Renault145

zwrot akcyzy za paliwo 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

Zostawiam,też nowy wójt to nie będę go terroryzował....narazie😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no ja myślę zapędzić od razu do roboty, albo nauczy się mnie szanować albo będzie się bać ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może w klinie potwora nosi😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

No aby nie było tak że jak go zobaczy to z wrazenia zawału dostanie i wtedy co kolejne wybory xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wojtowa się dowiedziała że jak @Nikita_Bennet goły na nartach jeździ to 3 ślady robi i się wystraczyła😊

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

To czego się bać jak już fuflon po ziemi się ciągnie 🤣 jak kładzie się sam, a rano wstają we dwóch to już bardziej...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ech chłopaki, może zrozumiecie że warto aby ludzie rozumieli że znacie się na prawie i nie dacie sobie w kaszę dmuchać. Ja już parę razy urzędnikom to pokazałem i nie traktują mnie jako chłopka któremu można kit sprzedać. Tutaj ona jest nowa na stanowisku, skarbniczka też jest nowa i tak warto byłoby na starcie pokazać że trochę mieszają w tym co wystawiają.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

Jak najbardziej, zawsze warto, działaj 👍 ale czasem warto się też pośmiać 😉 bez urazy


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

2-3 dni po wydłużeniu terminu, w tym lub przyszłym tygodniu ich pomęczę z tymi cudami bo wypadły mi inne pisanie papierzysk.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Mam pytanie. 

 

Sąsiad nie składał wniosku w lutym i chciał teraz wziąć cały zwrot. W gminie odrzucili mu wszystkie faktury do lutego i powiedzieli, że mógł składać z pierwsza transza. Zawsze mówili wcześniej że niż A tylko raz w roku składać wniosek. 

 

Czy ich działania były słuszne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

można wziąć cały zwrot w jednej transzy ale faktury muszą być z jednego półrocza i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

raczej tak słuszne  

Pierwszy termin składania wniosków o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze przypada od 1 do 28 lutego 2019 roku. Wówczas można starać się o zwrot podatku akcyzowego za paliwo wykorzystanie do produkcji rolniczej od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 roku. 

W drugim terminie składania wniosków – czyli od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2019 roku – rolnicy mogą uzyskać zwrot akcyzy za paliwo rolnicze wykorzystane w okresie 1 lutego do 31 lipca 2019 roku.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie ...mógł by wziął cały zwrot ale faktury muszą być od 1 lutego do 31 lipca ....na pewno w gminie go nie wprowadzili w błąd tylko sam nie zrozumiał jak wykorzystać cały limit w jednym półroczu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
14 minut temu, ogarek napisał:

dokładnie ...mógł by wziął cały zwrot ale faktury muszą być od 1 lutego do 31 lipca ....na pewno w gminie go nie wprowadzili w błąd tylko sam nie zrozumiał jak wykorzystać cały limit w jednym półroczu 

Ok, sam tak nigdy nie robiłem stąd moje pytanie. 

 

Dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

100 litrów na 1 hektar  to znaczy że mam zbierać faktury na 50litrów na 1 okres rozliczeniowy w lutym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

nie. zwrot 100 litrów na 1 ha mozesz uzyskać juz w pierwszym okresie rozliczeniowym


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

aha, to można uzbierać  pełną ilość litrów  np. 2 hektarowe gospodarstwo  to 200l i  nowy  rok rozliczeniowy miałbym z głowy w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

a jak mam powierzchnię użytków rolnych np. 1,50 ha i wpiszę faktury do wniosku na 170 litrów z jednego półrocza to wypłacą mi 150zlotych? przejdzie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73

A te faktury małe z Orlenu "paragonu" przechodzą u was w gminie ? W sumie są wszyscy dane a na Orlenie nie chcą drukować duzych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez ursus914
      Temat założony na prośbe wuja, mianowicie gdy ciągnik stoi (niejest odpalany) dłużej niż dobe to z przewodów paliwowych zchodzi paliwo,i niemożna go odpalić, żeby odpalić trzeba podpompować ręczną pompką. Sprawa ta ma miejsce od nowości, instrukcja o takim czymś niepisze , próby zakładania zaworka zwrotnego nic niedały, dodam że układ jest szczelny. Ten egzemplaż jest jednym z pierwszych 10 szt. Może ktoś spodkał się u siebie z tym problemem lub wie co z tym zrobić . Za wszelkie porady z góry dzięki
    • Przez gasnica
      problem polega na tym ze ciągnik następnego dnia, czasem sie zapowietrza tzn odpala na kilka sekund normalnie po czym gaśnie. Dodam że filtr paliwa został wymieniony. Miał ktoś taki problem?
    • Przez Massey1993
      mój massey ostatnio zapowietrza sie nie mam pojecia co to moze byc wymienilem pompe bo mialem zapasowke nowa popke reczna filtr paliwa oraz przewody smok od zbiornika zostal sprawdzony juz nie mamy pojecia co to moze byc wtryski rok temu robione co o tym sadzicie co moze byc mieliscie taki przypadek?
    • Przez silny84
      Witam. Mam problem z ciągnikiem mf 6130. Ciągnik nie pali, tak jakby został odcięty dopływ paliwa. Kręcę rozrusznikiem aż akumulatory mi się wyczerpią, a on nie reaguje. Z tłumika nie widać żadnych oznak spalin. Bezpieczniki w kabinie wszystkie są ok. Z kontrolkami wszystko też jest w porządku. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj