Polecane posty

przemol87    187
1 godzinę temu, cinek1808 napisał:

Jak ziemniaki po przymrozkach ? W łódzkim podobno duże straty ? 

Zależy jak zaciągnął mróz, jednemu zmarzły a drugiemu nie, niektóre pola były już na pąku


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, cinek1808 napisał:

Jak ziemniaki po przymrozkach ? W łódzkim podobno duże straty ? 

Na wschodzie to sądzę tak żeby do 15 mają nie wyszły z ziemi. Nic się nie przyspieszy za wcześnie sądząc. Chyba że pod flizelinę bo tak to za duże ryzyko.

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7221

U mnie ozime ziemniaki już po 7cm krzaczki na Podlasiu 🤪 ciekawe, może je chwyciło. Gryka u chłopa dostała, jak dzisiaj poprawi to kaplica


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515

Co powiecie o takiej mieszaninie do glebowej? 2,5l pendimentalina, 0,3 sencor, 0,17 chlomazon. Po wschodowo 50g rimel na samosiewy rzepaku. Koszt po aktualnych cenach z internetu 250zł. Wyjdzie trochę taniej bo środki kupione na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja 3 sezony dawałem 4l pendigan strong 400 + mistral 0.25kg+ command 0.1-0.15l 

Działalo super zero poprawek nawet jednoliściennych nie bylo. Super mieszanina na odmiany wrażliwe na metrybuzyne. W tym roku też tak poszlo ale w taki popiół jeszcze nigdy nie pryskałem i sam niewiem co z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7221

Powiem Wam, że w qq doglebowka mimo popiołu radzi sobie świetnie, dzisiaj grzebałem to masa chwastów skiełkowane i upalone pod wierzchem. Oby z arcade tak było.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Witam! Z racji ujowej aury ziemniak nie opryskany doglebówką, odmiana Melodia, wrażliwa na metrybuzynę, czym pyknać powschodowo ? Największa presja chwastów to rzodkiew oleista bo była jako poplon+lebiodka+perzyk(jak masz perz to pyrki też), proso...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Moim zdaniem zrobiłeś bład ze mino że sucho lepiej dać doglebówke dobra, opryskać w nocy, a w razie czego poprawić titusem lub innymi generykami. Zawsze mino suszy jakoś w większym lub mniejszym stopniu uważam że działa ta doglebówka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515

U mnie też już ponad miesiąc nie padało i w ziemniakach jakaś tam wilgoć jest, myślę że to zasługa wałowania odrazu po sadzeniu do tego ciepła ziemia i szybkie wschody ziemniaków. Jadalne sadzone 4 maja i jakieś 5% na wierzchu. Wczoraj po południu obsypane, w nocy ziemia odwilgotniała i dzisiaj z samego rana opryskane. Z przemysłowymi się wstrzymuję z obsypywaniem chociaż dzisiaj w nocy nadają deszcz ale jutro ma coś mocniej wiać a po sąsiedzku mam rzepaki więc trzeba zaczekać do następnego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

czy m załatwić perz ? miałem na kawałku i go opryskałem glifosatem - nie wziął go, i jest ujowo


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Opryskaj środkiem AGIL, w max dawce. Powinno perz zwalczyć.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

LEOPARD  w sumie też moze być ? Czy masz sprawdzone AGIL


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
AdamKutno napisał:

Ziemniaki pojawiają się gdzieniegdzie, Arcade nie przebarwi?

arcade do 5 cm wysokości rośliny uprawnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
GABBER85 napisał:

LEOPARD  w sumie też moze być ? Czy masz sprawdzone AGIL

Ja AGIL stosowałem w ziemniakach dość późno ( na duże już rośliny perzu) i było ok, bez uszkodzeń w ziemniakach( odmiany bellarosa, tajfun, Michalina) . Perz zwalczałem środkiem LEOPARD ale w rzepaku. Działa skutecznie, ale zamieranie perzu jest dłuższe bo jesienią są niższe temperatury. Leopard rejestrację w ziemniaku posiada, ale ja go nie używam w tej uprawie. Mam tdoswiadczenie tylko z AGIL.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Chwastox? O.o

Jak powschodowo to już lepiej randap, przynajmniej będzie pewne że się wyłożą.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41
6 minut temu, mikad napisał:

Chwastox? O.o

Jak powschodowo to już lepiej randap, przynajmniej będzie pewne że się wyłożą.

Nie pamietasz juz srodka Barox 460 SL ?

Pamietam jak ojciec plakal ze spalil wszystkie ziemniaki jak lezaly plackiem po zastosowaniu, 

20 minut temu, cinek1808 napisał:

Ile chwastox na ha można dać w ziemniaku? 

wg etykiety z baroxu dawka na ha to 180g MPCA czyli 6 setek chwastoxu extra na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Nie pamiętam tego środka. Widocznie za młody jestem. 

To co dać na komose bo tylko to na polu w ziemniaku wrażliwym na metrybytrune

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Jeden raz tylko to bylo stosowane u nas daaawno temu, to jak ziemniaki sie kladly od mpca za bardzo odstraszlo od stosowania, efekt byl doslownie 2 dni i wszystko ustepowalo ale ja Ci nie zagwarantuje ze nic sie nie stanie zlego jak dasz chwastox extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Sam o Chwastox myślałem i miałem tu zapytać. Coś mi się wydaje ,że w ubiegłym roku ktoś tu coś pisał ,że właśnie na ewentualną poprawkę na komosę daje coś Chwastoxu 1-1.5 l /ha ale ręki nie dam ująć a nie mam czasu czytać iluś tam stron aby dokopać się do tego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
26 minut temu, mikad napisał:

Chwastox? O.o

Jak powschodowo to już lepiej randap, przynajmniej będzie pewne że się wyłożą.

Ejjj.. ale używanie małych dawek MCPA jest dosyć powszechne. Ja nigdy nie robiłem w ziemniaku bo nie mam tyle odwagi ale znam takich co robią. Ziemniakom nic się nie dzieje. 
 

Zęby zjadł na uprawie ziemniaka a takich sztuczek nie zna. 😁😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

możesz napisać jak wysokie były krzaki ziemniaków podczas zabiegu i jakiej wielkości chwasty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj