Gość

Wypłaty suszowe 2018

Polecane posty

krzysztofk9    7
23 godziny temu, marekfarmer napisał:

W ARIMR  nie ma  Naczelników    Pomoc  Publiczna  nie jest  zablokowana   tylko  De minimis  ze względu  na  limit    ale MRIRW  pracuje nad  tym aby   zwiększyć  limit  

Akurat na czele hierarchii biur powiatowych stoi Kierownik biura a na czele wydziałów np. Idź  stoi naczelnik. Wystarczy spojrzeć na pieczątki z korespondencji. Pomoc publiczna też jest zablokowana. Nikt nie ma decyzji z datą z kilku ostatnich dni.

 

Edytowano przez krzysztofk9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
26 minut temu, agricolus napisał:

Eh, te durackie unijne wymogi, limity, kwoty, normy. Marek 100% Zgodnie z Rzeczywistością ma rację....najlepiej byłoby poza UE. Brak członkowstwa w UE, brak problemów z dopłatami i innymi niemądrymi brukselskimi wymysłami:) No i jak już nie będziemy w tej UE to rząd pewnie co roku będzie rzucał 2 mld suszowego, nawet bez suszy. Bo czymże jest rokrocznie 14,5 mld z jewrejskiego budżetu UE wobec 2 mld raz na 5 lat przed wyborami z naszego piastowskiego 

Ale hipokryzja z ciebie wyłazi. Jak rząd coś spartoli to krytykujesz ile wlezie. A jak ktoś wytknie błędy w unijnym prawie albo w pracy gminnych komisji szacujących straty, to idziesz w nadinterpretację cudzych wypowiedzi lub marnej jakości sarkazm. No bo ciocię Unię można tylko chwalić, wytykać jej wad już nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agricolus   
Gość agricolus

Łołoło, hola. Zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś. Z wyjątkiem tego, że mój sarkazm jest marnej jakości. Bo nie jest!:)

Z publicznej płacą, w piątek znajomy chwalił się, że dostał. Składał coś koło 5 października wniosek.  Nie płacą z de minimis. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agricolus   
Gość agricolus

Wszyscy, którzy złożyli to dostaną...ale nie w 4-5 dni...i lepiej z publicznej niż z de minimis. Z różnych pragmatycznych wzgledów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    220

przed wyborami Ardanowski jakoś nie informował ,że limity mogą się pokończyć  , tylko gadka była że pieniądze  są 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Ze wszystkim będzie podobnie a nawet gorzej...ten system się sypie i zbyt często nikt nie mad tym już kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
8 godzin temu, farmerss34 napisał:

przed wyborami Ardanowski jakoś nie informował ,że limity mogą się pokończyć  , tylko gadka była że pieniądze  są 

Bo  pieniądze  są   tylko  limit  się  skończył    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    220

ja pamiętam ,że swój de minimis limit mam wykorzystany w kwocie  5 tys euro z 15-tu, a gdzie reszta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
A ja w końcu dostałem podpisany przez wojewodę protokół suszowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 10.11.2018 o 22:42, extrabyk napisał:

Ze wszystkim będzie podobnie a nawet gorzej...ten system się sypie i zbyt często nikt nie mad tym już kontroli.

UE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 11.11.2018 o 07:13, marekfarmer napisał:

Bo  pieniądze  są   tylko  limit  się  skończył    

Limity się nie skończyły. Tylko przesuwali kasę na inne cele i to co jest powino byc tylko na ten cel zostało wykorzystane. Ja wykorzystałem tylko na materiał siewny z de minis. Zadam pytanie gdzie są środki których nie wykorzystałem a  mam prawo wykorzystać w ciągu 3 lat całą pulę. Zawsze wykorzystałem gdzieś 1/3 i tylko na materiał siewny. Nie broń tych co sciemniaja. Po prostu kasę mają pustą, wszystkim obiecują i dają. Brak kontroli która z czasem się odbije. Bo ważne jest zadowolone społeczeństwo. Bronisz czegoś i tłumaczy zamiast przyznać rację. Kasa pusta. Poszlo na coś innego.

Dnia 11.11.2018 o 15:57, farmerss34 napisał:

ja pamiętam ,że swój de minimis limit mam wykorzystany w kwocie  5 tys euro z 15-tu, a gdzie reszta? 

Tak jak i ja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ty piszesz bzdury  skończył  się  limit na udzielenie Pomocy  w 2018  rok   

Kasa  jest  bo  płacą  publiczną  jak i  Kredyty  są  dostępne z publicznej    tylko De minimis  stoi  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie  Jest tylko niema . Logika marecka i jego pisa . Ale jaja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Bo ty dostaniesz na końcu  :P  

3 Letni  limit  De  minimis  

w rolnictwie – 225 700 000,00 euro,

Wykorzystane   na dzień 7 grudnia 2017  roku http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WMP20170001187/O/M20171187.pdf

w rolnictwie – 160 140 707,90 euro,

Wykorzystane na dzień 31.10.2018  rok https://www.gov.pl/web/rolnictwo/limity-pomocy-de-minimis

w rolnictwie – 212 991 666,76 euro,

7  listopada 2018  roku  wykorzystane 100%  kwoty 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zrozum głąbie , że przeciętnego rolnika nie interesuje z jakiej puli i dlaczego wszystko się zatrzymało . Słowo człowieka na stanowisku ważne . Odtrąbiono sukces , zapewniono o szybkich wypłatach p[o złożeniu wniosku .. A teraz co ? Kasa jest , tylko wy jej nie widzita ? weź się czasem zastanów , czy to wszystko jest takie prawdziwe , czy jednak czasami żałosne ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15422

Kurła to jak mogli moje deminis wykorzystać bez mojej zgody, ja nawet 1zł nie skorzystał z niej od począteku unji😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, zetorki12 napisał:

 

23 minuty temu, marekfarmer napisał:

 

 Budżet de minis powinien być zapewniony dla wszystkich rolników w wysokości 15 tyś. euro na gospodarstwo. Moim zdaniem przesuneli kasę z de minis na inne cele i kasę mają pustą. Rolnicy nie wykorzystują pełnej puli. Przyszedł rok ciężki a oni łatali sobie dziurę. Teraz gdzie prawo i co to przysługuje rolnikowi. Gdzie poszło to co mogę wykorzystać z tej puli i pytanie to co teraz nie kupować kwalifikatu bo limit wykorzystany. Policzcie kasę na 3 lata z de minis i ile wyplacaja na 500 plus z tego pokrywają koszty.

11 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Kurła to jak mogli moje deminis wykorzystać bez mojej zgody, ja nawet 1zł nie skorzystał z niej od począteku unji😡

Marekfarmer skasowal 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tylko że twoje zdanie jest  tyle warte  co  zeszłoroczny  śnieg.

Fakty  są  takie  a nie  inne  limit  wykorzystany w 100%  i tyle w temacie 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16935
a ja glupi na poczatku zalowalem, ze nie zaznaczylem tego minimisa bo myslalem, ze szybciej dostane. a tak poszlo z publicznej i kasa juz dawno na koncie. byla. bo juz spozytkowana w dobrym celu. zetorki, bez obrazy, ale piszesz, zes mlodosc juz masz dawno za soba, a zachowanie Twoje pokazuje zupelnie co innego.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro wykorzystany , to po ptokach ?  A Rolnik nie korzystał , to kto Mu podpieprzył ? Oj , komisja śledcza się musi zająć takimi przekrętami . Wstyd ! Obiecać łatwo ! Wywiązać się trudniej ! Potem trzeba wymyślać dyrdymały .

4 minuty temu, Bananek napisał:

a ja glupi na poczatku zalowalem, ze nie zaznaczylem tego minimisa bo myslalem, ze szybciej dostane. a tak poszlo z publicznej i kasa juz dawno na koncie. byla. bo juz spozytkowana w dobrym celu. zetorki, bez obrazy, ale piszesz, zes mlodosc juz masz dawno za soba, a zachowanie Twoje pokazuje zupelnie co innego.

W czym masz problem ? Duchem zawsze młody ja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj