donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Bydło
jarecki    3274
2 godziny temu, kanalia36 napisał:

Jarku kazdy rolnik starej daty powie Ci ze czasy PRL to złote dla rolnictwa, niby nic nie było kartki były ale jak posmarowałeś miałeś wszystko ( a każdy rolnik  jak sprzedał 1 tucznika  to kupił 2, 5 beczki ropy- 500 litrów jeszcze na wódkę starczyło) a teraz masz wszystko ale jak widzisz cenę to nie masz nic.

na te maszyny co ludzie kupowali w PRL to i dziś spokojnie wystarczy KASY  , pługi 3 , kultywator , glebogryzarkai c 330 lub c 360  , a dziś pługi za 40 tys to samo kosiarka  . kosiarka 1,6 m bebnowa 3,5 tys  zł nowa na dziś taka jak w PRL     . Z 2 HA. dopłat jak dobrze pokombinujesz kupisz pługi 3 nowe

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, kanalia36 napisał:

Jarku kazdy rolnik starej daty powie Ci ze czasy PRL to złote dla rolnictwa, niby nic nie było kartki były ale jak posmarowałeś miałeś wszystko ( a każdy rolnik  jak sprzedał 1 tucznika  to kupił 2, 5 beczki ropy- 500 litrów jeszcze na wódkę starczyło) a teraz masz wszystko ale jak widzisz cenę to nie masz nic.

Obejrzyj zdjęcia i filmy z tamtych lat . Złote to może dla tych co w PGRach pracowali . Ze "zwykłym" rolnikiem nigdy się nie liczono .

Łapówki , kolesiostwo , przynależność do partii . No wtedy może i coś ugrał . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
19 minut temu, zetorki12 napisał:

Obejrzyj zdjęcia i filmy z tamtych lat . Złote to może dla tych co w PGRach pracowali . Ze "zwykłym" rolnikiem nigdy się nie liczono .

Łapówki , kolesiostwo , przynależność do partii . No wtedy może i coś ugrał . 

Przyczepa pszenicy ,2 paszy za to,mój teść kupił gospodarstwo 78r 25ha[  3 małych dzieci] ,zero maszyn ,88 rok wszystkie maszyny oprócz bizona + budowa chlewni 50x22 m 89 wszystko spłacone,nigdy on ani nikt z rodziny nie należał do partii, to były złote czasy dla rolnictwa,fakt gospodarstwo musiało dużo produkować,miałem w rodzinie asów co przy produkcji tucznika[ ok200 rocznie ]nawet nie mieli śrutownika bo lepiej wychodzili sprzedając zboże i kupując pasze a węgiel otrzymany na przydziały to ma jeszcze do dziś,spróbuj obecnie zrobić taki numer,jest duże prawdopodobieństwo że po 12 latach zostaniesz z niczym,wszystkie obecnie wiodące gospodarstwa w okolicy miały swój początek właśnie w latach 70-tych, przepraszam że nie na temat

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Moj ojciec w latach 70-tych stawil obore wzial jak w tamtych czasach 600miliony(to bylo na miliony) za kilka lat przyszla zmiana wartosci pieniadza sprzedal chyba 3swiniaki i splacil kredyt.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

Obejrzyj zdjęcia i filmy z tamtych lat . Złote to może dla tych co w PGRach pracowali . Ze "zwykłym" rolnikiem nigdy się nie liczono .

Łapówki , kolesiostwo , przynależność do partii . No wtedy może i coś ugrał . 

Mój dziadek był w armii Hallera ( tłuk bolszewików w 1920 roku) i moja rodzina  była przez władze szczególnie ,, lubiana" a mimo to mój ojciec  nie wiedział co to braki  nawozu, provitu, paliwa. wszystko kupił  po prostu odpalał dole komu trzeba i nawet w kolejce nie stał.  a teraz sprzedaj byka i odpal komuś łapówkę w w ubojni zeby lepiej wyszło, hehehe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No wtedy było tak jak teraz, tylko teraz rząd daje nierobom a my już zaczynamy spłacać,wtedy głosowało miasto a na wiosce miód i cud.i nas sprzedawali świnie i za***rdalali do sklepów bo mięso gotowe tyle co swiniaktam.w tych czasach logiki nie było za grosz.ja trafiłem idealnie,skończyłem spłacać gierka a zacząłem spłacać pis

a i dodam że dzisiejsza cena za byka jest poniżej godności.

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Szczęsny który kupuje dla pięty dawniej waleński-pięta oferuje mi za moje 10 sztuk byków hf 11.8. Cena dobra jak na dziś ale nie sprzedam bo tak chwaliliscie tu na forum waleński pięta ze sprzedałem im 5 krów takich fest a wyszedłem na tym jak bym sprzedał 4 krowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Niech daje 6,3 netto na żywo , przelew na podwórku i niech bierze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

oni nie robią szybkich przelewów. Własnie dzis rozmawiałem z innym przedstawicielem i ten mi mówił 11.2 za o klase...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

co wy macie z tymi skupami/handlarzami .... niedługo to bedziedzie chcieli żeby przed samochodem po bydło przyjechał ktoś osobówką z kasą w walizce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Sprzedać bez kasy nigdy ,mało że za tak niskie ceny ktoś tu pisał praca bez godności ,przyjadą oglądać a to taki sraki ten ma  d*pę Aten nie cielaki jedziemy kupować to za kasę a nie przelewem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
21 minut temu, Rolnik7343 napisał:

wszystko sprzedaje na przelew od la do jednej firmy i nigdy kłopotu nie było

ale zawsze może być ten pierwszy raz,tak samo nigdy nie sprzedam poubojowo bo to randka w ciemno to tak jak by kobiety nie wyprobowac przed slubem bo ja cnotka i jej w to wierzysz,a po slubie wpadasz jak do studni

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

A widzisz ;) u mnie wszystko idzie na WBC i kasa na koncie jest po 5-7 dniach a faktura przychodzi pocztą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

Z innej beczki. Dziś w wiosce obok stanął samochód zapakowany cielakami (OK 20SZT) same hf - cześć czerwonego hfa cześć biało czarnych. (ubytki sierści na zadkach świadczyły o fajnej ich przeszłości) Podszedłem i pytam kierowcy z ciekawości o cenę a on 1200-1500szt. Jakiś napaleniec je kupił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706
11 godzin temu, czareczek85 napisał:

 

Ciekawe co myślą Ci co pobudowali obory na opas z dofinansowaniem. I muszą zrobić zwiększenie i nie mogą zmniejszyć sztuk. Unia da unia zabierze

To samo co mleczarze jak cena mleka jebnie 

3 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

niedługo to bedziedzie chcieli żeby przed samochodem po bydło przyjechał ktoś osobówką z kasą w walizce ...

To by było najlepsze rozwiązanie na krętaczy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

jak sie nie bedą opasy opłacać to sie weźmie krowy w leasing :D
https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci-branzowe-bydlo/krowa-w-leasingu/?fbclid=IwAR0xdoMx5PJbksWZwjlhsTs6yuJJxDfVxTXP-UG1DbPQjT7wv4C_hQS45uI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
2 godziny temu, Tomas1987 napisał:

Z innej beczki. Dziś w wiosce obok stanął samochód zapakowany cielakami (OK 20SZT) same hf - cześć czerwonego hfa cześć biało czarnych. (ubytki sierści na zadkach świadczyły o fajnej ich przeszłości) Podszedłem i pytam kierowcy z ciekawości o cenę a on 1200-1500szt. Jakiś napaleniec je kupił. 

I potrzyma 20-24 miesiace sprzeda po 5,5,-6 zl wezmie za niego 4000 odlicz ciele 1200-1500 i ci wychodzi dniowka 3,4 zl nie liczac paszy,wody,pradu i roboty biznes po pierniku eh...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

Jedyna  hodowla jka  bedzie sieoplacic to beda krowy ale  do tego nikt nie wroci    jescz eludzie rezgnujaz  tego   bo duzo pracy a nastawic  sie na krowy i dac za doba jaówkę   7tys  min 20 krow jka na te  czasy to juz 140tys  a gdzie reszta  to malo kogo stac   kredy  to pewna  wtopa.

Edytowano przez strsw33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, strsw33 napisał:

Jedyna  hodowla jka  bedzie sieoplacic to beda krowy ale  do tego nikt nie wroci    jescz eludzie rezgnujaz  tego   bo duzo pracy a nastawic  sie na krowy i dac za doba jaówkę   7tys  min 20 krow jka na te  czasy to juz 140tys  a gdzie reszta  to malo kogo stac   kredy  to pewna  wtopa.

Też nie 😊jak byki wykitują i pojdę z torbami to sie odwdziecze im za te leżaki 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj