donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
1 godzinę temu, karolr2 napisał:

Jedynie co rolnik może teraz robić to zachować spokój, i wstrzymać się że sprzedażą jak najdłużej. 

Niewiele to pomoże bo potem spadki wrócą ze zdwojoną siłą

27 minut temu, KamilSokoowski napisał:

Panowie weźmy na wstrzymanie bo cena aż tak się nie zmienia w dużych ubojniach . owszem trochę spadła ale nie o złotówce na żywej wadze. Handlarze zacierają ręce kupuja dużo taniej a za dwa tyg jak to ucichnie sprzedadzą po normalnej cenie.  Grunt to nie panikowac bo to tylko pogarsza sytuację. Sam mam 8 sztuk do sprzedania już musze dokupować sianko i zboże ale nie oddam ich za takie grosze bo nie lubię dokładac do biznesu.

Jak do 8 sztuk jeszcze dokupujesz to to żaden biznes a hobby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
24 minuty temu, KamilSokoowski napisał:

8 sztuk mam teraz do sprzedania.

gdzie sprzedajesz ? ja na marzec mam 15 szt i troche mnie martwi ta "afera" bo nie wiadomo kiedy to ucichnie żeby cena wróciła do poprzedniej wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Słabych macie tych odbiorców. U mojego odbiorcy co zacząłem z nim współpracę to bydło spadło tylko 30gr.. dodam że to nie ubojnia tylko handlarz

@Rolnik7343 poczekaj nie sprzedawaj. Cena wróci do normy kwestia czasu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1299

Kamil jak ty planujesz baze paszową  że na półmetku ci brakuje 

5 minut temu, KamilSokoowski napisał:

Na tą chwile to raczej 7.40

7,7-7,8 proponują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

@rolnik115  Ja nie wiem ile spadło w tej co ja sprzedaje ... nie dowiaduje sie bo i po co jak teraz i tak nie sprzedaje ale jedna z większych to może nie bedzie odczuwalna ta "afera" u nich w cenniku

2 minuty temu, ab23 napisał:

Kamil jak ty planujesz baze paszową  że na półmetku ci brakuje 

7,7-7,8 proponują

nieraz nie idzie zaplanować bo ktoś inny jest mądrzejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Nie sprzedawajcie bydla czekajcie. Przyjdzie czas że będzie mało bydła do uboju to wtedy sprzedamy. Kazdy i tak nie chce sprzedawać bo cena za mała więc na mięso będzie zapotrzebowanie i cena pójdzie do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Mam do sprzedania 5 sztuk, chciałem wywieźć gdzieś za 2 tygodnie, czekam, od połowy marca przecież już wnioski o dopłaty, więc ludzie tak nie będą wypychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Ale uwierz mi że jest dużo jeszcze gospodarstw co chce się wbić w ten próg, niektórzy mają bydło mleczne i młodzież więc mogą mieć 40 sztuk i starać się wbić jak najlepiej w widełki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
2 minuty temu, rolnik115 napisał:

Do 20 młodzieży i 20 dorosłych

czyli na chłopski rozum do 20 krów i do 20 opasów a samych opasów jest ponad 40 + krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Ja zawsze kupuje od samych zniw bo swojej i tak mi nie wystarcza więc cały czas syrtematycznie coś dokupuje. Zresztą nie wiem jak u was ale u mnie ten rok pod względem plonów to jakas masakra. miałem je sprzedac na początku stycznia ale mówię sobie kiszonki trochę jest i delikatnie się psuje więc szybciej ja zuzyje i one sobie jeszcze podrosną. Wszystkiego się nie przewidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawyer23    9
Napisano (edytowany)

Wreszcie jakieś zdroworozsądkowe glosy się pojawiły od czasu wybuchu tej afery.Teraz to ten komu nie brakuje żarcia dla bydła albo kasy na życie i sprzedaje jest frajerem.w grudniu sprzedałem 4 hf po 7,4 dwa tygodnie temu ten sam handlarz proponował mi za 3 hf 7,2  a za 2 mm 7.6 ,5%odbitki.Teraz nawet nie dzwonię bo po 7 zł nie dam.przedostatnie zdanie pisze dlatego żeby post był na temat a nie w stylu kryzys od czasu do czasu jest potrzebny,bo każdej normalnej branży to potrzebna jest stabilizacja.

Edytowano przez sawyer23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

O stabilizacji możesz zapomnieć. Zawsze gdy tylko przytrafi się okazja handlarze będą rwać cenę ile się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawyer23    9
24 minuty temu, kr9292 napisał:

O stabilizacji możesz zapomnieć. Zawsze gdy tylko przytrafi się okazja handlarze będą rwać cenę ile się da

Będą rwać jak będą trafiac na wczesniej wspomnianych frajerów, bo jeśli nie umiemy stworzyc grup producenckich to chociąz nie bądzmy frajerami.

 

15 godzin temu, plutekz napisał:

nie chce być prorokiem ale cen pie....olnie 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takimi wpisami nakręca sie tylko tą chorą spirale.Robisz to samo gówno co TVN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak pierdolnie to trzeba przeczekac.....tak wiem czasami jest ciężko ale bydlo mozna przetrzymac a jak kasy potrzeba to mozna 2 czy 2 szt sprzedac a reszte zostawic. Jak zacznie brakowac bydla to sami przyjda po nie.

Co do grup to fajnie by sie bylo w pare osob dogadac alr jak to u nas najpierw prezes i pensja pozniej mozna gadac o reszcie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
16 minut temu, sawyer23 napisał:

Będą rwać jak będą trafiac na wczesniej wspomnianych frajerów, bo jeśli nie umiemy stworzyc grup producenckich to chociąz nie bądzmy frajerami.

 

Takimi wpisami nakręca sie tylko tą chorą spirale.Robisz to samo gówno co TVN.

jestem tego samego zdania. Na ubojniach aż tak mocno nie potaniało, owszem pisałem kilka postów temu że niby u handlarzy tylko dół, teraz przyznaje na ubojniach potaniało ale koło 30-40 gr na wbc a nie jak u handlarzy po 80 gr na żywej wadze. Z tego co obserwuję temat widzę że jest tutaj paru rolników co trzyma ponad 50-100 sztuk bydła i jak widzę że poleca ktoś jakiegoś handlarza to mnie krew zalewa. Tego typu działalności nie powinno być, oni zarabiają na naszej pracy a ich wkład to jest taki że kupili samochód i mają kredyty obrotowe żeby płacić rolnikom. Zaraz ktoś mnie tutaj opierniczy że żaden zakład nie przyjedzie po 2 sztuki, ok zgodzę się jeżeli sprzedajesz sam. Ale przecież mamy znajomych co trzymają bydło i można razem sprzedać, tak aby jakiś zakład chciał przyjechać. Wiem też że są zakłady które nie chcą jeżdzic do rolników bo po co skoro jakiś WIELKI HANDLARZYNA nawiezie bydła na miejsce.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Kolego to zakłady stworzyły ten patologiczny układ,podpisują z handlarzem umowy i doskonale wiedzą o tym że pośrednik nawet spod ziemi wykopie aby wypełnić podpisaną  umowę,mają praktycznie  towar dostarczony do zakładu bez żadnych dodatkowych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
2 minuty temu, ws71 napisał:

Kolego to zakłady stworzyły ten patologiczny układ,podpisują z handlarzem umowy i doskonale wiedzą o tym że pośrednik nawet spod ziemi wykopie aby wypełnić podpisaną  umowę,mają praktycznie  towar dostarczony do zakładu bez żadnych dodatkowych kosztów.

doskonale Cię rozumiem to jest ogólnie temat rzeka, ale my też się przyczyniliśmy do tego że sprzedajemy do handlarzy. Ja np tego nie robię z tego względu że każdy handlarz który był oglądać bydło po usłyszeniu o wadze temat sprzedaży był praktycznie zakończony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domat1998    49
56 minut temu, sawyer23 napisał:

Będą rwać jak będą trafiac na wczesniej wspomnianych frajerów, bo jeśli nie umiemy stworzyc grup producenckich to chociąz nie bądzmy frajerami.

 

Takimi wpisami nakręca sie tylko tą chorą spirale.Robisz to samo gówno co TVN.

Dlatego że nie mamy silnych związków rolniczych i grup producenckich ,takie tvn  jakby dostało pozew  sądowy za  straty ekonomiczne ,bojkot stacji i jej usług .Bo zachwile może być następna afera , czują się bezkarni .W Niemczech wybili 800 000 dzików  i było cicho . a tu afera na całą europe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj