Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lem1991    209
Napisano (edytowany)

To co zaorał to on użytkuje , sobie sam wpisze. Nawet jak masz  MKO dostosowane do granicy ewidencyjnej, to rysuj ręcznie i wpisz rozbieżność , że taki stan faktyczny na gruncie.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zasada jest prosta, rysujesz to ci uzytkujesz.

Rysujesz ten teren który uzytkujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
Napisano (edytowany)

Jeśli chodzi o ONW.

Zasada jest taka. Jeśli rolnik wnioskuje o płatność ONW przyjmuje się, że wnioskuje o tą płatność na wszystkich działkach leżących na ONW. Dlatego jeżeli zapomni zaznaczyć ONW na jakiejś działce pracownik agencji powinien uzupełnić deklarację w tym zakresie. W praktyce różnie może to być, bo pracownicy mogą zwyczajnie przeoczyć jakieś powierzchnie. Dlatego najlepiej samemu zadbać o swoje i wypełnić prawidłowo wniosek.

Podstawowym warunkiem jednak jest zaznaczenie płatności ONW w zakładce wniosek. Bez tego nikt wam nic nie uzupełni choćby wszystkie działki leżały na terenach ONW.

 

Jeśli ktoś nie chce ONW na danej działce polecam po prostu dodać komentarz do danej działki rolnej, wniosek to umożliwia.

Edytowano przez Freeman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli jednak  można nie wnioskować...   lem poległ bo twierdził ze nie ma takiej możliwości... hehe 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

Mam pytanie Wujek dał mi w dzierżawę mała działkę 40arow chce ja zgłosić do dopłat w tej aplikacji jest skreślona jako nieużytków (chociaż od zawsze było tam zboże) jak już ja odryauhe to prosi mnie o wyjaśnienie sytuacji i załącznik wystarczy tan wpisać ze umów ustna ? Czy mysi być na papierze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

nie potrzeba załącznika, wystarczy wyjaśnienie jak i od kiedy działka jest użytkowana rolniczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Witam. Panowie powiedzcie mi czy osoba na emeryturze może składać wniosek o płatności bezpośrednie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

mogą być same zwierzęta, warunek jest tu tylko taki, że kwota dopłat musi przekroczyć 200 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

panowie skąd wziąć pełny teryt działki, by dodać nową działkę w innej miejscowości, u siebie kopiowałem z jakiejś i dodawałem na końcu wiersza nr działki i ładnie znajdowało działkę i mogłem dodać, ale w innej wsi nie znam terytu, z kąt to wziąć , obrysowując niby wszystko ok ale nie można dodać jej, nie ma jej na liście działek referencyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na stronie 12 wrzuciłem post jak znaleźć teryt do działki.zobqcz sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
Napisano (edytowany)
11 godzin temu, Freeman napisał:

Jeśli chodzi o ONW.

Zasada jest taka. Jeśli rolnik wnioskuje o płatność ONW przyjmuje się, że wnioskuje o tą płatność na wszystkich działkach leżących na ONW. Dlatego jeżeli zapomni zaznaczyć ONW na jakiejś działce pracownik agencji powinien uzupełnić deklarację w tym zakresie. W praktyce różnie może to być, bo pracownicy mogą zwyczajnie przeoczyć jakieś powierzchnie. Dlatego najlepiej samemu zadbać o swoje i wypełnić prawidłowo wniosek.

Podstawowym warunkiem jednak jest zaznaczenie płatności ONW w zakładce wniosek. Bez tego nikt wam nic nie uzupełni choćby wszystkie działki leżały na terenach ONW.

 

Jeśli ktoś nie chce ONW na danej działce polecam po prostu dodać komentarz do danej działki rolnej, wniosek to umożliwia.

Właśnie miałem jeszcze zwrócić się z tym do Ciebie. W zasadzie przyznałeś mi rację. Odhaczenie w zakładce wniosek wystarczy ( co potwierdza casus mojej działki niezgłoszonej ), nie  koniecznie trzeba wpisywać już  ONW w zakładce mapa. @robert55555 nie musisz już sprawdzać, sprawa się wyjaśniła. Przegrałeś.

Zachęcam wszystkim do linku, który wstawiłem. Wystarczy przeczytać fragment pod tabelką ze strefami ONW.

Po co by miał ktoś nie chcieć, chyba jakiś głupek pokroju ogarka, który myśli że tam są większe wymagania.

Dalej pozostaje kwestią otwartą, czy nawet nieodhaczenie ONW w zakładce wniosek nie wyklucza z tej płatności. Według mojej interpretacji przepisów tak jest, ale tu już nie będę  się spierał, bo nie miałem takiego przypadku.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

dzięki robert55555 , wszystko działa działki dodałem , flacha dla ciebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@lem1991 miałeś rację, tak będzie od 2019 roku. Wcześniej tak nie bylo. Należą tobie słowa dziękuję za informację i przepraszam że upierałem się przy swoim stanowisku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

jeszcze jedno pytanie, bo na działce nowo dodanej, dodałem rozbieżności , i ok, widnieje błąd, ale tu na forum jak i w agencji mówią że tak trzeba wysłać oni to będą weryfikować, i tak daje zapisz wniosek i wyskakuje mi komunikat: 

 We wniosku występują błędy kontroli kompletności. Uwaga! Brak poprawy błędów może skutkować zmniejszeniem lub odmową przyznania płatności. Jeśli chcesz zweryfikować wprowadzone dane naciśnij ANULUJ.

czy to własnie dotyczy tego błędu mko? i wysłać wniosek?   dodam że widnieje tylko jeden błąd nie ma więcej we wniosku, ale wolę się dopytać , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
Napisano (edytowany)

Tak, to dotyczy jakiegokolwiek błędu. Jeśli masz tylko ten jeden, to właśnie jego . Wysyłaj śmiało. Niektóre błędy są czysto informacyjne. Tak jest właśnie w Twoim przypadku. Generuje błąd, bo nie masz ustalonego MKO. W Agencji Ci ustalą i dostaniesz dopłaty do tej działki.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

 Teoretycznie zaznaczasz.

-Jeżeli rolnik równocześnie ubiega się o przyznanie jednolitej płatności obszarowej w rozumieniu przepisów... to we wniosku o przyznanie płatności ONW , nie musi deklarować działek rolnych w odniesieniu do których ubiega się o przyznanie płatności ONW, a działki rolne zadeklarowane do jednolitej płatności obszarowej i położone na obszarach ONW uznaje się za zadeklarowane do płatności ONW. Info ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41
Napisano (edytowany)

Dodałem działki bo od tego roku przejąłem gospodarstwo i mam problem. Zaznaczyłem uprawy i onw zero błędów a gdy kliknąłem złóż wniosek to wyskoczyły błędy i wszystkie działki na pomarańczowo 😳 ktoś miał taki przypadek ?

Edytowano przez Arek3125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
Napisano (edytowany)

Przejąłeś gospodarstwo od kogoś, kto składał  wniosek o dopłaty w zeszłym roku na te działki i generuje konflikt krzyżowy. Olej to i wyślij.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj