donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Berthold    983
6 minut temu, kanalia36 napisał:

Kolego ogarni się ten sam właściciel ubojni  w Polsce płaci  rolnikowi za byka 4 000 a w Niemczech za identycznego byka 8000 zł  i tez zarabia. W Polsce jest normalne dymanie rolnika i zmowa cenowa. Jakbym był Biernackim to ja przez rok bym cennika nie zmienił. Zarabiam na byku krocie , towaru mam opór, rolnicy odemnie cielaki dalej za wysokie cenny kupują wiec po co dawać większą  cenę skupu???

Eksperci powiedzcie dlaczego mają być wyższe ceny??? Nie ma przesłanek do tego a wy się pasjonujecie ze jakiś handlarzyna podniósł cenę o 30 gr. chcecie dokładać tysiaka do byka wasza sprawa 

Kolego weź się zajmij czymś ciekawym. Nie marnuje na siłę swojego życia na tym forum. Ono jest przeznaczone dla hodowców. To nie " sala samobójców"... Profesjonalny " dołowacz" tu nie potrzebny, poza tym nie rozumiem po co ci ta nadmierna ekscytacja?!? Jakaś ci żyłka jeszcze pęknie i będzie... 😂

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może kolegę to podnieca , w dzisiejszych czasach nic mnie już nie zadziwia

Zna się tak na biznesie wie jak wory pieniędzy zarabiać A k**wa marnuje się tutaj na fortum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
2 godziny temu, kanalia36 napisał:

Ja wiem ze wnerwiam tu co niektórych optymistów ale prawda jest taka ze najgorsze mięso w sklepie 30 zł a lepsze kawałki po 45 zł teraz Panowie Biznesmeny liczcie jak wasz dymią. Byle zapyziały chudy HF da 300 kg mięsa więć taki Biernacki dostaje za mięso od 9000-12000 zł!!!!!!!! a wam płaci teraz nawet nie 4 000!!!!!. A co robi taki Biernacki wali w łeb bydlaka , podcina gardło i obdziera ze skóry i wyjmuje flaki i na hak i na eksport czasami rozbiera na elementy. Taka prace wykona pijany rzeźnik przez nawet nie godzinę. Jego praca to koszt 25 zł .

i w dodatku utrzymuje flote samochodów, pracowników podatki drogowe prąd wodę ubezpieczenia podatki no ale przecież to nie są żadne koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
1 godzinę temu, sylwekbarca2 napisał:

i w dodatku utrzymuje flote samochodów, pracowników podatki drogowe prąd wodę ubezpieczenia podatki no ale przecież to nie są żadne koszty.

Koledzy, ja wszystko rozumiem, działalność kosztuje, ale czy wy przypadkiem za bardzo nie zalujecie biednego Biernackiego co dzieciom do gąbek włożyć co nie ma??? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, kanalia36 napisał:

Ja wiem ze wnerwiam tu co niektórych optymistów ale prawda jest taka ze najgorsze mięso w sklepie 30 zł a lepsze kawałki po 45 zł teraz Panowie Biznesmeny liczcie jak wasz dymią. Byle zapyziały chudy HF da 300 kg mięsa więć taki Biernacki dostaje za mięso od 9000-12000 zł!!!!!!!! a wam płaci teraz nawet nie 4 000!!!!!. A co robi taki Biernacki wali w łeb bydlaka , podcina gardło i obdziera ze skóry i wyjmuje flaki i na hak i na eksport czasami rozbiera na elementy. Taka prace wykona pijany rzeźnik przez nawet nie godzinę. Jego praca to koszt 25 zł .

Widać że masz małe pojęcie o prowadzeniu jakiegokolwiek przedsiębiorstwa.  Dolicz sobie utrzymanie pracowników, budynków, maszyn, spełniane wszelkich norm sanepidowskich i ochrony środowiska.

Zatańczę brekdensa (taki taniec na głowie) pod twoim domem jeśli zobaczę na żywo jak pijany rzeznik w mniej niż godzinę zabije i rozbierze na elementy 600kg byka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140
Przed chwilą, ACoCieTo napisał:

Sprzedawał ktoś ostatnio do Kowalczyka  jak z cenami chodzi mi o region wielkopolskie 

znajomy sprzedawał do niego duza partie u klasowych byków lm i  ch to duzo sztuk poszło w r klasie i kilka sztuk w o klasie mimo ze Był na ubojni przy ubijaniu. Cena niby dobra u niego ale mówł ze juz wiecej mu napewno nie sprzeda bo zanizaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

jedni zaniżają a są też tacy ciule co wołają kase za załadunek na samochód a jak nie to sam se ładuj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99
9 minut temu, Sokol2 napisał:

znajomy sprzedawał do niego duza partie u klasowych byków lm i  ch to duzo sztuk poszło w r klasie i kilka sztuk w o klasie mimo ze Był na ubojni przy ubijaniu. Cena niby dobra u niego ale mówł ze juz wiecej mu napewno nie sprzeda bo zanizaja

Ja sprzedawałem na początku roku to wyszły super ,po aferze nie chcieli przyjechać a teraz jest tak samo jak wszędzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Rozmawiałem z pośrednikiem byk słaby (hf) 6 brutto dobry 7 brutto jałówka max. 7,5 brutto słaba krowa od 2 zł do 5,5 brutto.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Poszło  3 szt do lokalnego odbiorcy. Duży hf prawie 900 kg 6,5 zł sim 820 kg 6.8 zl i angus 680 kg 7 zł. Wagi i ceny brutto.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
2 godziny temu, Sokol2 napisał:

znajomy sprzedawał do niego duza partie u klasowych byków lm i  ch to duzo sztuk poszło w r klasie i kilka sztuk w o klasie mimo ze Był na ubojni przy ubijaniu. Cena niby dobra u niego ale mówł ze juz wiecej mu napewno nie sprzeda bo zanizaja

Taki dobry klasyfikator ze znajomego ? Nie każdy lm to U klasa.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29

OSI dzisiaj już nawet 11.60 za byka , myślę że za duża partie 11,80 by dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
30 minut temu, boogii napisał:

OSI dzisiaj już nawet 11.60 za byka , myślę że za duża partie 11,80 by dali.

czyli cena wróciła do poziomu z przed ponad miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Spokojnie, to pewnie cena brutto i to za Rke. Bo nie wierze, zeby OSI tyle netto za O klase dalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak mawiał Siara

-mają rozmach sk***ysyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112
2 godziny temu, AdamRo napisał:

Taki dobry klasyfikator ze znajomego ? Nie każdy lm to U klasa.

Jak czerwony to lm, jak lm to U klasa, nie znasz się,  to się nie odzywaj 🙅

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295
2 godziny temu, AdamRo napisał:

Taki dobry klasyfikator ze znajomego ? Nie każdy lm to U klasa.

To w takim razie O klasę czym wytlumaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16

 

4 godziny temu, damian007 napisał:

Rozmawiałem z pośrednikiem byk słaby (hf) 6 brutto dobry 7 brutto jałówka max. 7,5 brutto słaba krowa od 2 zł do 5,5 brutto.

Kto u ciebie zabiera bydlo??? Jestesmy z jednych stron. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592
13 godzin temu, koses napisał:

Weź chłopie przestań bredzić .....

Skoro tona stali kosztuje 4000 zł za tonę to ciągnik 300KM o wadze 10 t powinien 40 tyś kosztować??? 

 Wszędzie po drodze są koszty i podatki do zapłacenia , tak ten świat jest stworzony......

No właśnie i my też mamy koszta. Nie wiem kim jesteś ale rolnik nie pisze głupot w obronie byznesmenów z mafii mięsnej.

7 godzin temu, sylwekbarca2 napisał:

i w dodatku utrzymuje flote samochodów, pracowników podatki drogowe prąd wodę ubezpieczenia podatki no ale przecież to nie są żadne koszty.

Każdy z mas utrzymuje flotę pojazdów i maszyn. Czesto wiekszrj wartości niż mają nawet spore firmy. Też płacimy podatki i rachunki a do tego prawie każdy ma kredyty...i właśnie to wykorzystuje cała btanża rolnosporzywcza.

5 godzin temu, Partyzant85 napisał:

Widać że masz małe pojęcie o prowadzeniu jakiegokolwiek przedsiębiorstwa.  Dolicz sobie utrzymanie pracowników, budynków, maszyn, spełniane wszelkich norm sanepidowskich i ochrony środowiska.

Zatańczę brekdensa (taki taniec na głowie) pod twoim domem jeśli zobaczę na żywo jak pijany rzeznik w mniej niż godzinę zabije i rozbierze na elementy 600kg byka

Jak wyżej....

1 godzinę temu, boogii napisał:

OSI dzisiaj już nawet 11.60 za byka , myślę że za duża partie 11,80 by dali.

...i co ? Mamy się zesrać ze szczęścia przez te 20 groszy do kilograma ?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@extrabyk - wiem że jak wszyscy. Ale odniosłem się do tego że ktoś błędnie twierdzi że pijany facet z nożem za 25 pln na godzinę to jedyny koszt dzięki któremu ubojnia zarobi kilka tysięcy pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16

Rolnik7343

Z tym to masz racje bo jezeli ktos ma wieksza partie do sprzedania to z podwyzki 20gr za kg pare stówek wiecej by wziol..

Wiec dobre +20gr niz -20gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj