świeżych z pomiarów geodezji i tak mi nie uznali odwołania  .

Tak więc nie bądź taki pewien ,bo się możesz przeliczyć !!!

  • Haha 1

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

Chodziło ze pora roku dzieli się na 4 lata

 

up

Handlarza pogonisz a kredyt?

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba jeszcze bardziej nie rozumiem . :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Tigon napisał:

pora roku dzieli się na 4 lata

jeszcze lepiej ?? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721
6 minut temu, tomaszmab napisał:

No więc tak. Załóżmy że kupujemy 10 dniowe cielaki o wadze 40 kg . Przyjmijmy sprzedajesz je w wieku 24 miesięcy . Rok ma dwa lata czyli czas opasu to się równa 730-10dni=720 dni . Przez też 720 dni mamy przyrost 760 kg odejmując masę cielaka . Czyli przyrost dzienny to 1,05 kg / dzień . Jakis zbyt dobry ten przyrost jak na byki hfxsm . Fakt czysty sm dobrze wykorzystuje objetosciowki. Ale czy to realne aby mieszance przy takim żywieniu tylko sianokiszonka i kiszonka z kuku miały taki przyrost to jakoś nie mogę w to uwierzyć . Wyprowadź mnie z błędu jak się mylę 

Mieszańce z sm osi gały do 1,5kg przyrostu najlepsze,

1 minutę temu, Tigon napisał:

Chodziło ze pora roku dzieli się na 4 lata

jeszcze lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
Napisano (edytowany)
10 minut temu, tomaszmab napisał:

No więc tak. Załóżmy że kupujemy 10 dniowe cielaki o wadze 40 kg . Przyjmijmy sprzedajesz je w wieku 24 miesięcy . Rok ma dwa lata czyli czas opasu to się równa 730-10dni=720 dni . Przez też 720 dni mamy przyrost 760 kg odejmując masę cielaka . Czyli przyrost dzienny to 1,05 kg / dzień . Jakis zbyt dobry ten przyrost jak na byki hfxsm . Fakt czysty sm dobrze wykorzystuje objetosciowki. Ale czy to realne aby mieszance przy takim żywieniu tylko sianokiszonka i kiszonka z kuku miały taki przyrost to jakoś nie mogę w to uwierzyć . Wyprowadź mnie z błędu jak się mylę 

zacznijmy od tego ze ja na takie cielaki nawet nie patrze... ostatnio kupuje cielaki 3 miesieczne w wadze ok150 kg profesjonalnie odchowane i trzymam je srednio 600 dni, 1 kg to żaden problem zapewniam cie pod warunkiem ze nie bedzie to rasowy hf a np. hfxsm czy hfxlm czy hfxbb i co najwazniejsze dobrze odchowany

poza tym najchetniej to bym kupywał odsadki ale cieżko kupic cos sensownego w dobrych pieniadzach

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, zetorki12 napisał:
8 minut temu, tomaszmab napisał:

Rok ma dwa lata

Jesteś tego pewien ? :o

 

4 minuty temu, Tigon napisał:

Chodziło ze pora roku dzieli się na 4 lata 

 

może ktoś dorzuci jeszcze jakąś złotą myśl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

jeśli będzie czysty hf z dobrą genetyką to przyrosty nie odbiegają od mieszańców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 minuty temu, bukat82 napisał:

 

 

może ktoś dorzuci jeszcze jakąś złotą myśl :D

nawet ja tego nie przebiję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82
9 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Takie coś pośrednicy czytają i ręce zacierają .Dopiero był przykład z leżakami ,jak wielu z was się chwaliło na forum ,co i jak robi .Ktoś z tego film nakręcił i może tak być ,że kontrola do was zawita z weterynarii w ręku z tym nagraniem .Przypominam ,że numeru IP namierzyć to jest łatwa sprawa .

Co do ceny to ja bym dał Tobie kolego po 3 zł za pisanie takich dyrdymał .Ja pierdziu wy chyba już nigdy się nauczycie i świadomie działacie na swoją niekorzyść .

a moze koleszka wyżej sam ma interes w zbijaniu cenny ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
3 minuty temu, mlody43 napisał:

a po ile kupujesz te cialaki 150kg?

no w tym roku licze na promocje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, RU68 napisał:

nawet ja tego nie przebiję 

Tu Petru byłby niezastąpiony . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Tu Petru byłby niezastąpiony . :P

6-ciu króli i Belzebub  dorównuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
10 minut temu, ozzborn napisał:

zacznijmy od tego ze ja na takie cielaki nawet nie patrze... ostatnio kupuje cielaki 3 miesieczne w wadze ok150 kg profesjonalnie odchowane i trzymam je srednio 600 dni, 1 kg to żaden problem zapewniam cie pod warunkiem ze nie bedzie to rasowy hf a np. hfxsm czy hfxlm czy hfxbb i co najwazniejsze dobrze odchowany

poza tym najchetniej to bym kupywał odsadki ale cieżko kupic cos sensownego w dobrych pieniadzach

czyli jak ? karmione owocami morza i rukolą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
Napisano (edytowany)

rolnik7343 taki złom jak ty skupujesz to ja tne na kawałki i bykom daje i rosną :D

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki "profesjonalny" cielak w wadze 150 kg , to ile to takie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

zetorek kup sobie wkoncu takiego cielaka to zobaczysz ile kosztuje a nie aby na af siedzisz i mundrujesz całym rokiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
7 minut temu, ozzborn napisał:

rolnik7343 taki złom jak ty skupujesz to ja tne na kawałki i bykom daje i rosną :D

oj to chyba głodne są bo ja złom sprzedaje a nie kupuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi cielaki same rosną . Ja kupuję kilkudniowe i sam je "profesjonalizuję" . Ty za to jedynie w świecie fantazji hodujesz . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

ja odchowuje do 100-110 kg i sprzedaje, obecnie ostatnio zostawiłem sobie to nie wiem jaka teraz cena ale za takiego np simsonka  2k można było dostać

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj