Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek14    0

Witam posiadam silnik elektryczny 7.5 kw jest on używany do krajzegi . Silnik był połączony w gwiazdę i był zmostkowany i jak ciąłem duże pniaki to silnik stawał a jak przełożyłem na trójkąt czyli usunąłem mostek to już nie stawał i mam pytanie czy jak silnik chodzi na gwieździe to ma pół mocy czyli (3,75) a jak chodzi na trójkącie ma pełne 7,5 kw? Proszę o odpowiedź 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Kolego taki silnik z takim przełącznikiem to silnik ma rozruch i dopiero praca. Chcesz spalić silnik takimi mostkami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek14    0

ale jak zmieniłem na trójkąt to już mostka nie było były 2 kable od wyłącznika a jak był mostek był 1 kabel 

Mi chodzi czy na trójkącie ma 7.5kw a na gwieździe pół mocy czyli 3.75 kw?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

Przełącznik gwiazda trójkąt ma służyć tylko w celu zmniejszenia poboru prądu rozruchowego, silnik ma pracować na trójkącie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34
Jak miałeś podłaczone w gwiazdę i był mostek to nic się nie spali tylko silnik faktycznie nie ma pełniej mocy ale czy o połowę jest słabszy to raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
Na tabliczce znamionowej jest napisane czy silnik może pracować w trójkąt i przy jakim napięciu . Moc to przy gwieźdźie spada nawet 3-krotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

przede wszystkim to trzeba sprawdzić na tabliczce w jakim układzie ma chodzić , a potem gdybać słabszy nie słabszy jakie ma to znaczenie , miernik w łapy  i wszystko wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek14    0

w układzie pisze że gwiazda/trójkąt i właśnie nie wiem  czy jest różnica w mocy między trójkąt a gwiazdą ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

a do czego ci to potrzebne że zapytam , może myślisz że w gwieżdzie pól mocy mniej i prądu mniej weżmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

Jak silnik obciążysz w gwieździe to nie dość, że prąd będzie pobierany taki albo i większy jak w trójkącie to do tego puścisz go z dymem.

Edytowano przez samtech84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek14    0

nie tylko chce się dowiedzieć jak czy będzie miał pół mocy czy nie bo jak by miał całą moc na gwieździe to po co przełączać na trójkąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140
1 godzinę temu, tomek14 napisał:

nie tylko chce się dowiedzieć jak czy będzie miał pół mocy czy nie bo jak by miał całą moc na gwieździe to po co przełączać na trójkąt

Jak silnik w trójkącie jest na 400V to w gwieździe przy takim samym napięciu będzie miał 1/3 mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Nie może mieć całej mocy na gwieździe bo przez każdą parę uzwojeń przechodzi napięcie 230V, podczas gdy w trójkącie każda para uzwojenia jest zasilana napięciem miedzyfazowym czyli 400V

Na gwieździe silnik pobiera dużo mniej prądu, ale i tym samym dysponuje dużo mniejszą mocą. Połączenie to stosuje się by przy rozruchu ograniczyć potężne prądy rozruchowe palące przewody i bezpieczniki. 

Jeśli nie potrzebujesz tyle mocy ile silnik ma znamionowej i tym samym zaoszczędzić na energii podłączajac go na stałe przez gwiazdę, to nie jest to potrzebne. Silnik pobierze wprost proporcjonalnie tyle energii z sieci, ile go obciążysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Kfa. 7,5 KW to moc znamionowa odpowiadająca znamionowemu momentowi silnika. Silnik indukcyjny charakteryzuje się też takim parametrem jak przeciążalność momentem czy jakoś tak to się nazywało i jeżeli obciążymy go momentem większym niż znamionowym a mniejszym niż maksymalnym to i moc będzie miał większą niż te 7,5 kW ale przy takiej ciągłej pracy "Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niech zawsze mu świeci". Mówimy w powyższym przypadku o pracy na trójkącie. Przy pracy na gwieździe może się okazać, że tam gdzie na trójkącie silnik pracował w warunkach pracy znamionowej, na gwieździe będzie będzie przeciążony a że silnik indukcyjny jest bardzo inteligentną maszyną prądu zmiennego to sobie więcej prądu pobierze i "Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niech zawsze mu świeci"

Lepiej nie dziaduj tylko zamontuj takie ustrojstwo jak łącznik krzywkowy gwiazda-trójkąt 3P 40A, tak żeby właśnie rozruch był na gwieździe.

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szop01
      Witam wszystkich forumowiczów.
      Posiadam ciągnik Renault Ares 630 125 km i ostatnio pojawił się problem.
      Po odpaleniu ciągnika z odmy olejowej i korka wlewu oleju leci coś takiego jak para wodna i jest to bezwonne.
      Jaka może być tego przyczyna?
    • Przez kamil000
      witam, potrzebuje pilnej pomocy w sprawie zetora 7211, moim problemem jest wysokie ciśnienie oleju bo wynosi ono 6,5bar na zimnym czy ciepłym silniku/przy wysokich/niskich obrotach nie ma znaczenia, ciśnienie jest cały czas w tej granicy czyli stałe. Zakładałem dwa  zegary na każdym jest to samo, zakładałem nowy zawór ten przy pompie pod misko olejową to się zmniejszyło właśnie na 6,5bar z 7bar(na starym zaworze). Wiem jednak że takie ciśnienie to na zdrowie mu nie idzie, dlatego moje pytanie co może być nie tak? dodam że takie ciśnienie w silniku mam po kapitalnym remoncie.
    • Przez Blusik
      Witam 
      Mam pytania jaka podkładka ma znajdować się pod korkiem zlewu oleju w silniku 1hc102 chodzi mi o średnice.
      Jak również o gwint jaki jest w pompie pz63a ponieważ musze odkręcić wąż.
       
      Pozdrawiam 
    • Przez Manio221
      Mam pytanie znalazłem silnik do MF 2620 od kombajnu class senator typ silnika Perkins A6. 354,4 czy będzie pasował? Proszę o pomoc. Niby takie same typy silników  😉
    • Przez Darek43
      Witam mam problem z ciśnieniem oleju po remoncie zapala się kontrolka od oleju A przed nie paliła się czy to może być wina pompy  olejowej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj