donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
komizmo    2694

Hmm... A co dzieje się z bykami Jersey w takiej dajmy na to Holandii?.. 🤔

Aaaa. Już sobie przypomniałem, jadą do Polski jako piemontese...😂

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

Głupota??? w Wielkopolsce norma u handlarzy. Cielak kupiony potem szpryca w tyłek do dnia sprzedaży  potem 800-1500 zł w kieszeni. Po 3 dniach różaniec i kolęda weterynarza. Specjaliści tego typu BM Kobylin i rynek w Zagórowie

Co ty k**wa pier**lisz to czytać sie nie chce. Jak jestes debil i kupujesz  jakieś scierwo co boki są sklejone a pozniej płaczesz to twój problem. Tez jestem z wielkopolski, blisko do zagorowa i widzę co tam maja, ale jak taki kiep jak ty trafia to kupuje jak leci a pozniej upadki. Weź człowieku jedz na tworki albo do gniezna.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"Kiep " dobre 😀

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
16 minut temu, przemek28_28 napisał:

Co ty k**wa pier**lisz to czytać sie nie chce. Jak jestes debil i kupujesz  jakieś scierwo co boki są sklejone a pozniej płaczesz to twój problem. Tez jestem z wielkopolski, blisko do zagorowa i widzę co tam maja, ale jak taki kiep jak ty trafia to kupuje jak leci a pozniej upadki. Weź człowieku jedz na tworki albo do gniezna.

ma racje teraz nie ma ssania na cielaki to nikt nie kupuje noworodków,ale był czas ze sam kupiłem takie ze nawet odruchu ssania nie miał bo pewnie pierwsze mleko pil u mnie do tego dochodzi zmeczenie podróżą i takie cielaki sa bardzo słabe

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Jak odruchu ssania nie mial to pewnie pierwsze pojenia sondą. Odkad pamietam sprzedajemy 3 dniowe i nikt sie nie skarży ze nie rosna czy cos. A biora okoliczni  rolnicy to jakby byl problem to ktos by sie cisnął. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
2 godziny temu, damian007 napisał:

Jakią ma szansę to ciele na przeżycie.. to już totalna głupota..😳

Ja na upadki nie narzekam, zdarzają się sporadycznie, jeśli cielak będzie odpojony w porę odpowiedniej jakości siarą, nic mu się nie powinno stać. Niektórzy Mleczaże powinni się bić w piersi, dla nich cielak to dodatkowy dochód i szybka kasa, im szybciej go wypchaja tym lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Panowie spokojnie bez emocji😁 nie ma takiego byka co by się o niego w internetach sprzeczać 😆 

Pytanie z innej beczki jaką treściwą dajecie od cielaka do dużego? 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

dla małego tak do pół roku to pasza powinna być z soją dopóki całego ziarna w kale nie bedzie to można nie mielić a nawet lepiej dać całe ziarka  owsa czy qq . a potem wedle uznania i rasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Wedle uznania.. jakie jest Twoje? 😉

Co jak co ale sporo kosztów to treściwa..


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
59 minut temu, przemek28_28 napisał:

Co ty k**wa pier**lisz to czytać sie nie chce. Jak jestes debil i kupujesz  jakieś scierwo co boki są sklejone a pozniej płaczesz to twój problem. Tez jestem z wielkopolski, blisko do zagorowa i widzę co tam maja, ale jak taki kiep jak ty trafia to kupuje jak leci a pozniej upadki. Weź człowieku jedz na tworki albo do gniezna.

Idz się lecz człowieku. czego mnie atakujesz???

jak ja widzę wpadnięte boki to wole na pusto przyjachać. 

80% cielaków sprzedają handlarze  i raz ze są za drogie, a po drugie nawet świecący się cielak  niema pewności ze jest zdrowy bo w tym tłumie kazdy ma płucka zainfekowane, i niektórzy handlarze  karmią raz dnia byle gównem( i daje spryce w tyłek żeby nie był chory  a dokładnie na 3 dzień od zakupu biegunka.

Ja od listopada nie mam obcych cielaków  a i wcześniej nieraz pojechałem coś kupić i na pusto wróciłem bo albo padlina albo cena kosmiczna.

p,s a mleczarze  wcale nie lepsi. Jak zaczynałem bawić się w byki to kupowałem od takiego każdy jeden w ciągu tygodnia bieguna. Gość mi wmawiał ze to jakiś wirus czy coś, aż raz przjechałem kupić a na cielakach na szyjach krople krwi od igły. współpraca się skończyła.

A cielaki piękne ale jak się dowiedziałem później to gość cielaki na sprzedaż traktował  tak ze malucha odpajał 3litry dwa razy dziennie a żeby biegunki nie było dwa razy dziennie spryca i jak najszybciej je chciał sprzedawać

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, kanalia36 napisał:

Idz się lecz człowieku. czego mnie atakujesz???

jak ja widzę wpadnięte boki to wole na pusto przyjachać. 

80% cielaków sprzedają handlarze  i raz ze są za drogie, a po drugie nawet świecący się cielak  niema pewności ze jest zdrowy bo w tym tłumie kazdy ma płucka zainfekowane, i niektórzy handlarze  karmią raz dnia byle gównem( i daje spryce w tyłek żeby nie był chory  a dokładnie na 3 dzień od zakupu biegunka.

Ja od listopada nie mam obcych cielaków  a i wcześniej nieraz pojechałem coś kupić i na pusto wróciłem bo albo padlina albo cena kosmiczna.

p,s a mleczarze  wcale nie lepsi. Jak zaczynałem bawić się w byki to kupowałem od takiego każdy jeden w ciągu tygodnia bieguna. Gość mi wmawiał ze to jakiś wirus czy coś, aż raz przjechałem kupić a na cielakach na szyjach krople krwi od igły. współpraca się skończyła.

A cielaki piękne ale jak się dowiedziałem później to gość cielaki na sprzedaż traktował  tak ze malucha odpajał 3litry dwa razy dziennie a żeby biegunki nie było dwa razy dziennie spryca i jak najszybciej je chciał sprzedawać

To nie lepiej od rolnika kupić ? Widzisz że niektórzy mają problem ze sprzedażą muszą psą do żarcia dawać . Ale widocznie niektórzy wolą płacić kupe kasy handlarzowi a później żalić się'na forum jak to mu źle bo go handlarz oszukał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Bo czerwony hf u rolnika to RW a handlarz kupi i powie ze czerwony to miesny :D bynajmniej ja mowie wprost ze hf to hf i kazdy swiadomie kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
9 minut temu, ubogiwladek napisał:

Bo czerwony hf u rolnika to RW a handlarz kupi i powie ze czerwony to miesny :D bynajmniej ja mowie wprost ze hf to hf i kazdy swiadomie kupuje

Nie jeden hf lepszy od dobrego mieszańca. Jak kaliber duży i ma chęci do współpracy to cena słabsza ale masą nadrobi. Ale i hf i mięsny mieszaniec może się trafić zakalec i rośnie jak szamańska chata..

  • Thanks 1

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

teraz się rolnicy prosza bo zastój ,a wcześniej na rozdrap brali  cielaki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ursus  u mnie mlecarze podostawiali wiaty i hodują dodatkowo byki wiec od rolnika ja nie kupie. A znasz mentalność nie których  hadlarzowi sprzeda a innemu rolnikowi nie. 

Ja nie becze po prostu nie mam parcia na cielaki. Na dziś nie dam za malucha 900-1200 zł a za dużego wezme 4 tys. wole oborę mieć pustą. Mówie od listopada nic nie kupiłem i narazie nic nie zamierzam na koniec roku zobaczy za ile sprzedam i po ile będą cielaki. Jak się spinać nie będzie to niech hula w oborze wiatr napewno nie będe bogacił złodziei handlarzy i pazerne ubojnie

5 minut temu, kazik6 napisał:

teraz się rolnicy prosza bo zastój ,a wcześniej na rozdrap brali  cielaki

 

kazik przy 6 zł za byka to nawet za darmo bym nie wzioł cielaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z gorszych kawałków doje dopłaty, z lepszych hybrydowe, a  z łąk siano i sianokiszonka co nie zjedzą sprzedam. Poszedłbym do roboty ale mam niepełnosprawnego członka rodziny i nie ma opcji. Z nudów powracam powoli do świniaków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oddaj nam weźmiemy nie bedziesz musiał go wyrzucać czy co tam jeszcze czytałem w gnój ? Do lasu ? skrobanke kto to wymyśla ja pier**le . Albo że szybko sprzedać szybka kasa a co to za kasa te 500zł żadna a jak jest pasza to niech stoi i rośnie sprzeda żarłaka jak chce za prawie 2000zł(waga 250kg)  a jak mało to potrzyma dłużej i ma byka bądź jałówkę która płaci lepiej jak byk bądź cielną jałówkę  a za taką to od 6000do 7000 dostanie . Ale takiego cielaka prosto z d*py bym sam nigdy nie sprzedał i nie kupił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, debrzyna napisał:

Dobre wrażenie 

I jeszcze czasami głupoty na AF pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12841    18
41 minut temu, Ursus932 napisał:

To nie lepiej od rolnika kupić ? Widzisz że niektórzy mają problem ze sprzedażą muszą psą do żarcia dawać . Ale widocznie niektórzy wolą płacić kupe kasy handlarzowi a później żalić się'na forum jak to mu źle bo go handlarz oszukał

nie bo mleczarz za dużo chce, a dla niego to i tak odpad :D 

Thomas ja też trzymam do około 3 tygodni ale trzymać darmo to się czuje  jak Ci którzy byki dla gnoju trzymają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam od 4 lat biorę tylko od handlarzy.,ale mówię przywieź gòwno to będziesz gwiazdą na af i fb.i co mogę powiedzieć? 3,5 roku bez wizyty weta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, bobienko napisał:

Ja tam od 4 lat biorę tylko od handlarzy.,ale mówię przywieź gòwno to będziesz gwiazdą na af i fb.i co mogę powiedzieć? 3,5 roku bez wizyty weta

A to 0,5 roku ?? Nie wychodził wet od'Ciebie😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po ile te simy sprzedajesz, że za darmo byś karmił? Osobiście gdybyk miał wpływ na przepisy wprowadziłbym zakaz sprzedaży cieląt młodszych niż 30 dni. Widzę w tym same zalety. Mniej upadków po transporcie, kupnie,  mniej chorób, mniejsze zużycie leków. Brak chorób to lepsze przyrosty. Sprzedającemu i kupującemu zostanie więcej w kieszeni, bo nie wyda na leczenie. Cieląt też nie będą musieli tyle ciągnąć z zagranicy, bo swoich będzie więcej przez mniejsze upadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj