Polecane posty

jahooo    9260

Tu masz rację, a nastroje w firmach skupowych nie są wesołe, bo nikt nie chce sprzedawać, w skupach kolejek nie ma. Ci co mają zboża przynajmniej na jedno auto sprzedają do większych skupów. Lokalesi sami sobie wykopali ten dołek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
3 godziny temu, marcinxxxx napisał:

 Tempa nabierze. Tępy to ty jesteś. Oj Stasiu przyznaj się, byłeś na  wczasach w Bananowej Republice. Ale twój sobowtór Stasiek jakiś tam dzielnie dawał radę. :P

Dawciapny jak zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
10 minut temu, lassie napisał:

warchest a za ile będziesz miał suchą kuku

jak za ile ?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Ja już się obawiałem że na końcówce przednówku świnie poturbowały Staszka z głodu, ale widać robił nowe większe wstawienia, żeby nam mięska nie brakło.

Witaj ponownie.

Pszenica 600, psieżyto 530 brutto. Gdzieś bardziej skubią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

Pszenicy jest bardzo dużo o wiele więcej od zeszłego roku jak tu piszą nikt się nie wychyla do sprzedania , będą sprzedawać bliżej listopada w tedy będzie jazda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Wiałó nudami bez ciebie teraz dasz popalic tym co liczyli na dobre ceny i sie przeliczyli bo nie sluchali twych rad

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
10 godzin temu, staszek131415 napisał:

Długo mnie tu nie było kupiony jęczmień po 630 brutto

A nie mówiłem że stasiek daleko jeździ po towar - to gdzie po tyle wyrwałeś? Gruzja? Kazachstan? Zapodawaj fotki 

 

9 godzin temu, staszek131415 napisał:

Oj Pawełku nic nie zmądrzałeś przez te 3 miesiące jqk mnie nie było ceny mizerne mimo rzekomo niskich zbiorów a gołębiarze ile dają w tym roku?

Ceny słabe, u nas 640 netto ale tragedii nie ma. Na rynku pewnie minimum 800 , nie mów że nie byłeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

@galan99 w gus-ie pracujesz? Powiem Ci że na chwilę obecną jesteś największym marudą a jednocześnie najlepszym naganiaczem dla podmiotów skupowych w okolicy. 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Czyli robota galana. Skupowi zobaczyli lament że w stodole się nie mieści i obniżyli😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
8 minut temu, Agrest napisał:

@galan99 w gus-ie pracujesz? Powiem Ci że na chwilę obecną jesteś największym marudą a jednocześnie najlepszym naganiaczem dla podmiotów skupowych w okolicy. 😁

Nie jestem naganiaczem naganiaczem wszyscy  powiozą do tych skupów już zeszłym roku było przerabiane aj będzie cena 1000 zł a na wiosnę cena w dół a tak miała rosnąc cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

No zawiozą, ale powtarzanie 3 razy dziennie ile to pszenicy jest u was na wsi na pewno nie uzdrowi rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jeżeli w Polsce postępuję inflacja i jeszcze od nowego roku wzroście minimalne wynagrodzenie to produkty rolne też powinny być droższe. A czemu tak nie jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

Nie ma hodowli świń w polce tylko tuczarnie na zachodniej paszy gotowej co jakiś dogląda i dostanie za to parę groszy za sztukę , bydła mało . 

To kto ma zjeść tą pszenicę jak każdy sieje .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Wszystko podrożeje. Piekarz będzie musiał koszty pracowników przenieś na cenę bułeczek i chleba. 

I tak dalej. A rolnik ciągle ruch...ny na każdym kroku. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Ale przechwalanie się ile to nie sypało też nie  i skupy poczytały że nawet 600 to biznes dla chłopa i już drabina do słupka i cena na łeb leci 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
1 minutę temu, leszek1000 napisał:

Wszystko podrożeje. Piekarz będzie musiał koszty pracowników przenieś na cenę bułeczek i chleba. 

I tak dalej. A rolnik ciągle ruch...ny na każdym kroku. 

Tym bardziej będzie wyzyskany rolnik bo będą szukać oszczędności na taniej pszenicy i trzeba będzie sprzedawać po tyle ile dadzą .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

Co ma giełda do pilskiej pszenicy jak Ukraina ma gdzieś tą giełdę , Węgry maja pszenicy dużo Polskie tiry wiozą do pilski po co jak u nas jest nadmiar bo jest taniej tam prosta polityka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
53 minuty temu, galan99 napisał:

Pszenicy jest bardzo dużo o wiele więcej od zeszłego roku jak tu piszą nikt się nie wychyla do sprzedania , będą sprzedawać bliżej listopada w tedy będzie jazda .

Myślę że jazda zacznie się po nowym roku no chyba że ludzie spanikują wtedy może być nieciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

To tak jak rolnik robi z nawozami , warchlakarni ,maszynami itp 

w Polsce nie ma patriotyzmu gospodarczego i jeśli tego nie zmienimy będzie coraz gorzej

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj