Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
suzuki18l    52

potwierdzam, ja miałem ten sam problem i koledzy mnie tu uspokoili, dodam że byłem w arimr z innymi problemami i zapytałem o ten i tak ma być z błędem wysłany, oni czytają rozbieżności i dopiero na kolejny rok będzie ok, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

"w ramach obsługi wniosku 2018 stwierdzono zawyżenie zadeklarowanej powierzchni na działce/działkach 0,01. Granice stwierdzonych głównych działek rolych są dostępne w zakładce mapa po włączeniu warstwy Geometria stwierdzona działek rolnych z kampani 2018" o co w tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Zaznaczacie do EFA rowy, bo w agencji mi powiedzieli żeby lepiej nie zgłaszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur    2

Dziś nie mam na liście zgłaszanych płatności, też tak macie?

platna.jpg


Wypełniam wnioski o dopłaty i programy rs.
607 402 513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Przy próbie logowania nie zauważyłem wciśniętego caps locka w wyniku czego zablokowałem konto. Przeszedłem do opcji "reset hasła", podaje numer konta i ostatnią kwotę wypłaconą w 2018 roku, po czym wyskakuje błąd weryfikacji. Co robię źle?


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Po wpisaniu numeru producenta, przerzuca nas do kolejnej strony, gdzie jest wymagane ostatnie 8 cyfr konta bankowego.

 

123.png

Wpisuję ostatnie 8 cyfr, wrzucam którąkolwiek kwotę otrzymaną w 2018 roku i dostaję takie coś:

1234.png


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

No tak , pomyliło mi się z logowaniem. Sprawdź , czy to naprawdę ostatnia kwota z arimr. Jak zakładałem e-wniosek w zeszłym roku , to też miałem problem. Jeśli dostałeś przelew z groszami, to próbuj wstawić najpierw przecinek , jak się nie uda to kropkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur    2
18 minut temu, misio3p napisał:

Przy próbie logowania nie zauważyłem wciśniętego caps locka w wyniku czego zablokowałem konto. Przeszedłem do opcji "reset hasła", podaje numer konta i ostatnią kwotę wypłaconą w 2018 roku, po czym wyskakuje błąd weryfikacji. Co robię źle?

Sprawdź też kwoty z tego roku. Miałem tak kilka razy.


Wypełniam wnioski o dopłaty i programy rs.
607 402 513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
Napisano (edytowany)

Nie nie działa, ani z kropkami ani z przecinkami. Nie mam już pomysłu, w biurze powiatowym sobie z tym poradzą? 

 

EDIT: Mądrale z arimr napisali w FAQ, że owszem trzeba wpisać ostatnią kwotę, ale z roku poprzedzającego rok w którym generowaliśmy kod dostępu (w domyśle - login). Czyli, jeśli w 2018 roku tworzyłem konto to przy odzyskaniu hasła muszę znać ostatnią kwotę przelaną w 2017 roku. :/ 

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

nie znalazłem konkretnego tematu , więc zapytam tu:

W trakcie kontroli okazało się że mam niekompletny plan rolnośrodowiskowy ( brak szkicu jednej działki). Obowiązkiem moim jest poprawić ten plan i złożyć oświadczenie O-2/394 do Kierownika BP ARiMR lub załączyć jako załącznik do e wniosku. Moje pytanie. 

Czy składam tylko to oświadczenie, czy też szkic działki muszę dołączyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
Napisano (edytowany)
46 minut temu, misio3p napisał:

Nie nie działa, ani z kropkami ani z przecinkami. Nie mam już pomysłu, w biurze powiatowym sobie z tym poradzą? 

 

EDIT: Mądrale z arimr napisali w FAQ, że owszem trzeba wpisać ostatnią kwotę, ale z roku poprzedzającego rok w którym generowaliśmy kod dostępu (w domyśle - login). Czyli, jeśli w 2018 roku tworzyłem konto to przy odzyskaniu hasła muszę znać ostatnią kwotę przelaną w 2017 roku. :/ 

Nieprawda. Resetowałem w tym roku gościom, którzy w zeszłym roku robili u doradcy, i wpisałem ostatnią kwotę z 2018 r. Chyba wiesz , że to ma być ostatnia kwota która wpłynęła na konto w 2018, a nie ostatnia w ogóle z kampanii 2018, którą przelali już 2019.

Spróbuj jeszcze bez przecinka, i ewentualnie bez groszy. 

 

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
1 godzinę temu, misio3p napisał:

Nie nie działa, ani z kropkami ani z przecinkami. Nie mam już pomysłu, w biurze powiatowym sobie z tym poradzą? 

 

EDIT: Mądrale z arimr napisali w FAQ, że owszem trzeba wpisać ostatnią kwotę, ale z roku poprzedzającego rok w którym generowaliśmy kod dostępu (w domyśle - login). Czyli, jeśli w 2018 roku tworzyłem konto to przy odzyskaniu hasła muszę znać ostatnią kwotę przelaną w 2017 roku. :/ 

Ma być ostatnia w 2018, jak masz problem podjedź do swojego biura to Ci podadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
32 minuty temu, lem1991 napisał:

Nieprawda. Resetowałem w tym roku gościom, którzy w zeszłym roku robili u doradcy, i wpisałem ostatnią kwotę z 2018 r. Chyba wiesz , że to ma być ostatnia kwota która wpłynęła na konto w 2018, a nie ostatnia w ogóle z kampanii 2018, którą przelali już 2019.

Spróbuj jeszcze bez przecinka, i ewentualnie bez groszy. 

 

ma być kropka i co do grosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula33    1

Witam

we wniosku mam wszystkie działki co do powierzchni i podziału takie jak w2018 zmieniają mi się tylko uprawy, czy jest możliwość zmiany tylko nazwy uprawy na danej działce

czy muszę wrysować także granice każdej uprawy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@misio3p posłuchaj kwotę jaką robi reset hasła mają w twoim biurze, podjedź do nich i ci podadza. Jak masz smsy/kontroli internetowe to możesz próbować wpisać kwoty i któraś umowliwi tobie reset hasła.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lis88    0

Mam pytanie dotyczące EFA. Czy jeśli zasieję pszenicę ozimą z wsiewką facelii lub gorczycy to mogę zaznaczyć taką mieszankę jako międzyplon ozimy ? Po 15 lutego, pszenica byłaby normalnie użytkowana na ziarno (wsiewki wymarzną, herbicyd na wiosnę). Wolałabym zasiać ozimą niż jarą i tak właśnie doradził mi pracownik ODR-u. Jednak wczytując się w instrukcję dotyczącą zazielenia coś mi się nie zgadza. Miał ktoś może taki przypadek?

 

efa.PNG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
40 minut temu, agula33 napisał:

Witam

we wniosku mam wszystkie działki co do powierzchni i podziału takie jak w2018 zmieniają mi się tylko uprawy, czy jest możliwość zmiany tylko nazwy uprawy na danej działce

czy muszę wrysować także granice każdej uprawy?

 

W zakładce MAPA, klikasz dwukrotnie na daną działkę i w okienku z uprawą zmieniasz na inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula33    1
5 minut temu, lem1991 napisał:

W zakładce MAPA, klikasz dwukrotnie na daną działkę i w okienku z uprawą zmieniasz na inną.

próbowałam tak ale nie pokazuje się okienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
Napisano (edytowany)

Jak się nie pokazało ?. Masz tam wpisaną uprawę zeszłoroczną ,kliknij w nią i zmień na inną.

No okienka, nie ma jako takiego, tylko sama uprawa; klikasz w nią , albo w tą strzałeczkę obok niej i wyświetla się lista z uprawami, z której wybierasz tą, która Cię interesuje.

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula33    1
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, lem1991 napisał:

Jak się nie pokazało ?. Masz tam wpisaną uprawę zeszłoroczną ,kliknij w nią i zmień na inną.

No okienka, nie ma jako takiego, tylko sama uprawa; klikasz w nią , albo w tą strzałeczkę obok niej i wyświetla się lista z uprawami, z której wybierasz tą, która Cię interesuje.

wiem co to okienko po prostu jest tak jakby nieaktywne

 

Edytowano przez agula33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

@lis88 możesz tak zrobić bo kto ci zabroni. Poważnie to zmień doradcę w ODR-u. Jeżeli tak zrobisz teraz i w 2020 roku podasz pszenicę ozima jako roślinę główna, to w aplikacji jaką mają BP to w2020roku  wywali błąd. Pracownik BP powinien zrobić stwierdzenie decyzji dla wniosku 2019 i wykluczyć taki element Efa z twojego wniosku 2019roku i jeżeli wtedy element efa zmniejszy się poniżej 5% to zostanie wydana nowa decyzja dla wniosku z 2019 roku i płatność do zazielenienia zostanie przyznana do tej powierzchni do której będzie 5 % elementów efa. Natomiast wniosek 2020 będzie normalnie obsługi wany(z tą pszenica ozima jako roślina główna). Twój wybór co zrobisz. Chyba że będziesz miał tyle powierzchni zgloszonej do efa że po wykluczeniu tej powierzchni z pszenica jako poplon nadal będzie więcej niż 5%.

Rada jako tobie udzielę, możesz podać pszenicę ozima do efa ale we wniosku 2020roku jako roślinę główna podaj pszenicę jara. Wtedy błędu nie będzie w twoim wnioaku, ale pytanie czy jak będziesz miał kontrole wniosku 2020 czy osoba kontrolująca w lipcu/sierpniu 2020 będzie wstanie odróżnić pszenicę jara od zimowej? Pewnie nie którzy odróżnia a inni nie odróżnia. Teraz to twój wybór. 

@agula33 uaktualnij przeglądarkę w której robisz wniosek. Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych kryterium do obsługi aplikacji ewniosek plus.

1 godzinę temu, agula33 napisał:

Witam

we wniosku mam wszystkie działki co do powierzchni i podziału takie jak w2018 zmieniają mi się tylko uprawy, czy jest możliwość zmiany tylko nazwy uprawy na danej działce

czy muszę wrysować także granice każdej uprawy?

 

A jaka masz powierzchnię gruntów ornych w swoim wniosku? Jak masz powyżej 10.00 ha gruntów ornych powinieneś podać każda uprawę.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

mój doradca w zróżnicowanym gosp. praktykuje u ludzi i u mnie też chciał bo inaczej od tego roku bym nie spełnił 4 rożnych upraw, do sedna, mam zimową a on chce wpisać że jarą mam, i wtedy wszystko się zgadza, tylko dosłownie teraz pomyślałem bo mam wszystkie działki obsiane kwalifikatem i wniosek pujdzie do arimr o zwrot za wysiany materiał i na fakturach pisze że to ozima, więc ja z tym tematem zapytam się, bo arimr będzie miała dowód że to nie jara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdza tobie materiał siewny z wnioskiem 2019 i jak będziesz miał we wniosku o materiał siewny pszenicę jara a we wniosku 2019 pszenicę ozima to odmówią kasy za materiał siewny. Po za tym składasz i fakturę i tam masz wpisane odmianę.pamietaj również o tym. 

@kur zrób aktualizacje przeglądarki i to ci pomoże z obsługą wnioaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula33    1
33 minuty temu, robert55555 napisał:

 

@agula33 uaktualnij przeglądarkę w której robisz wniosek. Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych kryterium do obsługi aplikacji ewniosek plus.

A jaka masz powierzchnię gruntów ornych w swoim wniosku? Jak masz powyżej 10.00 ha gruntów ornych powinieneś podać każda uprawę.

dzięki zmiana przeglądarki pomogła, już wszystko pozmieniałam, a jeszcze jedno pytanko jeśli wcześniej na jakimś obszarze nie było ONW to teraz wg. zmian jest możliwe że mogę ubiegać się o onw  to raz a dwa czy mogę ubiegać się tylko do części danej działki a nie do całości ?

jeszcze raz dziękuję za pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj