Polecane posty

solek01    210

Nie znam tej branży ale znam elektryczną i hydrauliczną i wiem jak to działa. Nie sądzę żeby tu ktoś przewalał to wszystko za mniej jak 10% marży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
21 minut temu, staszek131415 napisał:

Dokładnie podobnie w maszynach ludzie piszą głupoty że marża sięga 40 -60% a w rzeczywistości nie więcej jak 10%

Ale zarabiasz na ilości a przychodzi chłop chce kupić 5 ton nawozu i 100 zł upustu na tonie chce

 

Kupić i sprzedać to czysty zysk  w handlu , gorzej to wygląda jak skład sprzedaje na worki w małych ilościach to zapewne słabo wygląda . ale składy całe to już pięknie jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Moim zdaniem marża na nawozach jest podobna jak dla skupów na zbożu i średnio będzie to 25-45 zł na tonie i tylko jeśli nie masz kontraktu to może spaść albo wzrosnąć. Jeśli masz podpisaną umowę to czy towar będzie po 1500 czy 500 to i tak zarobisz tyle samo za jednostkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5582

Nawozy to nie jest taka prosta sprawa jak się wydaje. Dystrybutorzy Grupy Azoty przed sezonem podpisują kontrakty na określone ilości nawozów które musżą odebrać w poszczególnych miesiącacyh. Po realizacji odbiorów dostają premie roczną w ustalonej wysokości. Nikogo ne interesuje czy  mają zbyt duży czy mały, czy rolnicy sypią azot czy też ne bo susza, czy wymarzło czy nie wymarzło itd. Tak więc bywa że sprzedaja bez zysku by tylko wypchnąć towar i dostać premie. 

Zasadniczo to nie ma się co cieszyć że dołożą do interesu albo nic nie zarobią bo będą chcieli sobie odbić na innych rzeczach

  • Thanks 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Na temat zarobków i marż proponuję nie wypowiadać się osobom, które nie mają z tą branżą styczności.

To co się wyprawia na rynku nawozów jest chore. Koniec i kropka.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Dokładnie podobnie w maszynach ludzie piszą głupoty że marża sięga 40 -60% a w rzeczywistości nie więcej jak 10%

 

Za 10% to zapewniam Cię  że nawet faktury z miejsca na miejsce nie przekładają  na maszynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

10% wartości traktora 300tyś zł to 30 tyś zł gdzie przywiozą z fabryki i nic przy nim nie grzebią  praktycznie jak czegoś nie odkręcą itp myślę że dużo za dużo. Chociaż swego czasu słyszałem rozmowe dilerów żę jak na kombajnie nie zarobią 50tyś to nie sprzedaja czyli by sie zgadzało. Ale złote klamki i mercedesy i upierdliwi przedstawiciele chcą swoją dolę,,,  Apropo cen nawozów złodzieje chcą odebrać swoje 500plus i inne dadki wiec nie dziwcie się że będą sięgać do naszej kieszeni coraz głębiej w sposób arcybezczelny...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Dokładnie podobnie w maszynach ludzie piszą głupoty że marża sięga 40 -60% a w rzeczywistości nie więcej jak 10%

 

 

Skoro twierdzisz że max 10% to słabo targujesz i bierzesz z praktycznie ceny wyjsciowej - AMATORKA JAK TA LALA

 

CO DO NAWOZÓW jeden opycha rsm 32 za 780 drugi 960. Jeden i drugi zarabia grosze??

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5582
4 minuty temu, MarekUA napisał:

10% wartości traktora 300tyś zł to 30 tyś zł gdzie przywiozą z fabryki i nic przy nim nie grzebią  praktycznie jak czegoś nie odkręcą itp myślę że dużo za dużo. Chociaż swego czasu słyszałem rozmowe dilerów żę jak na kombajnie nie zarobią 50tyś to nie sprzedaja czyli by sie zgadzało. Ale złote klamki i mercedesy i upierdliwi przedstawiciele chcą swoją dolę,,,  Apropo cen nawozów złodzieje chcą odebrać swoje 500plus i inne dadki wiec nie dziwcie się że będą sięgać do naszej kieszeni coraz głębiej w sposób arcybezczelny...

Tam jest dobrze gdzie nas ne ma......... A taki diler to myślisz że nie ma kosztów? Ludzie,, samochody, prąd, ogrzewanie biura, podatki, śmieci, , zusy, amortyzacja, ubezpieczenia  i Bóg wie co jeszcze. Pewnie lepiej jakby sprzedawał bez marży ale takich cudów ne ma. Sprawa jest prosta - jak ci cena pasuje to kupujesz a jak nie to szukaj dalej. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie ludzie nie zdają sobie sprawy że taki diler ma umowy z producentem i musi określoną ilość ciągników rocznie kupić i za nie zapłacic niezależnie czy sprzeda czy nie te ciągniki często stoi taki na placu nawet 3 lata a to generuje koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
1 minutę temu, staszek131415 napisał:

Dokładnie ludzie nie zdają sobie sprawy że taki diler ma umowy z producentem i musi określoną ilość ciągników rocznie kupić i za nie zapłacic niezależnie czy sprzeda czy nie te ciągniki często stoi taki na placu nawet 3 lata a to generuje koszty

Pytanie trzeba sobie zadać od razu ile taki diler chce zarobić ? 20 tyś czy 30 tyś a może 50 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, MarekUA napisał:

10% wartości traktora 300tyś zł to 30 tyś zł gdzie przywiozą z fabryki i nic przy nim nie grzebią  praktycznie jak czegoś nie odkręcą itp myślę że dużo za dużo. Chociaż swego czasu słyszałem rozmowe dilerów żę jak na kombajnie nie zarobią 50tyś to nie sprzedaja czyli by sie zgadzało. Ale złote klamki i mercedesy i upierdliwi przedstawiciele chcą swoją dolę,,,  Apropo cen nawozów złodzieje chcą odebrać swoje 500plus i inne dadki wiec nie dziwcie się że będą sięgać do naszej kieszeni coraz głębiej w sposób arcybezczelny...

,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5582
Przed chwilą, galan99 napisał:

Pytanie trzeba sobie zadać od razu ile taki diler chce zarobić ? 20 tyś czy 30 tyś a może 50 tyś .

A co cie to obchodzi?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6422

Trza zarobek ustalić odgórnie. Mistrzem w tym jest minister rolnictwa, co to już ceny minimalne poustalał, to niech się bierze i za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Nikt nikomu nie broni zostać dilerem, zapłacić x pieniędzy za licencję na sprzedaż John Deere'a czy innych Kuhn'ów, postawić ładny plac, zaplecze serwisowe, zatrudnić kompetentne osoby, a potem sprzedawać 10 kombajnów rocznie z zyskiem 100 tyś na sztuce,  z 50 ciągników z marża 50 tyś/sztukę i na "drobnych" sprzętach zarobić na czysto ze 200 tysi  i zostać milionerem :D   

Edytowano przez pieter1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5582

Amen


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
7 minut temu, Ulman napisał:

A co cie to obchodzi?

No mnie to mało obchodzi , ale taki diler z kocem roku robi wyprzedasz rocznika i schodzi z marzy nawet 10 tyś i bywa i  więcej  ? jeszcze na tym interesie za robi , za duża jest marża .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Apropo dilerów przypomniało mi sie gdy kupywałem agregat ścierniskowy pytałem kilka podmiotów cena wachała sie od 27 do 34tyś za ten sam sprzęt zawsze podchodziłem poważnie miałem zadatek ze sobą. ALe jedna firma dała najlepszą ofertę konkurencje zapytałem o to dlaczego mi tyle nie bo " My nie sprzedajemy w kurniku tak jak oni mamy swoje koszty musimy opłacic no tak długonoga blond sekretarka :D czy tam inne marmurowe płytki itp. Z nawozami tak nas wtym roku wydymali że nie wiem pewnie myślieli że zboże pójdzie do góry i się obłowią naszymi zyskami  A gdzie nie słyszę każdy mówi nowy rok będzie drożej dosłownie wszystko.... Cytując klasyka nikt was nie wyruc*ha  tak jak was piiis nie wyruc$ha ^_^ 


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopie nie porównuj sprzedaży prostych agregatów ze sprzedażą ciągników zobacz jak Korbanek do dziś się buja z ciągnikami z 2016 roku czemu ich się nie pozbył bez marży?

Co do nawozów to sami pisaliście że będzie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
5 minut temu, staszek131415 napisał:

Chłopie nie porównuj sprzedaży prostych agregatów ze sprzedażą ciągników zobacz jak Korbanek do dziś się buja z ciągnikami z 2016 roku czemu ich się nie pozbył bez marży?

Co do nawozów to sami pisaliście że będzie drożej

Jak by nie te dotacje do maszyn , co za wyżyli ceny o połowę  bo tak trzeba powiedzieć , to tak samo jest tam gdzie nie ma dopłaty do danej produkcji rolnej jest lepsza cena .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Korbanek to NAJWIEKSZY znich wszystkich złodziej i zepsuł renome massey i fendtów zdzierca jakich mało miał wyłączność na te marki  doił ludzi aż iskry szły teraz mimo podwyżek można kupić taniej masseya aniżeli od korbanków. także chłopie widzę lubisz byc dymany skoro trzymasz ich stronę

 

  • Like 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8525
13 minut temu, galan99 napisał:

to tak samo jest tam gdzie nie ma dopłaty do danej produkcji rolnej jest lepsza cena .

to do czego nie ma dopłat a jest lepsza cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
2 minuty temu, witejus napisał:

to do czego nie ma dopłat a jest lepsza cena?

Dopłaty uzupełniające jak do leszczyny , maliny , orzech włoski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5582
23 minuty temu, MarekUA napisał:

Korbanek to NAJWIEKSZY znich wszystkich złodziej i zepsuł renome massey i fendtów zdzierca jakich mało miał wyłączność na te marki  doił ludzi aż iskry szły teraz mimo podwyżek można kupić taniej masseya aniżeli od korbanków. także chłopie widzę lubisz byc dymany skoro trzymasz ich stronę

 

A kto  kazał kupować Fendta albo Masseya jak takie drogie były? Ludzie sami się prosili żeby z nich skóre zdarł skoro tam kupowali. Jeszcze raz powtórzę - jak nie pasowało , trzeba było iść do innego dilera i kupić Dzon dera albo Kejsa


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj