Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

zibi400    18

Dokupiłem cielaki ale nie można ich dodać przy zmianie do wniosku. Czy muszę wycofać wniosek dopisać je i na nowo go wysłać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie skladales o płatności zwierzęcej to możesz dodać zmiana. Ale jak skladales już o tę płatności to musisz wycofać i złożyć nowy wniosek. Wtedy od nowa biegnie tobie nowy termin przetrzymywania zwierząt w siedzibie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
Dnia 10.05.2019 o 22:28, Sadek napisał:

Nie bardzo rozumiem jaki jest sens przedłużania bo ten co chciał się wyrobić w terminie to się wyrobi. A dla części to i koniec maja będzie za szybko i ostatniego dnia będą składać.

Ja czekam na przykład co urośnie  aby później nie robić korekt. Pogoda jest kapryśna w tym roku tak ,że mi to pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

a ja czekam bo wygrałem dzierżawy od kowr i a podpisanie umowy nie zdążę podpisać do 15 maja, a do 30 na spokojnie,  jak by nie przedłużyli terminu to na kilka działek nie dostał bym dopłat w tym roku lub sankcje w postaci !% za każdy dzień spóźnienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak ale są to skrajne sytuację, dużo wniosków zostanie złożonych takich co termin nic nie zmieni w działkach.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Wycofałem wniosek dopisałem cielaki przy podsumowaniu nie ma błędów a przy próbie wysłania wyskakuje komunikat Uprawa zadeklarowana w Twoim gospodarstwie pokrywa się z uprawą innego rolnika. W kontroli biorą udział uprawy narysowane w roku 2019 oraz spersonalizowane granice upraw z roku 2018. Błąd może być wynikiem przejęcia/zakupu/sprzedaży gospodarstwa bądź działek referencyjnych uprzednio zgłaszanych przez innych rolników. Jeżeli Twoja deklaracja upraw jest zgodna ze stanem faktycznym na rok 2019 wówczas skorzystaj z opcji Wyślij. Możesz również zweryfikować i poprawić granice „konfliktowych” upraw – w tym celu kliknij Popraw i wróć do MAPY – konfliktowe uprawy są wykazane na liście błędów i oznaczono je kolorem pomarańczowym na MAPIE.

I dotyczy to wszystkich działek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wysyłaj tak jak masz, błędy nieraz generują się nadmiarowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Gdy wysyłałem wniosek wcześniej nie było żadnych błędów a to ten sam wniosek zmieniła się tylko ilość sztuk była i takie cyrki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety tak się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hm... widzi dalej jego wniosek wycofany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
Napisano (edytowany)

Przecież pisze, że przy próbie wysyłania (ponownej) pojawia się komunikat.

Wycofany wniosek, już nie bierze udziału w kontroli krzyżowej z nowym wnioskiem, tylko dalej z tym z 2018 r. Przykładowo zgłaszałeś działkę w 2018, ale już ją usunąłeś że swojego wniosku w tym roku i zapisałeś (nawet w wersji roboczej), to ona już nie pojawia się w kontroli krzyżowej u innego rolnika , jeśli ten chciałby ją dopisać.

@zibi400 Wróć i sprawdź, czy masz wszystko na pomarańczowo, czy jedną działkę. 

Edytowano przez lem1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Wszystkie działki są na pomarańczowo

po próbie wysłania wychodzą błędy do wszystkich upraw nawet do uprawy w środku mojego pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Panowie czy mogę zmienić jeszcze uprawę w już złożonym wniosku bez konsekwencji? I jak to ewentualnie zrobić?

Chciałem nie podawać uprawy na działce, ( mam taką możliwość bo nie przekraczam 10ha ornych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

składasz zmianę,wchodzi jeszcze raz we wniosek i wybierasz nową roślinę i wysyłasz ponownie wniosek.

widzisz @lem1991 miałem racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Czyli np wchodzę w działkę A i tam zmieniam i zatwierdzam i wysyłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak, pamiętaj o wybraniu płatności jak wybierzesz nową roślinę na działce. Sprawdź czy wniosek został wysłany, zakładka wysyłane i czy ma końcówkę -002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Doradca mówi żeby wysłać wniosek z tymi błędami gdyż na 99% czyta wniosek nowy z tym poprzednim

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Koledzy ,a jak z wynikami badań  ze stacji chemiczno -rolniczej  -muszę złożyć w dniu wysłania wniosku czy też można je dołączyć po upływie jakiegoś terminu od dnia wysłania wniosku elektronicznego .

Wyniki badania gleby  nie są jeszcze znane a dołącza się je w formie papierowej do OT ARIMR


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Jeżeli dodałem działkę, która nie ma przypisanego MKO i dodałem opis rozbieżności ale nie zniknęło to z listy błędów to mam to zignorować i wysłać wniosek czy jeszcze coś trzeba zrobić aby jednak błąd zniknął? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli błąd dotyczy tylko mko to zignorować i wysłać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Wysłałem ten wniosek z tymi błędami i zapisało go jako zmiana do wniosku. A przecież poprzedni został wycofany. Nieźle ten ich program działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

@zibi400 Masz wszystko dobrze , jeśli numer na zmianie jest dwa razy większy np. było 0001, a teraz 0003. Sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

mam takie pytanie mam działke 3,70 ha i na jednej połowie jest kukurydza a na drugiej żyto ozime czy moge w wniosku wpisać uprawa mieszana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj