donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian007    153
5 minut temu, Ursus932 napisał:

A co to za nowy rodzaj mięsa 😀

Ten prawdziwny z chlewa od chłopa. Co to nie tuczony nakładczo był z prędkością Pendolino.😜


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Po co takie małe koty sprzedawać?

Bo żniwa się zbliżają. Kombajn na wodę nie idzie. A nie daj Bóg coś się popsuje. Reszta jeszcze czeka. Paszy w tym roku nie zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

wczoraj dzwoniłem do OSI cena na zeszły tydzień 10.05 za O klasę ten tydzień 10.50 ale jak powiedziałem ze mam 5 sztuk a cena biedna to powiedzieli ze przy 5 sztukach mogą dać 11 zł... wiec to już złotówka na KG... ciekawe jak będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
Przed chwilą, Kamilek1 napisał:

A masz z nimi umowe i ten ich certyfikat ?

tak mam... ale to nic wielkiego każdemu zakładają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
11 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

skąd jesteś ? mam 50 zwijek do sprzedania

WWL za daleko , ale napewno sprzedasz bo braki paszy są widoczne prawie wszedzie w kraju .a ja kupiłem w wiosce tak ze i transport odpada .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

po 65 zł za bele niby 120 cm ale sporo wieksze sie wydają jak po sipmie , chyba starą welger owijane lepiej zbite jak sipma zwija .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Za taką premierę to sam bym Ci słomę oddał 😎 tylko,że sam nie mam...ale Twojego wyroby bym chętnie spróbował 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, wojak1986 napisał:

Sa rejony że za 15zł puszczają szt plus prasowanie a tu tyle...

a u mie jest za darmo , sobie kosisz i zbierasz , tylko ja oddałem kilka lat temu  dzierżawy  ,,na gebe '' i jak braknie wole kupić . a  wystarczy mi srednio  20 belek  z ha . swojego na rok i styknie 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, debrzyna napisał:

A jako premie dokładam

Ta premia to księżycówka czy browar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
debrzyna napisał:

To was załamie Ja od lat biorę słomę z jednego miejsca I płace 200 zł za 5ha Wychodzi 100 balotów 

A jako premie dokładam

 

 

dębrzyniak-4.jpg

Słome nie siano

he he a samego składnika w slomie z ha to około 250zl 🤔ciesz się że frajera znalazłeś 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@debrzyna - to ja ci wyśle próbkę mojej słomy a ty mi próbkę swojej premii :D Stoi ?  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

Wczoraj sprzedany hf 625kg/6zł brutto czyli coś drgnęło.

Kur... skrzynia w kujbajnie siadła,ropy morze potrzebne,poprzednie sprzedaże nie pokryły planowanych kosztów nie wspominając o tych nie planowanych i z tąd sprzedaż mniejszego bydła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Co do słomy, u nas w CTR od obszarników słoma w dużą kostkę i na Niemcy idzie. Siano też. Ponoć u nich też bida w polu aż piszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
3 godziny temu, danielek24 napisał:

Wczoraj sprzedany hf 625kg/6zł brutto czyli coś drgnęło.

Kur... skrzynia w kujbajnie siadła,ropy morze potrzebne,poprzednie sprzedaże nie pokryły planowanych kosztów nie wspominając o tych nie planowanych i z tąd sprzedaż mniejszego bydła....

Ceny pozostawmy bez komentarza bida z nyndzum. A o awariach i usterkach w kombajnie załóżmy nowy temat bo tu zabraknie miejsca.😣


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a w sklepie dziś sprawdzałem wołowina 35zl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

zetorlublin

 

dlatego w Polsce niewielu ludzi tą wołowine kupuje. 35/kg to raz czy dwa do roku moglbym zaszalec i se kupic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
45 minut temu, zetorlublin7341 napisał:

a w sklepie dziś sprawdzałem wołowina 35zl!

...i to taka odpadowa czyli to co na export się nie nadaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj