donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kentar    864
9 godzin temu, Berthold napisał:

Właśnie o to chodzi... Tak trzeba namieszać, tyle bzdur nawymyslac, certyfikatów umów, głupot żeby normalny ( a i nawet ponadprzecietny 😋) chłop nie ogarnął tego umysłem co i za ile. A na koniec ci powiedzą że to godna i  najlepsza cena,i  w  to też masz uwierzyć i Ch... J 🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂😁😁😁😁😁😁😁😄😁😁😁😁😁

Zdziwilbys sie ilu jest DUMNYCH ze ten certyfikat dostalo i oni teraz beda do Osi sprzedawac!!! :D:)

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112

Przedstawiciel osi był w zeszłym roku u mnie, ponieważ moja jałówka trafiła do nich w postaci półtuszy. Mięso z niej było najwyższej jakości, i dzięki temu chciał od ręki przyznać certyfikat i nawiązać współpracę. Uśmiałem się co nie miara, lepsze niż kabaret. 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Standardowy kit. Do jednego z moich klientow taka sama bajke wcisneli problem w tym, ze tylko ja od niego bralem a z Osi w zyciu nic wspolnego nie mialem.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuńczyk    46

Ja zerwałem umowę z osi  w nagrodę za tydzień listonosz certyfikat przynosi haha nie wiem o co chodzi.  Mam kilka cieląt na sprzedaż może ktoś jest chętny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
36 minut temu, Tuńczyk napisał:

Ja zerwałem umowę z osi  w nagrodę za tydzień listonosz certyfikat przynosi haha nie wiem o co chodzi.  Mam kilka cieląt na sprzedaż może ktoś jest chętny

Ile do nich dopłacisz to może złoże oferte kupna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuńczyk    46

Zerwałem ponieważ do ubojni daleko sporo traciły na transporcie,ceny jakie mają każdy widzi ,po przeliczeniu okazało się że lepiej handlarzowi na miejscu sprzedać.

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

oo a u mie 2 lata temu był jakiś gość ze związku hodowców w ubiegłym roku wypełnił jakieś pismo i przyszedł mi pocztą certifikat  SFS WAŻNY 3 LATA  , gosc mówił ze mają mie w bazie bo coś wyjechało za granice , jakieś półtusze , i to musi być nadane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29
1 godzinę temu, kali2107 napisał:

osi dla dużego O 11.2

Za byka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
3 godziny temu, Marmurek12 napisał:

Ma ktoś cennik z Tarnowa? 

Nie wiem jak dla rolnika ale mój przyjaciel, duży pośrednik ma 11,8 za O. Wzrost o złotówkę od najniższych cen.

Edytowano przez AdamRo
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
10 minut temu, AdamRo napisał:

Nie wiem jak dla rolnika ale mój przyjaciel, duży pośrednik ma 11,8 za O. Wzrost o złotówkę od najniższych cen.

Alleluja i do przodu 😎😎😎!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marmurek12    11
1 godzinę temu, AdamRo napisał:

Nie wiem jak dla rolnika ale mój przyjaciel, duży pośrednik ma 11,8 za O. Wzrost o złotówkę od najniższych cen.

A ile on dziennie dostarcza im sztuk że ma taką cenę? I jak jest za R i U? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

koledzy w imieniu wujka pomocy. ma 17 byków HF takich w wadze ponad 950 kg. nikt nie chce tego odebrać. znacie kogoś kto by to wziol. bo tu lokalni skupnicy 4.5zl brutto ale od niego tych dużych nie wezmą. okolice Wolsztyna Wielkopolskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, bamberszol napisał:

koledzy w imieniu wujka pomocy. ma 17 byków HF takich w wadze ponad 950 kg. nikt nie chce tego odebrać. znacie kogoś kto by to wziol. bo tu lokalni skupnicy 4.5zl brutto ale od niego tych dużych nie wezmą. okolice Wolsztyna Wielkopolskie.

czyli 4 zł netto???

Niech wuja trzyma dalej 4 tysiące zł za tonowe byki to bandytyzm . Za krowy w grudniu dawali 6-6,5 zł  wiec nawet jak im lata przejda i policza za krowę to jak cena wróci do normy  więcej będzie miał jak teraz. 

No i niech zrezygnuje z hodowli  HF to samo utrapienie a cielaki to powinien sprzedający za darmo  dawać i ze 2 worki mleka do tego dać a i tak nie warto tego kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Komizo ale byk 950kg HF to musi być kulka mięsa  nawet jak ma ponad 30 miesięcy  bo tragiczny HF moze mieć 10 lat i do 800 kg nie dobije.

A kosztuje 1 zł mniej od mieszańca, koszty produkcji są takie same.  Tego naprawdę nie warto hodować niech sobie krowiarze sami dziadowstwo hodują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

kurde ja mam glownie hfy i faktycznie na jakies 20 sztuk trafi sie 1 gorszy. 

Dzisiaj poszlo 8 szt w wieku 23  do 25 mcy. srednia waga 760 kg. 5.5 netto kg......Lokalny odbiorca POS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj