donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
komizmo    2694

I widać kolego, że wcale się nie znasz na tym co dobre i zdrowe. Jak wiadomo woda nie tuczy więc jest to zdrowszy karczek od takiego 100% mięsa. k**wa, tyle czasu was TVN edukuje, a wy dalej nic nie kumacie...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112

Woda czy wóda to każdy wie że zdrowa, a czy solanka ze skrobią i soją to raczej już nie bardzo. Tak mi się wydaje, z resztą na TVP 1 mówią że co wyprodukowano w Polsce to jest najlepsze i najwyższej jakości i w h*j podwyższa PKB ,więc i ta polska solanka jest git

Edytowano przez juzek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31
7 godzin temu, savjer napisał:

tak tak a te nasze kurczaczki z ferm to miodzio i te mieso ze swin z tuczu kontraktowego także :D jesli myslisz ze te zwierzeta nic dostają zeby lepiej rosły to żyj dalej w błedzie, w stanach mają gmo i glifosat a u nas walą po 10 oprysków na pszenice i jest samo zdrowie to samo warzywa i owoce i kto udowodnił ze te opryski sa zdrowsze od glifosatu ? skad te choroby coraz to nowsze i powszechna bezpłodnosc u ludzi przed 30 rokiem życia ? otyłosc ? chyba nie wiesz co sie dzieje w PL

Dokładnie, glifosat jest na cenzurowanym bo zużywa się go najwięcej ze wszystkich środków. A pozostałe środki? Może są jeszcze bardziej toksyczne, nikt tego nie bada. W 2050 co druga osoba będzie umierała z powodu raka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Tylko glifosat można już znależć w piwie,@bekba co któraś sztuka w ubojni jest szczegółowo badana i można jeżeli ma się szczęście niezle dostać po d*pie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

no skoro się desykuje zboża i rzepaki krótko przed zbiorem przy pomocy glifosatu to dlaczego ma go nie być np w piwie paszy czy oleju :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
Dnia 19.07.2019 o 22:06, bamberszol napisał:

dlatego tak jak kilka dni temu napisałem i zostałem zgnojony przez jednego kolegę z forum że gospodarstwo to jest misja z dziada pradziada i trzeba je utrzymać za wszelką cenę. Będę się upierał że nie ma sensu robić czegoś w życiu dla idei. ja mam 25 ha od trzech lat chodzę do pracy jako elektryk w branży transportowej. miałem stado 30 macior i mnie to przytłaczało. ziemię uprawiam nadal i dodatkowo zamiast świnek mam 1 ha warzyw. Teraz wiem że żyje!!!! pozdrawiam

ja też mam 25ha ziemi lekkie piachy. i też chce iść do roboty zaraz po żniwach żeby zacząć godnie żyć a ziemie i pare opasów sobie hobbystycznie obrabiać. próbowałem w warzywach też w tym roku, ale lipa wielka bez deszczowni. Dlatego kolego rób dalej to co robisz i olać głupie komentarze bo jak ktoś nie umie niczego (albo mu się nie chce) oprócz wywalania gnoju to niech siedzi dalej bez kasy i niech narzeka bo ja nie mam zamiaru narzekać i biorę się za robotę dochodową stabilną i bez zależności od pogody, cen i zmartwień czy coś padnie czy też nie. 

Edytowano przez KarolGo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie nie widzicie ze mamy w Polsce normalną  pańszczyzne!!! Kiedyś Szlachcice mieli najlepsze kawałki ziemi a chamstwo najgorsze ugory. 

Z tych ugorów oddawali dziesięcine  na kościół  i połowę plonów szlachcicowi lub odrabiali fizycznie.

Dziś najlepsze grunty mają obszarnicy od ANR a reszta chamstwa ma piaski i małe działki. 

To co na nich uchowają oddają za 50 % wartości szlachetnie urodzonym np. Panu Biernackiemu  

Kiedyś byk kosztował 8 zł teraz 4,5 zł , świnia kosztować powinna 7 zł a kosztuje przeważnie 3,5 zł 

Jak ktoś  nie chce oddawać za pół darmo może odrobić pańszczyzne  u szlachcica w formie tuczu kontraktowego.

Dlatego kto może niech sp***dala z tego gówna jakim zwie się być rolnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnikiem i niestety nie moge tego zmienić przez ciężką chorobę w rodzinie. Wiec nie mam wyboru. Jakbym go miał  to obsiać  pateractwo albo dać jakiemuś mlecznemu frajerowi za dopłaty i czynsz i iść do roboty.

A jak być rolnikiem to już bez skrupułów. Mój sąsiad ma 2 tys tuczników i on nie wie co to weterynarz ma podłączone dozowniki leków  i deksocyklina od odsadzenia do 7 dni przed sprzedarzą na okrągło 24 godziny na dobę  3 tyg krótszy tucz. Mówi jasno chcą mieć zdrowe niech godnie płacą  płacą gówniano niech wpiepszają gówno. Sam świnie  na zabicie kupuję  od małorolnego.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

no a np. z kurczakami to jak jest ? przyjezdzają pisklaki, 6 tygodni i odjezdzają 2 kilowe sztuki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, kanalia36 napisał:

Kiedyś Szlachcice mieli najlepsze kawałki ziemi a chamstwo najgorsze ugory. 

 

Jak już coś to chłopi mieli ugory ,a nie jakieś tam chamstwo😏

 

24 minuty temu, kanalia36 napisał:

 

Dlatego kto może niech sp***dala z tego gówna jakim zwie się być rolnikiem.

Ciekawe jaki masz w tym interes że wszystkich zniechęcasz 

20 minut temu, kanalia36 napisał:

mlecznemu frajerowi 

A kto to taki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mleczny frajer to taki który za 6 klase oddaje dopłaty i 1500 zł czynszu dokłada i sieje tam kuku obecnie ok 1m wysokości))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

A dla czego mówisz że mleczny ? u nas jest wielu takich co mają tylko ziemie i biorą jeszcze piachy w dzierżawy gdzie oddają dopłaty i jeszcze płacą 1-2 tyś za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, kanalia36 napisał:

Mleczny frajer to taki który za 6 klase oddaje dopłaty i 1500 zł czynszu dokłada i sieje tam kuku obecnie ok 1m wysokości))))))

To ma bardzo dobrą kukurydzę bo u mnie na trzeciej klasie też coś koło tego ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

A dla czego mówisz że mleczny ? u nas jest wielu takich co mają tylko ziemie i biorą jeszcze piachy w dzierżawy gdzie oddają dopłaty i jeszcze płacą 1-2 tyś za ha

no fakt opasowcy też niektórzy rozum potracili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

po prostu trzeba dostosować sie do obecnych warunków z 25 ha . da sie wyciągnąć z małym nakładem 35 tys . dopłat do tego coś uchodować i starczy na spokojne zycie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, kanalia36 napisał:

Ludzie nie widzicie ze mamy w Polsce normalną  pańszczyzne!!! Kiedyś Szlachcice mieli najlepsze kawałki ziemi a chamstwo najgorsze ugory. 

Z tych ugorów oddawali dziesięcine  na kościół  i połowę plonów szlachcicowi lub odrabiali fizycznie.

Dziś najlepsze grunty mają obszarnicy od ANR a reszta chamstwa ma piaski i małe działki. 

To co na nich uchowają oddają za 50 % wartości szlachetnie urodzonym np. Panu Biernackiemu  

Kiedyś byk kosztował 8 zł teraz 4,5 zł , świnia kosztować powinna 7 zł a kosztuje przeważnie 3,5 zł 

Jak ktoś  nie chce oddawać za pół darmo może odrobić pańszczyzne  u szlachcica w formie tuczu kontraktowego.

Dlatego kto może niech sp***dala z tego gówna jakim zwie się być rolnikiem.

Różnie było, nie każdy chłop chciał mieć ziemię na własność bo wiedział, że lepiej mieć zapewnione jedzenie i mieszkanie niż nic. Jak była susza albo folwark się spalił to szlachcic nie strajkował tylko się wieszał. Tak skończyło przed wojną kilku członków mojej rodziny i wiele innych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

jak ktoś nie umie wyżyć z 25 ha własnego to faktycznie niech spie..ala z rolnictwa bo sa ludzie co potrafia

  • Like 4
  • Thanks 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
6 godzin temu, thefarmer napisał:

no skoro się desykuje zboża i rzepaki krótko przed zbiorem przy pomocy glifosatu to dlaczego ma go nie być np w piwie paszy czy oleju :)

A kto wymógł aby dopuścić glifosat  przy zbożach konsumpcyjnych,jeszcze nie tak dawno na to był szlaban, a jako że temat o cenach wołowiny,za Odrą spadki 3,36 euro R byk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
2 godziny temu, ws71 napisał:

A kto wymógł aby dopuścić glifosat  przy zbożach konsumpcyjnych,jeszcze nie tak dawno na to był szlaban, a jako że temat o cenach wołowiny,za Odrą spadki 3,36 euro R byk

bez paniki..dwa tygodnie było 3.37..wiec to tylko 1 eurocent. 

Nie siej paniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popieram jonhy1991 ludzie nie siejcie paniki żaden niemiecki rolnik na bykach na pewno nie zbankrutuje, a wy się o nich tak martwicie. 3,36 euro  za kilogram kurs euro  na dziś 4,21 w przeliczeniu na PLN to 14,14 za kg byka w R.  

Ja nie wiem  dlaczego taki tu kwik  za niemcowi spadło 4 gr. na kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

25ha piachów to nie to samo co 25ha ziemi, na której urośnie pszenica, rzepak, czy buraki. Nie mniej to co pewnie wielu z Was dostrzega - trend jest taki by granica wielkości "opłaconego" gospodarstwa rosła i rosła. To samo z hodowlą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

widze  ze same cienkie   bolki sie tutaj  wpisują   ja  jestem   rolnikiem i mam kasy jak lodu   trzeba miec  glowe  do rolnicta a jak nie  to cuiioekac  do pracy  za   3 tys i sie cieszyc jak bysc ie sobie kupili drewnianego konika na odpuscie

 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
6 minut temu, strsw33 napisał:

widze  ze same cienkie   bolki sie tutaj  wpisują   ja  jestem   rolnikiem i mam kasy jak lodu   trzeba miec  glowe  do rolnicta a jak nie  to cuiioekac  do pracy  za   3 tys i sie cieszyc jak bysc ie sobie kupili drewnianego konika na odpuscie

 

pochwal się osiągnięciami cienki bolku:) byki Ci rosną po 1200kg w 18miesięcy i sprzedajesz pewnie po 8netto gdzie inni mają ceny koło5,5zł, masz w suchych latach zbiory po 10ton pszenicy na 5 i 6 klasie. znam takich dumnych rolników z "głową" ale pustą jak bęben bo komornik zabiera maszyny. z takim cwaniaczkiem jak Ty pisać nie będe więcej bo byś może to nawet Twój tata zarządza gospodarstwem  a Ty tu piszesz że masz głowe do rolnictwa. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj