danielhaker

Ceny usług 2019

Polecane posty

soltys48    19710

3 metrówką spokojnie 3 ha/h biorę różnie 120-150/ha

renata spala 12l/h

wolę talerzowanie niż orkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

No i to jest uczciwa stawka za talerzowanie a nie jakieś z kosmosu 250 za robienie scierniska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
11 godzin temu, soltys48 napisał:

3 metrówką spokojnie 3 ha/h biorę różnie 120-150/ha

renata spala 12l/h

wolę talerzowanie niż orkę

Jaka prędkość jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aby talerzówka robiła dobrze musi być prędkość spora  ja jadę  14-16 km   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

To jakie masz gleby by tak pędzić, na ściernisku agregatem talerzowym  śmigam około 10-12, próbowałem też jadać ponad 20 km/h  niby wygląda dużo lepiej, ale szkoda sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak jest odpowiedni koń do szerokości maszyny to gleba nie ma znaczenia.  Ja ciągam JD 6215r i daje radę.  Trzeci sezon robię i problemów nie ma a trochę tych ha rocznie robię bo swojego prawie 200ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
9 godzin temu, TOME11 napisał:

Jaka prędkość jazdy?

Między 12 a 15km/h na ściernisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jaka cena za siew buraka cukrowego siewnikiem z podsiewem nawozu? Wiem, że Vaderstadt.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 10.12.2019 o 18:45, maniek20 napisał:

Kolego daj do niego namiar ja za te pieniądze nawet nie będę brudził a co dopiero ścierał  talerze chyba ktoś nie wie ile kosztują talerze do wymiany paliwo i amortyzacja konia  ja teraz za mniej jak 250 nie jadę 3m i koni 110km znajomy po 5 latach ma wszystkie talerze do wymiany w akpil a rocznie robił z 50 ha 

Bawią mnie takie teksty też mam takiego gościa co niżej 500 za ha by nie kosił ale n ikt nie traktuje go poważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

W moich stronach chłopy tyle płacą i ja niestety też tak w tym roku zabuliłem, za skoszenie 3,3ha na koniec żniw zapłaciłem 1700zł podstarzałemu gospodarzowi co kosił bizonem suprem. Stawka godzinowa nie za hektar i tyle właśnie utoczył. Negocjowałem, ale tylko się ofuczył, że tyle bierze i koniec. Zapłaciłem, przełknąłem gorzką pigułkę i wiem, że nigdy więcej nie będzie u mnie kosił. Inny usługodawca kosztuje mnie od 300 do 350zł za hektar i to nowym tucano a nie starym złomem. 

Lokalny SKR kasuje 330zł za godzinę koszenia i finalnie wychodzi 500-550zł za hektar koszenia. Ci, którzy nie potrafią liczyć nadal korzystają z ich usług, ale coraz więcej osób otwiera oczy i szuka alternatyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Za koszenie tylko od hektara. Na godziny to się liczy w burdelu


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Odkąd koszę usługowo to tylko i wyłącznie od ha, podobnie z innymi usługami wszystko od ha, prasowanie od kulki

wg mnie najbardziej sprawiedliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Oczywiście ze taka sama a jak ktoś ma 2 tony to jest dziad i niech sie lepiej stara bo za rok na kombajn nie zarobi.

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
18 minut temu, KlimekPL napisał:

Lokalny SKR kasuje 330zł za godzinę koszenia i finalnie wychodzi 500-550zł za hektar koszenia.

To czym oni koszą? Claasem consulem czy jak? Nawet bizonem w zbożu na 6-7 ton idzie w godzinę hektar zrobić, jak traktor z przyczepą po polu za kombajnem jeździ. Przyjmuję średnią 1 ha = 1 godzina koszenia bizonem. Słabsze zboża to i w 45 min zrobię hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Jak sie godzą na koszenie od godziny to tyle trwa koszenie hektara.😘


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Ja biorę od godziny, ludzi mam tych samych od 7 lat, koszę im co rok, każdy chyba zadowolony jak co rok przychodzą. A biorę 320 zł/h bez sieczkarni i 350 zł/h z sieczkarnią.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Pierwszy bieg maksymalnie wyhamowany i pełznie po polu a powiesz takiemu, żeby podkręcił na wariatorze to tylko ci powie, że on jest operatorem i wie lepiej. Owies o wydajności jednej tony z hektara kosił chyba 3km/h. Półtorej godziny na hektar to u nich normalny wynik. Ale w tym roku stracili już połowę klientów bo konkurencja w postaci prywatnego usługodawcy ostro się rozwija. I on też bierze od godziny, Classem Tucano 500-cośtam 600zł za godzinę ale hektar robi w 30 minut, ziarno czyste i nie obite a słoma ładnie pocięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
41 minut temu, Mich9 napisał:

300 zł za ha to jest uczciwa cena koszenia.

w moich stronach 350 lexion i ile pokaże komp tyle sie płaci nie ma negocjacji że na mapach jest mniej


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Przecie każde pole można szybko se zmierzyć geoportalem w telefonie to kompy nie potrzebne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
9 godzin temu, soltys48 napisał:

Odkąd koszę usługowo to tylko i wyłącznie od ha, podobnie z innymi usługami wszystko od ha, prasowanie od kulki

wg mnie najbardziej sprawiedliwe

    Z tą ceną od kulki to tylko na średniej i dobrej słomie. W tym roku była słoma średnia,i tam z biedą wychodziło,lecz w zeszłym roku porażka.  I dla mnie bieda bo po próżności sprzęt tłukę,i gospodarz beczy że nie ma słomy . O trawach nie wspomnę,jak w tym ,tak i w tamtym roku po tyłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

W życiu tak jak w szachach dziś walisz królową a jutro bijesz konia😉

Edytowano przez soltys48
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj