krystal1

Sankcje młody rolnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krystal1    1

Witam otrzymałem informację że otrzymam sankcje 12% z 100tys które otrzymałem na młodego rolnika nabór 2018 , sankcja za nie wywiązanie się z zasiewów wysokobiałkowych. Przerabiał ktoś temat jak się odwoływać ? Może jakiś polecony radaca prawny który wie jak ugryźć temat ? Z tego co czytałem większość takich spraw da się umożyc , zmniejszyć sankcje lub rozłożyć na raty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co było to brać żeby ktoś mógł kontrolować i szantażować. 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Nie spełniłeś warunków to musisz oddać kasę, co w tym dziwnego ?? Podstawą dostania kasy jest spełnienie pewnych warunków, ty jednego nie spełniłeś więc część musisz oddać ...

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

@Tomasz0611 rada tysiąclecia.... Po to jest możliwość odwołania, by się odwoływać. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

I co napiszesz w odwołaniu?  Odwołuje się bo mogę?  Tylko dla agencji to nie jest argument. Skoro w biznesplanie miałeś wpisane siew wysokobiałkowych to trzeba się było do tego stosować. Tym bardziej że za to też pewnie punkty były żeby wniosek przeszedł. 

Jeśli obowiązek wysiania wysokobiałkowych miałeś od tego toku, to teoretycznie możesz złożyć zmianę do wniosku o dopłaty, zmienisz tylko deklaracje uprawy (bez dodania płatności st). Może by w tedy coś przeszło z odwołaniem, jak nie miałeś kontroli na miejscu.

Co do rozłożenia na raty to powinna być taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Kolega wyżej ma racje. Jeśli się nie wywiązał z założeń, to część oddać trzeba. Też byłem w podobnej sytuacji. 6% musiałem oddać za niedostarczenie w terminie papierków jakichś. A dostarczyć i tak trzeba było potem. Odwoływanie nie miało sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Nie robiłem tego to nie wiem, ale można zawsze się podeprzeć suszą, jakby były jeszcze protokoły z tamtych lat to je dostarczyć i zobaczyć.  Spróbować nie kosztuje, albo kosztuje niewiele. 

Zaś do papierków, też jednego nie dostarczyłem w terminie(znaczy w ogóle) i pani zadzwoniła, abym go je wysłał.(do innego województwa się okazało), bo ona chce to zamknąć i  mieć z głowy. Więc są różni ludzie tam pracujący.

Edytowano przez Leszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Zawsze warto próbować się odwołać. 

 

Niestety tak jest w tym kraju, że polski urzędnik woli nałożyć karę na polskiego rolnika i zwrócić środki środki niż postawić na jego rozwój 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Trzeba się cieszyć, że całej kasy nie kazali oddać. Odwołać się możesz ale tłumaczenie się suszą to robienie z nich durni. Bo co celowo nie posiałeś bo wiedziałeś, że susza będzie. To nie przejdzie. Był plan trzeba było posiać bo tak naprawdę jak ktoś pisał nie dostałeś tych punktów i kasy nie powinno być tak by cię kiedyś załatwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

Gdyby chodziło o brak dokumentu, to w tedy dobra wola urzędnika ma znaczenie. Ale tu nie chodzi o dokument tylko o nie spełnienie konkretnych warunków wynikających ze złożonego wniosku o dopłaty. Wniosek złożyłeś świadomie, a termin na składanie zmian dawno minął. Możesz co najwyżej zmienić uprawę, jak pisałem wcześniej.

Powoływanie się na suszę nie ma sensu, bo co ona ma wspólnego z tym co posiałeś.  Tym bardziej że w protokołach też by były wpisane uprawy

Edytowano przez yaro_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystal1    1

Dlatego zapytałem czy ktoś się odwoływał lub może polecić kogoś kto się tym zajmuje. Jeśli będę musiał zapłacić to zapłacę ale jeśli jest opcja zmniejszenia lub rozłożenia na raty to trzeba korzystać. Tu cytat na temat sankcji młody rolnik 

Warto przytoczyć dane udostępnione przez ARiMR, zawarte w Sprawozdaniu z działalności ARiMR za 2019 r., zgodnie z którymi:

„Na podstawie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 września 2017 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłaty należności przypadających agencji płatniczej w ramach wspólnej polityki rolnej (Dz. U., poz. 1687), Agencja zastosowała ulgi w spłacie należności w 2019 r. w postaci:

umorzenia należności dla 647 spraw w łącznej wysokości należności głównej 1 718,300,00 zł,

odroczenia lub rozłożenia na raty dla 2 162 spraw w łącznej wysokości należności głównej 15 287,28 00,00 zł.

Na podstawie przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (j.t. Dz.U. z 2019 r., poz. 1145) w 32 sprawach Agencja zawarła ugody dotyczące ratalnej spłaty zadłużenia w łącznej wysokości należności głównej 4 032,28 tys. zł.”

Edytowano przez krystal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Żeby tylko jeszcze więcej nie kazali zwracać jak będziesz w tym temacie grzebał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będziesz pewnie zwracał część jak się podjąłeś to było wykonać jak należy i spełnić wszystko żeby cię nie ciągali a najlepiej to było wogóle olać to dziadostwo i nie składać. 

Za 100 K to uj kupi chyba że jakieś drobne maszyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Luki ty to chyba jaki Rockefeller jesteś, że 100 tyś to dziadostwo o które szkoda zachodu 😛  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

Te 100tys to było w 2018 więc coś tam jednak dało się za to kupić. A nawet jak by przyszło oddać 15tys to zawsze lepiej dostać 85tys niż nie dostać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

100 tyś teraz to na mało co starczy, ale w 2018r. gdy autor składał wniosek to były zupełnie inne realia ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
20 minut temu, witejus napisał:

Żeby tylko jeszcze więcej nie kazali zwracać jak będziesz w tym temacie grzebał.

Już nie strasz, bo wątpię że mogą większą karę dac. Odwołuje się od tej kary, a  nie prosi o ponowne rozpatrzenie wniosku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

W ogóle nie siałeś tych wysokobiałkowych, czy np. w jednym roku nie posiałeś lub brakło ci np. 10arów do zaplanowanej powierzchni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4137
5 godzin temu, krystal1 napisał:

Witam otrzymałem informację że otrzymam sankcje 12% z 100tys które otrzymałem na młodego rolnika nabór 2018 , sankcja za nie wywiązanie się z zasiewów wysokobiałkowych. Przerabiał ktoś temat jak się odwoływać ? Może jakiś polecony radaca prawny który wie jak ugryźć temat ? Z tego co czytałem większość takich spraw da się umożyc , zmniejszyć sankcje lub rozłożyć na raty 

No tak było za PiS, teraz podobno PO ma wsadzać do pierdla za takie malwersacje.   :P

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
6 godzin temu, krystal1 napisał:

Witam otrzymałem informację że otrzymam sankcje 12% z 100tys które otrzymałem na młodego rolnika nabór 2018 , sankcja za nie wywiązanie się z zasiewów wysokobiałkowych. Przerabiał ktoś temat jak się odwoływać ? Może jakiś polecony radaca prawny który wie jak ugryźć temat ? Z tego co czytałem większość takich spraw da się umożyc , zmniejszyć sankcje lub rozłożyć na raty 

Ale to nie zasiałeś ich świadomie czy jak to wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3
6 godzin temu, krystal1 napisał:

Witam otrzymałem informację że otrzymam sankcje 12% z 100tys które otrzymałem na młodego rolnika nabór 2018 , sankcja za nie wywiązanie się z zasiewów wysokobiałkowych. Przerabiał ktoś temat jak się odwoływać ? Może jakiś polecony radaca prawny który wie jak ugryźć temat ? Z tego co czytałem większość takich spraw da się umożyc , zmniejszyć sankcje lub rozłożyć na raty 

Możesz opisać dokładnie jak to wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystal1    1

 Przez 2 lata był siany groch później przestało się to opłacać i zapomniałem trochę o tym wymogu , mam produkcję roślinna pszenica + zioła wieloletnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj