donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, tomcio124d napisał:

dzwoniłem przed chwiląv do foodworks. Ograniczają skup cena 11,2 kl. O netto.

Masakra. Odwołalem odbiór i czekam

 

No popatrz ... Wczoraj byli u sąsiada po bydło i niby tylko byki staniały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
1 godzinę temu, Tomas1987 napisał:

Właśnie sprzedany byk ho 730 kg 6.3 netto.Sprzedany bo mnie zaatakowal.

Tomasz właśnie popełniłeś przestępstwo i ja zamierzam Cie zakablować do TVN ))))) skoro byk Cie zatakował  to chory psychicznie albo na BSE i takie mieso mają jeść ludzie??????? Powinieneś go najpierw wyleczyć i stosować w stosunku do niego politykę miłości))))))))))))))

p.s a sołtysem się nie przejmuj  jego ciągle byki atakują i kopią gdzie popadnie widać to jak wieczorami pisze))))))))))))))))))))))

a na powaznie cena za***ista(((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

No widze że wszędzie komentuje i sie do każdego dopier... No cóż taki charakter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

U biernackiego cena tez w dół ale nie wiem ile...

Bykami ogólnie są zawaleni ale dobra jałówka poszukiwana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

przez długi długi czas jałówki to był "pewien" interes bo trzymały stałą cene i można było inwestycje przeliczyć sobie na ilość opasanych jałówek i średnią cene za nie przy sprzedaży ... a teraz to już nawet na cenie jałówek nie można polegać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Tak Cię nienawidza?🤔

Bez przesady

1 godzinę temu, Tomas1987 napisał:

Mi zostalo zdrowie bo byl nieobliczalny.

Kręgi już miałem połamane, zebra kilka razy o innych drobnych dolegliwościach nie wspomnę 

31 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Soltysa to raz byk kopnął i już mu tak zostało 😛

No......

Plecy ciągle dokuczają 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 minutę temu, soltys48 napisał:

Bez przesady

Kręgi już miałem połamane, zebra kilka razy o innych drobnych dolegliwościach nie wspomnę 

No......

Plecy ciągle dokuczają 

kilka dni temu ścieliłem bykom a akurat zaczęły sie tłuc jeden drugiego pchnął na ogrodzenie a akurat ja tam stałem :P myślałem że płaski sie zrobie

1 minutę temu, beata12596 napisał:

Cielaki 300 kg jałówki 10 zł, byczki 12 zł w AgroStarze, cena na dzisiaj 

ale jakie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19
Przed chwilą, beata12596 napisał:

Cielaki 300 kg jałówki 10 zł, byczki 12 zł w AgroStarze, cena na dzisiaj 

Ile stanialy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
3 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

kilka dni temu ścieliłem bykom a akurat zaczęły sie tłuc jeden drugiego pchnął na ogrodzenie a akurat ja tam stałem :P myślałem że płaski sie zrobie

ale jakie ?

Cztery nogi, ogon i łeb mają mieć 😁, o co pytasz? 

3 minuty temu, MARTECH napisał:

Ile stanialy?

Nie staniały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Napisano (edytowany)

jakie rasy, jakie mieszańce ;)

bo po takich samych cenach moge kupić jałówki i byczki 250-300kg odsadki 100% SM

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, beata12596 napisał:

Cztery nogi, ogon i łeb mają mieć 😁, o co pytasz? 

Nie staniały

Kilka dni wcześniej chyba pisałaś że byczki 13? Ale może coś pokręciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193

dziś sprzedana krowa sm budowy takiej sobie waga 749 kg cena 5,50 brutto ogólnie byki ,krowy 50gr w dół a jalówki 30 gr w porównaniu do cen z przed tvnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
4 minuty temu, Ursus932 napisał:

Kilka dni wcześniej chyba pisałaś że byczki 13? Ale może coś pokręciłem

Dobrze zapamiętałeś, dostaliśmy za byczki po 13 zł, bo z powodu pewnych problemów jak je sprzedawaliśmy ważyły po dobre 330 kg, nie mieliśmy młodszych, żeby dołączyć niestety, a że niejednokrotnie do nich sprzedawaliśmy, to dał nam za byczki po 13 zł. 

Mamy zarówno czysto rasowe jak i mieszańce, takie też sprzedajemy, wszystkie w tej cenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
57 minut temu, beata12596 napisał:

Cielaki 300 kg jałówki 10 zł, byczki 12 zł w AgroStarze, cena na dzisiaj 

lepiej sprzedac niz toto trzymac na duże i czekac czy czasem nie bedzie embarga albo innego bse, a nawet jesli wszystko wróci do normy to i tak lepiej sprzedac odsadka w tej cenie niz go trzymac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
15 minut temu, nikolas29 napisał:

to netto czy brutto beato 12596

Brutto

3 minuty temu, ozzborn napisał:

lepiej sprzedac niz toto trzymac na duże i czekac czy czasem nie bedzie embarga albo innego bse, a nawet jesli wszystko wróci do normy to i tak lepiej sprzedac odsadka w tej cenie niz go trzymac...

Kilkanaście lat trzymalismy do ciężkiej wagi i porównując, to odradzam to każdemu, kto ma mamki, o wiele lepiej i co najważniejsze korzystniej cenowo jest sprzedawać takie gówniarze . Zostaje nam o wiele więcej paszy, więcej miejsca i więcej kasy, do tego można postawić więcej mamek, no i jak na razie nie ma wahnięć cen, ale jak długo nikt nie wie. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
55 minut temu, beata12596 napisał:

Brutto

Kilkanaście lat trzymalismy do ciężkiej wagi i porównując, to odradzam to każdemu, kto ma mamki, o wiele lepiej i co najważniejsze korzystniej cenowo jest sprzedawać takie gówniarze . Zostaje nam o wiele więcej paszy, więcej miejsca i więcej kasy, do tego można postawić więcej mamek, no i jak na razie nie ma wahnięć cen, ale jak długo nikt nie wie. 

to kto ma to kupować i chować dalej jak odradzasz każdemu ?...

1 godzinę temu, beata12596 napisał:

Dobrze zapamiętałeś, dostaliśmy za byczki po 13 zł, bo z powodu pewnych problemów jak je sprzedawaliśmy ważyły po dobre 330 kg, nie mieliśmy młodszych, żeby dołączyć niestety, a że niejednokrotnie do nich sprzedawaliśmy, to dał nam za byczki po 13 zł. 

Mamy zarówno czysto rasowe jak i mieszańce, takie też sprzedajemy, wszystkie w tej cenie. 

3600 za mieszańca to nie za ciekawa cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Ja za taka cene bym nie kupił 3600 za 300 kg niech ktoś nawet zapłaci 8 zł( wątpliwe) to przy 600 kg byku daje 4800 zł wiec tzw. zysk 1200 zł!!!!!!!  i 800 zł za kazde  kolejne 100kg mięsa.

Ja od dawna powtarzam ze ceny cielaków(50-80kg)  przy cenie skupu powinny być po połowe mniejsze   do 500zł HF do 800 mieszaniec do 1000 SM za LM góra 1200 zł. Inaczej jest to taki sam gówniany interes jak kupowanie duńskiego prosiaka za 250 zł a sprzedawanie tucznika za 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
2 minuty temu, tyran3 napisał:

ceny cielaków(50-80kg)  przy cenie skupu powinny być po połowe mniejsze   do 500zł HF do 800 mieszaniec do 1000 SM

Jak będziesz miał takie za polowe ceny to dzwoń Wypieprzę mamki na bacutil i bede brał każda ilość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale większość tych odsadków wyjeżdża za granice A tam już inaczej to wygląda i cena dla nich atrakcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
34 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

to kto ma to kupować i chować dalej jak odradzasz każdemu ?...

3600 za mieszańca to nie za ciekawa cena

Za granicą chętnie opadają nasze cielaki

Przed chwilą, beata12596 napisał:

Za granicą chętnie opadają nasze cielaki

Dla Ciebie 3600 za mieszańca to mało? Dla mnie git. 

20 minut temu, Ursus932 napisał:

Ale większość tych odsadków wyjeżdża za granice A tam już inaczej to wygląda i cena dla nich atrakcyjna

Dokładnie tak jest. Sami byliśmy zdziwieni i pytalismy tego naszego odbiorcę jak im się opłaca za granicą kupić tego naszego cielaka i go opasać, zaśmiał się tylko i mówi, że tam mają o wiele wyższe dopłaty do bydła, a wołowina też jest sporo droższa niż u nas. Wiem, że niektórych naszych hodowców te ceny cielat irytują i zgadzam się z nimi, bo to ni jak się ma z naszymi cenami uzyskanymi ze sprzedaży dorosłej sztuki, zysk jest na poziomie minimalnym, o ile jest 🙄

Może nie w temacie, ale wie ktoś może ile wynoszą, i czy wogole są, dopłaty do bydła za granicą? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przed wejściem do ue można było kupić byczka za 250 zł a za jałówki 100 zł nie było komu dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj