Polecane posty

Jaro70    123

Mlekovita średnia cena  brutto za2018 1.552 przy ilości 300 000 litrów na rękę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felekfeluś    1
19 minut temu, Jaro70 napisał:

Mlekovita średnia cena  brutto za2018 1.552 przy ilości 300 000 litrów na rękę 

Nie pisz bajek mi przy 57 tyś średnio wyszło 1.48 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
3 minuty temu, felekfeluś napisał:

Nie pisz bajek mi przy 57 tyś średnio wyszło 1.48 

To chyba wodę oddajesz . To jest cena brutto i nie jestem na vacie 

Edytowano przez Jaro70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeden jest na vat, drugi na ryczałcie. Jeden ma ocenę, inny nie, parametry inne i stąd różnice. Przyznam jednak, że ceny jakie podawał Jaro też mnie dziwiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
4 minuty temu, Thomas2135 napisał:

Jeden jest na vat, drugi na ryczałcie. Jeden ma ocenę, inny nie, parametry inne i stąd różnice. Przyznam jednak, że ceny jakie podawał Jaro też mnie dziwiły.

Jak czytasz moje wpisy to wiesz, że nie stronie za Mlekowitą , a kiedyś już chyba ptzeliczales i wyszło ok

Edytowano przez Jaro70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
12 minut temu, felekfeluś napisał:

Nie pisz bajek mi przy 57 tyś średnio wyszło 1.48 

Dopłata do litra jest ostatni próg 30000 l i nie ważne czy masz 50000 czy nie a i tłuszczu poniżej 4 to nigdy nie miałem  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1597
23 godziny temu, zkordalski napisał:

Taaaa a u krowiarki cena średnia z 1.6 przy ponad 50 000k mc bajki pisać można jestem z byt blisko znam dużo dostawców co oddaje do Żuromina . I prawda jest taka że od stycznia do wrzesnia mieliście gorszą cenę niż my w Mlekovicie a potem poszłą ta premia to podskoczyło wam te naście groszy powiedzmy średnia z 10 groszy wieksza jak u nas w Mlekovicie  w tym samym przedziale . Obecne ceny Sierpca to nie te co kiedyś że było oh ahh ehh  . Ale  oglnie i tak macie lepsze ceny . Jesteście cenowo coś jak Mlekpol 

To sobie odszukaj pisałem o tym za listopad przy 11000 miałem cenę taką jak Krowiarka przy 70000.

Parametry kolego się liczą.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
11 minut temu, Farmer6820 napisał:

30 tys razy 12 to jest 360 tys. TY napisałeś o 300 w ciągu roku. Więc coś tu się już nie zgadza. 😉

A dlaczego liczysz 30 razy 12 , raz jest 30 a raz 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
33 minuty temu, Farmer6820 napisał:

Bo piszesz ze masz taką cenę bo lapiesz się na największy próg. Więc Ci to prosto przeliczyłem i wychodzi Ci średnio w miesiącu  25 tys 😉

Największy próg to miałem 4 razy w2018 czyli ponad 30000 a tak to pisze przedział 20000-30000 l a było i 18000 jak wyjechało w ciągu miesiąca 7 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

SM MLEKOVITA, Cena mleka na miesiac LUTY 2019 pozostaje bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12205
Grabos1981 napisał:

Piątnica za rok 2018 średnio 1.8546zł i z tego 10gr na udział. czyli na rękę 1.7546zł

brutto czy netto dla ciebie na rękę to brutto bo jesteś ryczałtowcem poza tym większą masz stawkę vatu możesz podawać cenę netto bo ta dla wszystkich jednakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695
23 minuty temu, Thomas2135 napisał:

SM MLEKOVITA, Cena mleka na miesiac LUTY 2019 pozostaje bez zmian.

Pytanie,czy to dobra wiadomość czy zła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Brak obniżki to raczej dobra wiadomość. Po tej rzekomej premii 4 grosze nie można było cudów oczekiwać po nowym roku.

Spadły Wam jeszcze parametry? Tłuszcz, białko poleciało. Bakterie i komórki skoczyły. Na razie żadnych zapaleń, filtr czysty a komórek 355 a było 195. Bakterie od ponad roku niezmienne 10 dziś 20. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Tłuszcz do góry, białko do góry, bakterie do góry, somatyka w dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695

u mnie minimalnie w dół białko 3,55, bakterie 20 bez zmian, somatyczne 109tys, bez zmian mniej więcej,nie wiem jeszcze jak tłuszcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merciless    0
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Brak obniżki to raczej dobra wiadomość. Po tej rzekomej premii 4 grosze nie można było cudów oczekiwać po nowym roku.

Spadły Wam jeszcze parametry? Tłuszcz, białko poleciało. Bakterie i komórki skoczyły. Na razie żadnych zapaleń, filtr czysty a komórek 355 a było 195. Bakterie od ponad roku niezmienne 10 dziś 20. 

Ja mam zawsze jedną próbę z  wyższą somatyką w miesiącu. Czasem mam wrażenie, że coś robią nie tak, bo raz nawet do 70 spadły somatyczne gdzie najniższe mam 120, a potem ponad 300 z czystym filtrem. Znajomy zootechnik z federacji twierdzi, że w Baranowie często są spore rozbieżnosci z wynikami z oceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj