danielhaker

Ceny usług 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arek    218
Dnia 18.01.2020 o 00:56, Andzej23 napisał:

Chłopie ja nie jestem prawnikiem tylko rolnikiem. Wystawiłem kiedyś taką fakture i to zadziałało. Przepraszam, że zapomniałem spytać o to księgowej, ale mam masę innych tematów do niej, poprawię się i spytam w poniedziałek.

Ale co podziałało? Księgowa wpisała taką fakturę w ewidencję i było ok czy była kontrola ze skarbowego i było ok?

Księgowe też mają rożne ciekawe teorie, które często w vatem rolniczym nie mają pokrycia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80
Księgowe mają teorie? Mam tą fakturę w ewidencji, zabrano mi z niej vat i kontroli nie miałem.
Księgowe mają teorie? Mam tą fakturę w ewidencji, zabrano mi z niej vat i kontroli nie miałem.
Księgowe mają teorie? Mam tą fakturę w ewidencji, zabrano mi z niej vat i kontroli nie miałem.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berrol    10

Po ile uwas sie buraka, siewnik 6rz prowadzenie gps, section kontrol, podsiew nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 22.01.2020 o 12:47, Berrol napisał:

Po ile uwas sie buraka, siewnik 6rz prowadzenie gps, section kontrol, podsiew nawozu

jaki nawoz sie podsiewa pod buraka ? pierwsze slysze o siewnikach ktore podsiewaja nawoz pod burak , pod kukurydze to wiem polidap podsiewaja ale buraki co u nas w terenach sieja to tylko nasiona a nawozy wczesniej sie rozsiewa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Oczywiście, że idą nawozy, np siarczan amonu


A i zapomniałem, rozmawiałam z księgową i dalej można wystawiać faktury VAT za wykonane prace połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
3 godziny temu, warchest napisał:

jaki nawoz sie podsiewa pod buraka ? pierwsze slysze o siewnikach ktore podsiewaja nawoz pod burak , pod kukurydze to wiem polidap podsiewaja ale buraki co u nas w terenach sieja to tylko nasiona a nawozy wczesniej sie rozsiewa 

Najczęściej są na siewnikach aplikatory do mikro. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berrol    10

Ja mam możliwość podsiewu nawozu w siewniku zobacz sobie w mojej galeri

warchest napisał:

jaki nawoz sie podsiewa pod buraka ? pierwsze slysze o siewnikach ktore podsiewaja nawoz pod burak , pod kukurydze to wiem polidap podsiewaja ale buraki co u nas w terenach sieja to tylko nasiona a nawozy wczesniej sie rozsiewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja za rozsiewanie i opryskiwanie liczyłem 50 zł od hektara, myślę że dla obydwu stron uczciwa stawka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ja już teraz kolegów nie kumam jak wy mówicie takie stawki za oprysk czy za rozsianie nawozu To dal czego ktoś twierdzi że mulczowanie za 350 -400 zł to drogo albo talerzowanie 200 zł Teraz wystarczy policzyć ile czasu i ile paliwa na jedno i drugie trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, KlimekPL napisał:

Ja za rozsiewanie i opryskiwanie liczyłem 50 zł od hektara, myślę że dla obydwu stron uczciwa stawka. 

ze swoją wodą?

I swoim nawozem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Dnia 17.01.2020 o 07:52, Pajej napisał:

gdyby to była prawda to całkiem ciekawie.

Mam pomysł na usługi zastanawiam sie z jakiego finansowania skorzystac czy po modernizacji maszyna moge robis usługi? jak nie po trzeba bedzie pozarolnicza działalność ale wiem ze wtegy zus. Podatek dochodowy jak jest liczony? moze mozna jakims ryczałtem?

Legalnie maszyny kupione w programie dotacji "modernizacja gospodarstw rolnych" nie mogą pracować nigdzie indziej niż w twoim gospodarstwie, a czy będziesz łamał prawo to już twoja decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

maszynami z modernizacji teoretycznie nie możesz robić usług, z pozarolniczej na usługi rolnicze nie możesz wniosku złożyć, zostaje tylko rozwój usług ale jak nazwa wskazuje chodzi o rozwój i firma musi być od dwóch lat zarejestrowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

dokładnie i jeszcze jedna zagwozdka jak brałeś mgr to z usług nie skorzystasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czyli nc z tego co myslałem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Ile krzyknąć za transport zboża do skupu albo 4 km albo 10-12 (zależy gdzie sobie wymyśli) ?? Ciągnik 100 KM, przyczepa 10 m³.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

ciężarówką po znajomości 3zł z km, a inny gościo min 100zł bo nie jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    16

Ile wołac za wywiezienie obornika, 2ha, pryzma na polu, dawka 50 t/ha. Rozrzutnik 8t z traktorem 110KM, załadunek usugobiorcy. Ile wziąc zł za jeden rozrzutnik,bo klient chce stawke za rozrzutnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
ZELKOW napisał:

ciężarówką po znajomości 3zł z km, a inny gościo min 100zł bo nie jedzie

znajdziesz u was ciężarówkę która pojedzie za 3 zł za kilometr na takim dystansie jak kolega pisał 4-10 km? u nas też biorą po 3 zł ale to musi jechać chociaż te 50 km w jedną. jak mi pomiot wozili to brali po 120 zł za godzinę ciężarówki, nie ważne czy jechał czy czekał na zaladunek. Teraz weź jedź 3 zł za kilometr, 4 km w jedną stronę to nawet w dwie strony licząc wyjdzie mu 24 zł za kurs, nic tylko ciężarówkę kupować. za obornik u nas 150 -180 zł za godzinę bez zaladunku albo 200 z załadunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

@Fifarifa, ja bym powiedział około 50zł za rozrzutnik. Kwestia jeszcze tego czym ładuje oczywiście, bo nie robota też wywieźć jeden w godzinę.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

jest u nas ale to jedno że po znajomości i gdy on ma czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj