donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Bydło
Bartek933    5394

A ja wczoraj dzwoniłem pod ogłoszenie w sprawie cielaka. Facet chciał 1tys do negocjacji za niespełna tygodniowego cielaka, matka hf ojciec nieznany ale wyszło coś białego i oczywiście mięsny chempion. W ogłoszeniu montbeliard.. nawet nie chciało mi się dyskutować z cwaniakiem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, mickas092 napisał:

No właśnie a ludzie się zabijają o ten towar mimo że cena za dużego gówniana i trzeba dużo paszy żeby to wykarmić - więc gdzie tu logika ?

Kupują bo dla wszystkich braknie cielaków mieszańcy. Jak nie było byków to za te kości też potrafią w miarę płacić . Tak z ciekawości to twój pierwszy hf w życiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Biernacki oferuje za byka w O klasie 11.4 podejrzewam że jeszcze coś by ugrał a Łuniewski 11.3, pytanie czy biernacki płaci czy jak dawniej po 3 mies? Jak przeliczacie wagę żywą byka hf? Ja mnożę żywą razy 0.48, to chyba się mniej więcej pokryje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Na starym hf nawet 50% z trochę tego sprzedałem towaru hf ma budowę ok ok 2,5 roczny i na tych potrafi być 500 kg wbca tylko po krowach skalibrowanych a nie po kozach z 4ma cyckami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
1 godzinę temu, bekba napisał:

Biernacki oferuje za byka w O klasie 11.4 podejrzewam że jeszcze coś by ugrał a Łuniewski 11.3, pytanie czy biernacki płaci czy jak dawniej po 3 mies? Jak przeliczacie wagę żywą byka hf? Ja mnożę żywą razy 0.48, to chyba się mniej więcej pokryje?

Przy jakiej ilości ta cena?

@ab23 wypłacił?

Dobry hf da 53 mięsa 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
3 godziny temu, Robertb napisał:

Ile można dostać za krowe mięsną w Wlkp, waga około 700 kg i jak długo trzeba trzymać po zgłoszeniu do dopłat ?

Krowa na dziś 5,30zł netto/kg, od zeszłego tygodnia 20gr w dół poszło i będzie jeszcze taniej. Tak płaci mój odbiorca.

Co do Biernackiego - płaci tak jak zawsze, czyli rzadko. Tego nikt nie zmieni. Bydła mają oporowo w tej chwili, więc się nie będą rozczulać.

  • Haha 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

to by ulotek nie roznosili u kolegi który nigdy z nimi nie handlowal był przedstawiciel z propozycja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
7 minut temu, kazik6 napisał:

to by ulotek nie roznosili u kolegi który nigdy z nimi nie handlowal był przedstawiciel z propozycja 

A o co ci chodzi... Ze co toby... Że płaci w terminie to ulotki roznosi czy co?!? Co ma piernik do wiatraka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focusst    26

OSI FOODWORKS startuje z nowym cennikiem:

10,40 za O do 24 mies

10,00 za O powyżej 24 do 30

Dalszy komentarz jest zbędny.

  • Confused 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
27 minut temu, focusst napisał:

OSI FOODWORKS startuje z nowym cennikiem:

10,40 za O do 24 mies

10,00 za O powyżej 24 do 30

Dalszy komentarz jest zbędny.

Zaraz jeszcze każą nam dopłacać... Że łaskawie pozbawili nas problemów... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
4 godziny temu, Ursus932 napisał:

Kupują bo dla wszystkich braknie cielaków mieszańcy. Jak nie było byków to za te kości też potrafią w miarę płacić . Tak z ciekawości to twój pierwszy hf w życiu?

Kiedyś na początku miałem białogrzbieta ale to całkiem co innego było - żarł dużo ale mimo to przyrosty miał gorsze niż mieszaniec Angusa ale budowę miał fajną - był nie za długi ale dobrze upakowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1299

Soltys jakoś w czwartym tygodniu od dostawy  była kasa bez upominania 

Soltys jakoś w czwartym tygodniu od dostawy  była kasa bez upominania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
1 godzinę temu, Berthold napisał:

A o co ci chodzi... Ze co toby... Że płaci w terminie to ulotki roznosi czy co?!? Co ma piernik do wiatraka? 

jak by tacy zapchani byli to chyba przedstawiciel by po ludziach za bydlem nie jezdzil

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
19 minut temu, ab23 napisał:

Soltys jakoś w czwartym tygodniu od dostawy  była kasa bez upominania 

Soltys jakoś w czwartym tygodniu od dostawy  była kasa bez upominania 

To ma się ku dobremu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1299

Temu co nie dotrzymuje danego slowa

45 minut temu, Sokol2 napisał:

ab23 a komu sprzedawałes teraz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31
4 godziny temu, soltys48 napisał:

Przy jakiej ilości ta cena?

@ab23 wypłacił?

Dobry hf da 53 mięsa 

 

Cena przy 10 sztukach. Ktoś sprzedawał do biernackiego ostatnio? Jakieś rzetelne info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rzetelne info że w kuj pom markety dino rosną w oczach i nawet po 2 w małych miastach gdzie jest biedronka. tak mi się nasunęło bo kiedyś tu czytałem że to Biernackiego. co do tematu to zgłosiłem do odbioru 11 szt mieszańców. czekam na propozycje ceny od ubojni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo2662    70

u nas w mieście gdzie mają magazyny są trzy dina na 8 tys mieszkańców i we wsi ok 1tys też jest market

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Wczoraj jechaliśmy wieczorem z Kalisza mijaliśmy trzy samochody od Biernackiego pełne bydła ,marketów Dino w okolicy jest pełno i ciągle budują następne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

u nas to robia taki biznes na dino ze mali sklepikarze czekaja w drzwiach na klijenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Dzisiaj obdzwoniłem tak dla orjentacji około 20 ubojni, z "ceny rolnicze" szkoda gadać... Reklamują się że skup na żywą... Pan informuje że tylko Wbc. Tam gdzie była gotówka lub przedpłata pozostał " szybki przelew" skitka 7, 8 % terminy, zapisy koleiki a jak się nie podoba to wypad. Szkoda gadać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj