donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Kolego 2 tygodnie  temu był u sąsiada u świni  bo miały biegunkę. 20 pare sztuk szczepił  i 200 zł wziął za wizytę ( 10 zł od 2 kg prosiaka)  i były 3 wizyty.  a jak leczy cielaki  to 150 zł  najmniej  a 2-3 razy jest. 

Jak kiedyś kupiłem Hf małego za 600 zł a leczenie kosztowało mnie 4 wizyty 750 zł!!!!! Jakbym nie miał dostęp do leków i leczył sam to lepiej łopatom dobić niz leczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, kanalia36 napisał:

Kolego 2 tygodnie  temu był u sąsiada u świni  bo miały biegunkę. 20 pare sztuk szczepił  i 200 zł wziął za wizytę ( 10 zł od 2 kg prosiaka)  i były 3 wizyty.  a jak leczy cielaki  to 150 zł  najmniej  a 2-3 razy jest. 

Jak kiedyś kupiłem Hf małego za 600 zł a leczenie kosztowało mnie 4 wizyty 750 zł!!!!! Jakbym nie miał dostęp do leków i leczył sam to lepiej łopatom dobić niz leczyc

Tak to można się licytować kto dał więcej , Ale jeśli masz sumienie to nakazuje chociaż próbować pomóc zwierzakowi . ja też parę dni temu w krowę władowałem 1300 A i tak wylądowała na bakutilu Ale próbuje się  bo z różnych już przypadków bydło udało się wyleczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

nie chwal się o tym dostępie do leków tutaj bo zaraz nic nie kupisz na lewo...…. new  afera wybuchnie

Edytowano przez kazik6
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, kazik6 napisał:

nie chwal się o tym dostępie do leków tutaj bo zaraz nic nie kupisz na lewo...…. new  afera wybuchnie

Przecież nie napisałem że ja podawałem tylko wet był 4 razy

Sorry to chyba nie do mnie😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeemko    13

Dziś pojechały 2 byki HF, 755 i 811 kg brutto. Cena 5.50 netto.  Kuj-Pom na pograniczu z Łódzkim i Wlkp.

Tuż przed aferą TVN cena na HF 7.40 netto, wtedy za podobne sztuki wyszło ok. 11700 teraz niecałe 8500 brutto

Edytowano przez Przeemko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
18 minut temu, Przeemko napisał:

Dziś pojechały 2 byki HF, 755 i 811 kg brutto. Cena 5.50 netto.  Kuj-Pom na pograniczu z Łódzkim i Wlkp.

Tuż przed aferą TVN cena na HF 7.40 netto, wtedy za podobne sztuki wyszło ok. 11700 teraz niecałe 8500 brutto

U nas można zapomnieć o 5,5 za hfa... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeemko    13
2 minuty temu, Berthold napisał:

U nas można zapomnieć o 5,5 za hfa... 

Dzwoniłem w tamtym tygodniu, cena była 5.50 netto, dzwoniłem w tym tyg. w pierwszej chwili dostałem cenę 5 netto. Po godzinie telefon że może zabrać po 5.50 więc może to świadczy o tym że faktycznie przestaną spadać ceny a nawet rosnąć, ale kto wie. Zależało mi żeby sprzedać bo miejsca mało i paszy nie za bogato. 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

podziękujcie za tą cenę bydla telewizji TVN. który ładnie to rozpropagował. PO-TVN .... PIS-TVP. od dawna wiadomo że media to 3 władza... a zachodowi zależy żeby kupić od was tania wołowinke.... macie produkować tanio żeby oni mieli tanio. a pośrednik przyjedzie po byki targując cenę powie: przód ma tylu nie ma. A przyjedzie drugi i powie tył ma przodu nie ma..... i tak to pasiecie za miskę zupy. To mówi ja ... były hodowca trzody, od 3 lat pracuje na etacie jako elektryk w państwowej spolce i teraz wiem jakie życie jest piękne. jeżdżę 4 razy w roku na wycieczki mam wolne weekendy i nie martwię się że coś kwiczy w chlewie. A 25 ha gospodarstwa traktuje jako hobby , uprawiam tylko pszenicę i 1ha warzyw..... panowie nie narzekajcie tylko zmieniajcie coś w swoim życiu. Nie róbcie czegoś dla idei...tylko to co wam w duszy gra.... Miłego Wieczorka. idę na piwko do ogrodu bo właśnie zaczynam 3 tygodniowy płatny urlop bo kolejny mam dopiero we wrześniu... pozdrawiam

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie wstrzymajcie się na litość z tą sprzedażą. Koło mnie nie daleko jest ubojnia to auta załadowane bydłem co chwila gnają. Skąd ma cena wzrosnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Niech wszyscy przytrzymują i po kilku mies wszyscy maja zaczac sprzedawac na raz? I wtedy ta 'podniesiona' cena sie utrzyma? Haha dobre 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, AdamRo napisał:

Tarnów +10 gr 

Jak w dół to 50gr na tydzień. Albo i dwa razy w tygodniu. Jak w górę to 10gr na miesiąc...to samo jest z paliwem...eh co za kraj...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

Jest jakaś górna granica wiekowa dla jałówek po której może być potraktowana obniżeniem ceny albo nawet pójść jako krowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
Przed chwilą, wincenty5 napisał:

Jest jakaś górna granica wiekowa dla jałówek po której może być potraktowana obniżeniem ceny albo nawet pójść jako krowa?

30 miesięcy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Kto mówi na miesiąc czy kilka miesięcy, wystarczy na tydzień się wstrzymać i ubojnie leżą i kwiczą.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
41 minut temu, bamberszol napisał:

podziękujcie za tą cenę bydla telewizji TVN. który ładnie to rozpropagował. PO-TVN .... PIS-TVP. od dawna wiadomo że media to 3 władza... a zachodowi zależy żeby kupić od was tania wołowinke.... macie produkować tanio żeby oni mieli tanio. a pośrednik przyjedzie po byki targując cenę powie: przód ma tylu nie ma. A przyjedzie drugi i powie tył ma przodu nie ma..... i tak to pasiecie za miskę zupy. To mówi ja ... były hodowca trzody, od 3 lat pracuje na etacie jako elektryk w państwowej spolce i teraz wiem jakie życie jest piękne. jeżdżę 4 razy w roku na wycieczki mam wolne weekendy i nie martwię się że coś kwiczy w chlewie. A 25 ha gospodarstwa traktuje jako hobby , uprawiam tylko pszenicę i 1ha warzyw..... panowie nie narzekajcie tylko zmieniajcie coś w swoim życiu. Nie róbcie czegoś dla idei...tylko to co wam w duszy gra.... Miłego Wieczorka. idę na piwko do ogrodu bo właśnie zaczynam 3 tygodniowy płatny urlop bo kolejny mam dopiero we wrześniu... pozdrawiam

Weź nie pier... jak słucham takich ludzi to mnie śmiech ogarnia. Dywersant jeden zasr..., weź się skup na tym piwku i na urlopie a nie na agrofoto siedzisz. Pewnie w ODR - że siedzisz albo ulice na wsiach zamiatasz, a dla poprawy samooceny i samopoczucia bzdury popiszesz... Rolnictwo to misja, większa jak u księdza, a Ojcowizna to świętość... 

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Mój odbiorca z  EPD narazie nie bra£ bo podobno ubojnia gdzie wozi nie bierze bydła

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

Berthold napisał:

41 minut temu, bamberszol napisał:

podziękujcie za tą cenę bydla telewizji TVN. który ładnie to rozpropagował. PO-TVN .... PIS-TVP. od dawna wiadomo że media to 3 władza... a zachodowi zależy żeby kupić od was tania wołowinke.... macie produkować tanio żeby oni mieli tanio. a pośrednik przyjedzie po byki targując cenę powie: przód ma tylu nie ma. A przyjedzie drugi i powie tył ma przodu nie ma..... i tak to pasiecie za miskę zupy. To mówi ja ... były hodowca trzody, od 3 lat pracuje na etacie jako elektryk w państwowej spolce i teraz wiem jakie życie jest piękne. jeżdżę 4 razy w roku na wycieczki mam wolne weekendy i nie martwię się że coś kwiczy w chlewie. A 25 ha gospodarstwa traktuje jako hobby , uprawiam tylko pszenicę i 1ha warzyw..... panowie nie narzekajcie tylko zmieniajcie coś w swoim życiu. Nie róbcie czegoś dla idei...tylko to co wam w duszy gra.... Miłego Wieczorka. idę na piwko do ogrodu bo właśnie zaczynam 3 tygodniowy płatny urlop bo kolejny mam dopiero we wrześniu... pozdrawiam

Weź nie pier... jak słucham takich ludzi to mnie śmiech ogarnia. Dywersant jeden zasr..., weź się skup na tym piwku i na urlopie a nie na agrofoto siedzisz. Pewnie w ODR - że siedzisz albo ulice na wsiach zamiatasz, a dla poprawy samooceny i samopoczucia bzdury popiszesz... Rolnictwo to misja, większa jak u księdza, a Ojcowizna to świętość... 

kolego emocjonalnie podszedles do mojej wypowiedzi ja napisałem kulturalnie i proszę o kulturę. Jakbys doczytał że zrozumieniem to byś zauważył że pracuje jako główny elektryk w firmie w branży transportu dalekobieżnego. Ja to samo przechodziłem co wy tu piszecie. I dałem do zrozumienia że jak chodzę do pracy to mam spokojną głowę w końcu. ja przez 10 lat nie mogłem pozwolić sobie wyjechać na wczasy bo ciągle to maciory się prosili i codzienne obowiązki wywalać gnój itp. ciul mnie strzelał jak koledzy odpoczywali a ja harowalem w gnoju....wyraziłem moją opinię tylko....

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trudny temat bo dziś rzetelna a jutro już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

najgorszą sytuacje maja Ci co ich susza dotknęła, bydłu nie ma co dać i trzeba sprzedać. Jak kasa potrzebna a pasza jest to mozna np.2 sztuki sprzedać a nie całą partie. Ja sie z moimi bujam na razie z nadzieją na lepsze ceny. w końcu muszą chamy podnieść ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ja proponuje odwrotnie.

wpisywać firmy które zalegają z terminem Wpisac firmę , sumę długu i ilość dni zwłoki. Jak firma zapłaci  post skasować.

Zobacz Jimiego 2 miechy czekał za kasą jak poszła fama na forum odrazu zapłacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
22 minuty temu, kanalia36 napisał:

to ja proponuje odwrotnie.

wpisywać firmy które zalegają z terminem Wpisac firmę , sumę długu i ilość dni zwłoki. Jak firma zapłaci  post skasować.

Zobacz Jimiego 2 miechy czekał za kasą jak poszła fama na forum odrazu zapłacił

Masz rację, ale proponuję sprawdzać na KRD albo Bik-u, mają więcej czasu i motywacji od nas na takie sprawy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj