donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

zbyszek801    3

każdy liczy inaczej prawda jest taka szału niema ale nakład pracy też nie w porównaniu do krów.kto ma krowy lub miał zna temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

 

5 godzin temu, AdamRo napisał:

To co ? Następny temat dla tvn ? Wagi i handlarze ?

Już sie zagłębiali w ten temat jakiś czas temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Teraz trzeba się uczyć na weterynarzy 😅 bo będą potrzebni na inspekcje w ubojniach 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież tam są .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Weterynarze w ubojniach są . O to mi chodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
Przed chwilą, zetorki12 napisał:

Weterynarze w ubojniach są . O to mi chodzi .

ale są jako pracownicy ubojni za zgodą powiatowego a teraz bedą pracownikami inspekcji i od inspekcji dostana pensje. bedzie to samo tylko łapówki bedą brac wieksze jako juz urzednicy państwowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, ozzborn napisał:

jak doliczysz dopłate do ziemii i do bydła to ci wyjdzie 2000 na byku albo i 5000 w zależnosci ile masz ziemii i bydła :D jarek tak własnie liczy ... jak sie pytasz ile zarabia na sztuce to odpowiada ze z byków ma na wszystko ... na nawozy , na paliwo , na pasze itd :D nie rozumie ze to nie jest zysk, tylko przewalanie pieniedzy ....

I bardzo dobrze że ma co przewalać w sensie pieniądze, bo gdyby nie te kilkanaście sztuk bydła, to co z czego na te nawozy paliwo podatki? Już ja znam takich co polikwidowali, bo co kilkanaście sztuk bydła to się nie opłaca, raz pieniędzy wzieli jak bydło sprzedali więcej nie wezmą, kasa się kończy do roboty trzeba iść, a tam też lekko nie ma, dopłat też mniej o te dopłaty do bydła, gnoju nie ma to już bez nawozu zboża tak nie urośnie jak kiedyś, z robotą różnie jest, przyjdzie z roboty jeszcze w polu obrobić się trzeba, nie ma kiedy też ciągnika naprawić bo do roboty i też na życie narzekają ;) hehe

Edytowano przez Wojtek026
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
13 minut temu, zetorki12 napisał:

Weterynarze w ubojniach są . O to mi chodzi .

Podobno są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
16 minut temu, soltys48 napisał:

Podobno są

Ale tylko do 16 potem samowolka 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358
3 godziny temu, robert123farmer napisał:

Głównie to robię wszstko sam , nadmiar zboża się sprzedaje oraz trzeba trochę pokombinować ale akurat tutaj nie będę się rozpisywał. Kredytów brak

Z całym szacunkiem ale to biedowanie a nie życie. Życie w Polsce zaczyna się gdzieś około 10k miesięcznie (dochód  całej rodziny), Z byka rocznie jest 500zł łatwo policzyć ile sztuk trzeba na normalne życie. Tylko komu starczy ziemi na takie stado?

Ps. Znajomy miał ugadane 7,7 zł za hfy, nastepnię informacja przez tel że 6,7 zł a w końcu wcale nie przyjechali po bydło.

  • Like 1

The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidG    0
Napisano (edytowany)

Jakby część spadku cen przyjmowali na siebie posrednicy i rzeźnie rolnik mialby lżej. Ale o tym można pomarzyć, oni i tak swoje musza zarobić. Gdyby rolnik mial umowy handlowe straty za takie afery poniosły by rzeznie. Za wszytko teraz dostanie po kieszeni rolnik. Ponadto twierdzę że na tym wszystkim rzeźnie i wszelacy pośrednicy zarobią... teraz rolnicy wystraszeni wielkimi spadkami cen zaczynają masowo wypychac bydło a to tylko okazja do jeszcze wiekszych obniżek i zarobków na rolniku. Rzeźnie maja umowy wielomiesieczne, stracą tylko jak ogłoszą embargo na polskie mięso i zerwia kontrakty. Miałem umówiony odbior bydla na wczoraj (8.6 byki 8.0 jałówki oczywiscie wszystko sim). Nie przyjechali. Po rozmowie wynika że jest wysyp towaru i nie moga sie wyrobić. Maja być jutro. Ale na koniec rozmowy usłyszałem że  cena raczej sie zmieni. Jeżeli raczej się  zmieni( a jedynie może sie zmienić wiadomo w którą strone) to ja raczej niesprzedaje. Trzymam do wiosny. Albo dłużej.... biore sie za sprzedaż  zboża z magazynów póki jeszcze cena jest i nie wymyślili jakiejś afery i z tym...pozdrawiam całe forum. Rolnik z malopolski...

Edytowano przez DawidG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek801    3

komu biedowanie komu życie skromniej.wszystkiego mieć nie można.skromniej nie znaczy gorzej.

 

 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Możemy się jeszcze pocieszać, że w Rumunii albo Birmie mają gorzej. Najlepiej dodać napis na fladze: "Polacy naród żyjący skromniej to nie znaczy gorzej niż narody europy zachodzniej."


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, kb4512 napisał:

Z całym szacunkiem ale to biedowanie a nie życie. Życie w Polsce zaczyna się gdzieś około 10k miesięcznie (dochód  całej rodziny), Z byka rocznie jest 500zł łatwo policzyć ile sztuk trzeba na normalne życie. Tylko komu starczy ziemi na takie stado?

Ps. Znajomy miał ugadane 7,7 zł za hfy, nastepnię informacja przez tel że 6,7 zł a w końcu wcale nie przyjechali po bydło.

Tylko że narazie większość społeczeństwa żyje poniżej tego progu co napisałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358
Napisano (edytowany)

Wiem to, że średnio małżeństwo w Polsce czy to w miescie czy na wsi nie ma 10k, tymbardziej nie wliczając socjalu. Moje wczesniejsze posty nie były skierowane bezpośrednio do robert123farmer, tylko grupy rolników której jest przedstawicielem.

@zbyszek801 to z czego się cieszyć ? Z tego że dojeżdżamy auta po starych niemcach z przebiegem 199k ?

Edytowano przez kb4512

The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
9 minut temu, kb4512 napisał:

Wiem to, że średnio małżeństwo w Polsce czy to w miescie czy na wsi nie ma 10k, tymbardziej nie wliczając socjalu. Moje wczesniejsze posty nie były skierowane bezpośrednio do robert123farmer, tylko grupy rolników której jest przedstawicielem.

@zbyszek801 to z czego się cieszyć ? Z tego że dojeżdżamy auta po starych niemcach z przebiegem 199k ?

Dzisiaj media starają się nam wmawiać, że masz być modny, nowe auto w garażu,  najnowszy ajfon w kieszeni, plazma na ścianie i dom cały czas w remoncie bo przecież wystrój z przed 5-ciu lat już jest nie modny. Oczywiście wycieczki co miesiąc, galeria co tydzień, torba nowych ciuchów bo po co stare prać...

I masz rację, żeby tak żyć to trzeba mieć z 10k na miesiąc

Osobiście mam więcej niż 10k na miesiąc i jeżdżę starą vectrą "po niemcach" z 2007r, ale sprawną, telefon mam kilkuletni, ale daje radę nie gorzej niż nowe modele, telewizji nie oglądam.

Dla mnie większą satysfakcją jest fakt, że żyję za swoje, odkładam i inwestuję a nie biorę kolejne kredyty by spłacić pierwsze.

Jak widzisz co kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

@oregano to podejście mamy podobne. Telewizji już parę lat nie ogladam. Bardziej chciałem zwrócić na to uwagę, że tak mały zysk daje małe możliwości. Przeraża mnie tez podejście typu 1800 pensji jest ok w  Francji dużo większe zarobki i rząd chcą obalić.

 

 


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kb4512 napisał:

Z całym szacunkiem ale to biedowanie a nie życie. Życie w Polsce zaczyna się gdzieś około 10k miesięcznie (dochód  całej rodziny), Z byka rocznie jest 500zł łatwo policzyć ile sztuk trzeba na normalne życie. Tylko komu starczy ziemi na takie stado?

Ps. Znajomy miał ugadane 7,7 zł za hfy, nastepnię informacja przez tel że 6,7 zł a w końcu wcale nie przyjechali po bydło.

Być może. W takim razie mam iść do roboty z 2 koła? Przynajmniej mogę sobie w tygodniu wypić  jak się goście trafią bo przecież rano nie trzeba jechać do roboty. Każdy ma swój punkt widzenia i tego się trzymajmy, Koniec kropka

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

i to jest odpowiedz człowieka który zna zycie i ma szacunek do pieniędzy  bo zarobić dużo to jedno a potrafić rozsądnie wydawac to drugie a niektórzy dziesiatego odbiorą 10k wyplaty a piętnastego nie maja już pieniędzy a drugi zarobi 2 k i jeszcze potrafi z tego odlozyc

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kb4512

ty osiolku nie porównuj kosztów życia we francji albo w warszawie z kosztami janusza na zadupiu haha już widzę twój dochód 10 k ale w nocniku tyle to ty jasiu nie uniesiesz a co dopiero policzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

co ja patrze , biedny przy was jestem

jak myślicie będzie embargo na polską wołowine czy rozejdzie sie afera po kościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też miałem'to napisać że życie w Francji to wyższe koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj