Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robercikj100    1010

ogródek wielowarzywny to jaka będzie nazwa uprawy w e wniosku ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

a ja mam problem taki mam 3 działki koło siebie , obręb ten sam , a tylko na jednej mogę zaznaczyć ONW na resztę nie , nie ma okienka by zaznaczyć, i nie dodaje mi łubinu do efa na nich

 

Bez tytułu.png

 

jjkk.png

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spróbuj wyrysowac to jako jedna działka rolna,moze wtedy będziesz miał onw.

@robercikj100 uprawa mieszana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75

Składowisko kamieni polnych. Jednym bokiem przylega do gruntu ornego. Można podać jako EFA5 zagajnik śródpolny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Ma ktoś coś takiego że brakuje MKO dla danej działki jakiś błąd programu czy jak... Z końcem marca wypełniłem wniosek i został on zapisany ale jeszcze nie wysłany aby potem w razie czego nie poprawiać i wszystko było ok. Dziś chciałem sprawdzić jeszcze raz i wysłać ale w czterech działkach brakuje danych MKO i innych wszędzie są same 0,00 i wywala cztery błędy że zadeklarowana powierzchnia przekracza MKO dla tych działek, na samej mapie powierzchnia jak i uprawa dla tych działek zgadza się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Mam to samo. 3 tygodnie temu wszystko było dobrze ,dzisiaj chcę wysyłać a tu błędy MKO= 0,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Master_clas    4

 

Zostawcie to dzisiaj

 

 

Szanowni Państwo,

 

W dniu dzisiejszym został wykryty problem polegający na tym, że chwilowo wszystkie działki referencyjne we wniosku traktowane są, jako działki nieistniejące w bazie referencyjnej LPIS, na liście na MAPIE wyświetlane są czerwoną czcionką. Dodatkowo generowane są nadmiarowo błędy kompletności dotyczące np. przekroczenia MKO.

 

Trwają prace nad naprawą problemu.

 

data publikacji 25.04.2019 r.

Edytowano przez Master_clas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Koledzy będe wypelniał bratu wniosek ,pierwszy raz bedzie składał wniosek o dopłaty juz sie w agencji zarejestrowal ,zalogowałem się ,ale jak znależć dzialki ,z zeszlego roku ich nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

Musisz zaznaczyć jakąkolwiek płatność, pojawi się zakładka mapa. W prawym górnym roku masz tam opcję wyszukiwania działek. Działki wyszukujesz po numerze teryt i dodajesz do wniosku. Druga opcja dodać z mapy klikając na działce (jeśli je znajdziesz) po włączeniu funkcji dodaj działkę.

Numer teryt znajdziesz na materiałach graficznych przysyłanych przez agencję. Powinien je dostać ten kto w zeszłym roku składał na te działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teryt można poszukać też na geoportalu. Czy ktoś dodawał od kilku dni opis rozbieżności? Działa wszystko? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Budowa identyfikatora terytorialnego (TERC)

Identyfikator podziału terytorialnego kraju posiada budowę trójczłonową:

  1. Pierwszy człon, to dwucyfrowy symbol województwa. Symbole województwa ułożone są w sposób alfabetyczny z liczb parzystych, zawartych w przedziale od 02 do 98.
  2. Drugi człon, to dwucyfrowy symbol powiatu danego województwa, ułożony w sposób alfabetyczny o numerach nadanych:
    – powiatom od 01 do 60,
    – miastom na prawach powiatu od 61 do 99.
  3. Trzeci człon, trzycyfrowy symbol gminy – pierwsze dwie cyfry z przedziału od 01 do 99 nadane są gminom (dzielnicom, delegaturom) ułożonym według porządku alfabetycznego w powiatach (najpierw gminy miejskie, potem wiejskie i na końcu miejsko-wiejskie). O tym czy dana gmina jest gminą miejską bądź wiejską decyduje trzecia cyfra identyfikatora, która stanowi tzw., symbol rodzaju jednostki i oznacza:

1 – gmina miejska,
2 – gmina wiejska,
3 – gmina miejsko-wiejska,
4 – miasto w gminie miejsko-wiejskiej,
5 – obszar wiejski w gminie miejsko-wiejskiej,
8 – dzielnice m. st. Warszawy,
9 – delegatury w miastach: Kraków, Łódź, Poznań i Wrocław.

Przykładowo identyfikator dla gminy wiejskiej Bolesławiec, położonej w województwie dolnośląskim, powiecie bolesławieckim, będzie zapisany w sposób następujący: „0201022”, gdzie:

  • 02 – identyfikator województwa dolnośląskiego,
  • 0201 – identyfikator powiatu bolesławieckiego,
  • 0201022 – identyfikator gminy wiejskiej Bolesławiec.

 

Jak znaleźć teryt dla działki ewidencyjnej:

1. Klikasz na ten link https://geoportal360.pl/map/

2. szukasz na mapie swojej miejscowości w której masz działkę

3. jak znajdziesz działkę, która szukasz klikasz na tą działkę i w górnym okienku masz cały teryt dla szukanej działki.

 

 

image.png

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będą przedłużać w tym roku czas mną składanie wniosków czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciężko powiedzieć.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Jak podzielić działkę w e wniosek??? Działka w aplikacji ma nr 501,kilka lat temu została przez geodetę podzielona na trzy odrębne działki 501/1 , 501/2 , 501/3 i nikt do tych czas nie zgłosił tego podziału do arimir. Jedną z tych działek kupiłem i była zgłaszana do dopłat w poprzednich latach a dwie sąsiadujące wydzierżawiłem w tym roku i będą to działki nowe w moim wniosku na powiększenie gospodarstwa w ramach programu modernizacja gospodarstw. Wprowadzając teryt podzielonych działek podświetla się na czerwono i nie wyszukuje działki na mapie.Ktoś podpowie jak ten problem ugryźć i prawidłowo nanieść zmiany ??? 

Edytowano przez tomek15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
Dnia 13.04.2019 o 09:05, lem1991 napisał:

Jeśli nie będziesz czegoś rozumiał, to jest tu taki miły pan, @ogarek się nazywa. Poproś to Ci wszystko pięknie wytłumaczy, bo kolegę mu zwinęli i nie ma z kim pogadać. Nawet jak stwierdzi że masz zwidy i każe Ci beczeć, się nie przejmuj, on już tak ma.

Edytowano przez lem1991
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa , nie ma . Jeszcze ich kilku ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, tomek15h napisał:

Jak podzielić działkę w e wniosek??? Działka w aplikacji ma nr 501,kilka lat temu została przez geodetę podzielona na trzy odrębne działki 501/1 , 501/2 , 501/3 i nikt do tych czas nie zgłosił tego podziału do arimir. Jedną z tych działek kupiłem i była zgłaszana do dopłat w poprzednich latach a dwie sąsiadujące wydzierżawiłem w tym roku i będą to działki nowe w moim wniosku na powiększenie gospodarstwa w ramach programu modernizacja gospodarstw. Wprowadzając teryt podzielonych działek podświetla się na czerwono i nie wyszukuje działki na mapie.Ktoś podpowie jak ten problem ugryźć i prawidłowo nanieść zmiany ??? 

Wpisz działkę matkę dla tych działek.obrysuj jak uzytkujesz, zglosc rozbieżność, podepnij skan podziału działki matki na nowe działki. I po temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Zapomniałem hasła z zeszłego roku i musze jakby na nowo założyć konto, bo rzekomo po błędnym haśle zostało zablokowane. Tam trzeba podać kwote przelewu z ARiMR, ale to ostatnią w 2018r czy z tego roku?

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

Ostatnią kwotę z ARiMR, która wpłynęła na konto w 2018 roku. Jeśli tego samego dnia wpłynęły dwa przelewy, wpisujesz wyższą (kwotę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur    2

Ciekawostka, dla zliczania powierzchni przy rs liczy podwójnie powierzchnię w działkach ewidencyjnych.
Nie krzyczy błędu, pewnie w będą dzwonić z biura by to poprawić, tylko jak?
2003238924_dzialkabledyd.thumb.jpg.13806a1daaaee81c60d66c434f04511f.jpg


Wypełniam wnioski o dopłaty i programy rs.
607 402 513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj