danielhaker

Rozmowy producentów wołowiny

Polecane posty

gregory81    157
13 minut temu, gadzet napisał:

Tak

Nie wiem bo nie znam tamtych stron Warszawy ale od zawsze odkąd pamiętam to była mowa że wszystkie te powiaty ,,podwarszawskie'' to piaski. Co lepszego to sadownicy bądź badylarze np powiat Grójec. Ja jestem z pow WSE nieraz jak się jechało do Warszawy i byłem za Płońskiem na 7 to Faktycznie tam gdzie było uprawiane to kapusta kalafior itd. Ale po trasie ile jest działek widać że to był odłóg ale przeorany sam piach. A ile działek nie ruszonych i do tego wąskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

No mało mam takich działek żeby w podglebiu była glina raczej najczęściej jest piasek piasek i jeszcze raz piasek a najgorsze jest to że masz na przykład działkę 1ha szerokości 20m i tu trochę gliny dalej piach i znowu glina a dalej znowu piach.

Na AF powinna być możliwość wyboru do której strony się chce przejść bo tyle nastukaliscie tych postów że się pogubiłem i jestem nie w temacie.

I tak się robi sensację w tytule "setki" a w artykule już 120kg ale swoją drogą ciekawe kto to porzucił?

Screenshot_20190207-174413_upday.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

I tam gdzie pobrali próbę i trafiła glina to Ci wyszło 3 lub 4a i gitara gra :) podatek do gminy idzie :) Na Twoim miejscu bym się zainteresował jak to jest ze zmianą klasyfikacji i jakie koszty. Jak by się dało to zmienić, niech pobierają próby z najgorszych miejsc, a wiesz gdzie są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
4 minuty temu, gregory81 napisał:

I tam gdzie pobrali próbę i trafiła glina to Ci wyszło 3 lub 4a i gitara gra :) podatek do gminy idzie :) Na Twoim miejscu bym się zainteresował jak to jest ze zmianą klasyfikacji i jakie koszty. Jak by się dało to zmienić, niech pobierają próby z najgorszych miejsc, a wiesz gdzie są :)

No ciekawe czy można przeklasyfikowac ziemię i od kogo to zależy bo jeżeli od gminy to na głowie staną aby się nic nie zmieniło zwłaszcza że ostatnio z Wójtem mam trochę na kosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

W Starostwie się dowiedz jak to wygląda. Na swoim przykładzie Ci powiem że miałem po teściu działkę 0,6 ha działkę ni w p...e ni w oko stok przy strumyku została zalesiona fakt że na PROW na jesieni przyjechał geodeta przekwalifikował to na las nie ponosiłem żadnych kosztów :)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, ozzborn napisał:

tylko głupi sprzedaje kukurydze na kiszonke nie mając hodowli czyli obornika, sprzedac na ziarno a mase pociąc to co innego..... sprzedawanie kukurydzy na kiszonke to wywożenie masy składników z pola czyli wyjaławianie gleby

A Ty masz jakieś bydło ? Bo czytałem dużo o opłacalności hodowli bydła mięsnego to twoje wyliczenia pokazywały że to nie ma sensu . Pisales też że widziałeś Byki 700-800 kg na samej sianokiszonce i kiszonce z kukurydzy. Nie atakuje Cie czy coś tylko chce się dowiedzieć jakie to bydło było ? Bo przy takim żywieniu już mi się wydaje to opłacalne 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, gadzet napisał:

No ciekawe czy można przeklasyfikowac ziemię i od kogo to zależy bo jeżeli od gminy to na głowie staną aby się nic nie zmieniło zwłaszcza że ostatnio z Wójtem mam trochę na kosie.

do przekwalifikowania klasy są klasyfikatorzy z listy wojewody i to on ma władzę (odpłatnie ) na zmianę klasyfikacji gruntu ale trzeba to poprzeć wiarygodnymi dowodami

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
40 minut temu, RU68 napisał:

do przekwalifikowania klasy są klasyfikatorzy z listy wojewody i to on ma władzę (odpłatnie ) na zmianę klasyfikacji gruntu ale trzeba to poprzeć wiarygodnymi dowodami

Czyli trzeba by najpierw na własną rękę wziąć klasyfikatora żeby stwierdzić że jest zła klasa a potem dopiero do wojewody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Pierwsze co to ja bym się udał do Starostwa Pow. i zobaczysz co Ci powiedzą. A później myśleć co i jak :) zapytać nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
3 minuty temu, gadzet napisał:

Czyli trzeba by najpierw na własną rękę wziąć klasyfikatora żeby stwierdzić że jest zła klasa a potem dopiero do wojewody.

dokładnie nie pamiętam ale podstawą do przeprowadzenia powtórnej klasyfikacji na pewno jest zmiana użytkowania np łąka -pole lub odwrotnie  przyjechało dwóch delikwentów z próbnikiem (rura ok  1,3 m) i wbijali według jakiegoś schematu i pobierali próby z ok 0,7- 1 m  odchylenia w stosunku do poprzedniej klasy max o jeden punkt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
4 minuty temu, gregory81 napisał:

Pierwsze co to ja bym się udał do Starostwa Pow. i zobaczysz co Ci powiedzą. A później myśleć co i jak :) zapytać nie zaszkodzi :)

No trzeba będzie to przemyśleć ale narazie to muszę przyczepę do bel dokończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
3 minuty temu, gadzet napisał:

No trzeba będzie to przemyśleć ale narazie to muszę przyczepę do bel dokończyć.

1000 zł na ha powinno wystarczyć bo mamy tam zamieszanego geodetę a to studnia bez dna 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
4 minuty temu, RU68 napisał:

1000 zł na ha powinno wystarczyć bo mamy tam zamieszanego geodetę a to studnia bez dna 😕

Rany to trzeba to naprawdę dobrze przemyśleć czy w ogóle opłaca się zaczynać.😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 minuty temu, gadzet napisał:

Rany to trzeba to naprawdę dobrze przemyśleć czy w ogóle opłaca się zaczynać.😲

przecież gdyby było taniej to byśmy klasyfikowali ponownie wszystko łącznie z betonem 😉 ale nie zrażaj się dzwoń jutro do starostwa wydział geodezji to cię oświecą mogę się mylić (miej taką nadzieję)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
Napisano (edytowany)
13 minut temu, RU68 napisał:

przecież gdyby było taniej to byśmy klasyfikowali ponownie wszystko łącznie z betonem 😉 ale nie zrażaj się dzwoń jutro do starostwa wydział geodezji to cię oświecą mogę się mylić (miej taką nadzieję)

Co powiat to obyczaj, A co województwo to nie wspomnę :)http://www.bip.namyslow.pl/85/zmiana-klasyfikacji-gleboznawczej-gruntow-rolnych.html

Edytowano przez gregory81
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, gadzet napisał:

No tu już to trochę bardziej przystępnie wyglada😊

tak a geodeta za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Chociaż to nie musi być odzwierciedleniem mazowieckiego

1 minutę temu, RU68 napisał:

tak a geodeta za free

od 300 zł jest tam dalej napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, gregory81 napisał:

Chociaż to nie musi być odzwierciedleniem mazowieckiego

no myślę w końcu stolica to stolica proporcje powinny być zachowane lub parytet 

3 minuty temu, gregory81 napisał:

Chociaż to nie musi być odzwierciedleniem mazowieckiego

od 300 zł jest tam dalej napisane

słusznie od z naciskiem na od ,A -2000 to też od 300 czyż nie ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W opolskim to mogą kasować ziemie dobre i bogate farmery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Przed chwilą, Ursus932 napisał:

W opolskim to mogą kasować ziemie dobre i bogate farmery

 no oczywiście a jak" grobel budujemy według wielkości  stawu" -ale prestż stolicy  też ma znaczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
9 minut temu, RU68 napisał:

no myślę w końcu stolica to stolica proporcje powinny być zachowane lub parytet 

słusznie od z naciskiem na od ,A -2000 to też od 300 czyż nie ?

Po prostu jak osoba zainteresowana się nie dowie co i jak to możemy sobie tylko gdybać. Wiadomo że to na pewno będzie się wiązało z  kosztami (nie wiadomo jakimi w tym momencie) i będzie musiała się zastanowić czy jej się to opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To i tak mało wziął co to 1000 jak u was ziemia jest po 100000. A co powiesz o osadzie z oczyszczalni żeby pole nawozić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

To i tak mało wziął co to 1000 jak u was ziemia jest po 100000. A co powiesz o osadzie z oczyszczalni żeby pole nawozić?

A ziemie mamy różne bo lasów mnóstwo na VI o dobrych ziemiach to trochę mit  z wyj południa woj ale co tam  A osad skąd to pytanie  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj