donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

A już wkrótce do 12 miesięcy i 300 na haku zeta wyżej ,czysta parodia niedługo w tych cennikach się nie odnajdziemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186
ceston napisał:

Dzisiaj poszło SM 726 kg 6,8 zł MM 630 kg. 6,8 zł HF 620 kg 6,4 zł wszystko plus VAT. Odliczone 8 procent. Kujawsko pomorskie. komu sprzedales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

jak sądzicie odbuduje się ta cena w przeciągu roku/dwóch czy to raczej dołek na 2 rzuty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tigon obecna cena no może  ciut wiecej może być ceną docelową na wiele lat. Pamiętaj ze za chwile  wołowina zacznie płynąc z USA i mercosuru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

w lipcu sprzedałem byki w przeciagu miesiaca zarobił bym na jednym po 1000zł a w dupee ( a przez dwa lata nie zostało mi nic z nich oprócz gnoju po tamtej cenie)... Ogólnie dobrze ze cena poszła troche w góre bo zaraz następne ale gdybym wiedzał bym poczekał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

z farmera wyczytałem spadek pogłowia bydła we włoszech w grupie krów mlecznych ale i miesnych a w danni spadek też spadki , i to nie w grupach bydła młodego tylko w grupie krów co dają cielaki czyli bedzie zmiejszona ilość cieląt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

@bobienko jak tam bliżej likwidacja czy czekasz na te13 za O ?😊

Akurat się sprzedaż zegra z qq.więc jak nie będzie 13 to nie będzie chodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Sprzedane byk mm i hf815 i 875 cena 6.50 i hf 680 po 6.20 cena netto .nic tylko zaraz jadę po cielaki 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

heheh 

AcoCięTo ja wczoraj rozmawiałem z handlarzem cielaków 800 zł chciał za habete. Jak mu mówię ze przy tych cenach dorosłego bydła  to 500 zł max za cielaka to mnie wyzwał. Powiedział ze mi się w d*pie poprzewracało bo 2x dostaje dopłatę do bydła czyli 600 zł i realnie i tak cielak kosztuje mnie 200 zł i jeszcze chce go oskubać. 

Normalnie ręce opadają handlarze cielaków słabych cen byków nie wierzą i żyją w swoim świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kupuje obecnie tygodniowe hf od 300do500 na skupach od 7 do 10 zł podlaskie olx zawalone promocyjnymi cielakami i doplatowymi zerunami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

heheh 

AcoCięTo ja wczoraj rozmawiałem z handlarzem cielaków 800 zł chciał za habete. Jak mu mówię ze przy tych cenach dorosłego bydła  to 500 zł max za cielaka to mnie wyzwał. Powiedział ze mi się w d*pie poprzewracało bo 2x dostaje dopłatę do bydła czyli 600 zł i realnie i tak cielak kosztuje mnie 200 zł i jeszcze chce go oskubać. 

Normalnie ręce opadają handlarze cielaków słabych cen byków nie wierzą i żyją w swoim świecie.

Jeszcze trochę i oczy im się otworzą ,sami se je będą opasać i z wielkich dopłat żyć .w ubiegłym tygodniu byłem oglądać cielaki to jałówki polskie sm ładne ok 80/90 1200 pojebało przy tych cenach podobno bydło znowu tanieje i że mają pełno tak u mnie mówili ale czy im można wierzyć ,wyzywali na te ceny wiedzą że na nich koniec  jak się ceny nie zmienią to ludzie odejdą nie od razu bo byk w pół roku nie urośnie to co jest i koniec ,a wracając do cielaków to SMS dostajemy czy nie potrzeba świerza dostawa itd.a porody dopięta się zaczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19796
1 godzinę temu, ceston napisał:

Rafalex Stara Kiszewa.

Znaczy się wilcze błota 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, ACoCieTo napisał:

Jeszcze trochę i oczy im się otworzą ,sami se je będą opasać i z wielkich dopłat żyć .w ubiegłym tygodniu byłem oglądać cielaki to jałówki polskie sm ładne ok 80/90 1200 pojebało przy tych cenach podobno bydło znowu tanieje i że mają pełno tak u mnie mówili ale czy im można wierzyć ,wyzywali na te ceny wiedzą że na nich koniec  jak się ceny nie zmienią to ludzie odejdą nie od razu bo byk w pół roku nie urośnie to co jest i koniec ,a wracając do cielaków to SMS dostajemy czy nie potrzeba świerza dostawa itd.a porody dopięta się zaczną

Ja to  widze ze Ci j**ani handlarze doliczają sobie do ceny cielaków sume dotacji z tych 2 lat. Oni uważają ze ta dotacja to im się należy. zresztą nie od pierwszego handlarza słysze ze krzywdy nie mam bo jak od ceny odlicze te 6 stówek to cielak aby tyle kosztuje....... juz mi takie teksty wstawiali przed kryzysem z tymi leżakami  a teraz to już przechodzi ludzkie pojęcie jak mam dopłaty to cielak dla mnie w zasadzie za darmo i jeszcze święte oburzenie ze nie chce kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 20.08.2019 o 10:24, kanalia36 napisał:

heheh 

AcoCięTo ja wczoraj rozmawiałem z handlarzem cielaków 800 zł chciał za habete. Jak mu mówię ze przy tych cenach dorosłego bydła  to 500 zł max za cielaka to mnie wyzwał. Powiedział ze mi się w d*pie poprzewracało bo 2x dostaje dopłatę do bydła czyli 600 zł i realnie i tak cielak kosztuje mnie 200 zł i jeszcze chce go oskubać. 

Normalnie ręce opadają handlarze cielaków słabych cen byków nie wierzą i żyją w swoim świecie.

To już bezczelność ... Tak mało dawać handlarzowi 😊 A wystawiłem na olx takiego kolora dodam że napisałem "mięsny "😊 za 800 zł to musiałem szybko usunąć ogłoszenie bo by tel . chyba h*j strzelił tak dzwonią

spacer.png

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Też żałuję tych jałówek za jednego byka cztery jałówki by były i tyle dopłat .a w nowym roku będzie jeszcze więcej do zwierząt 

Edytowano przez ACoCieTo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

A u mnie krowa mieszanka hf/bbb zacielona angusem i cielak 58kg waga następnego dnia. I pytanie ile teraz taki cielak naprawdę dobrej budowy jest warty? Bo tutaj jak widzę te "mięsne kolory" od mleczarzy to cyrk później ja takiego delikwenta poje mlekiem jeszcze 3 miesiące żeby jego mięśnie się uwydatniły bo inaczej rośnie taka alpaka....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, wojak1986 napisał:

 Bo tutaj jak widzę te "mięsne kolory" od mleczarzy to cyrk 

Ja tego nie wymyśliłem , cały handel cielakami na olx tak funkcjonuje że kolor to mięsny😊 i trzeba sprostać oczekiwaniom klienta😊 . aha i nie jestem tylko mleczarzem😏

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

Niech jeszcze dorzuca do każdego cię łąka 100 kg mleka w proszku i z 500 kg sanbula to można pomyśleć o tej ofercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj