Polecane posty

mikad    1126

Co roku skoczki zadają te same pytania. Nic się nie zmieniło, jest tak samo jak zawsze.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Co polecacie sprawdzonego i dobrego do przedwschodowego odchwaszczania? Odmiany Denar i Cyprian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Azoksystrobina albo flutolanil, ten drugi pojawił się w formie zaprawy na sucho, w pierwotnej wersji ze względu na sposób zaprawiania był praktycznie poza możliwościami stosowania w małych gospodarstwach.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucekk    11

Odmiana to Vineta i Bellarosa, czym najlepiej odchwaścić i najskuteczniej. Bo metrybuzyna odpada a nie mam pomysłu.  Będę wdzięczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1

Ziemniak Gala.Czym opryskać przed wschodowo??

Czy gala jest wrażliwa na metrybuzynę??

Arcade 880 się nada??

Edytowano przez DawidSpec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Zostało mi trochę Boa 360 planuję opryskać Bellarozę czy nie zaszkodzi ziemniakom? Kiedy go aplikować tzn ile dni od posadzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acodin    13

Jeśli było pryskane w tamtym roku aminopyralidem + ścięta słoma to szykuj się na ostrą fitotoksyczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym opryskac ziemniaki przedwschodowo?( lawenda bellarosa  , gala denar tajfun , truflowe) Sencor liqiud  600 sc? Bandur?  Stadion 363? Arcade?  Boxer?  W tamtym roku zastosowalem sencor i było ok ale przytulia została,  w tym roku mam inne pola ( jedni po qq jedno po rzepaku)  jak narazie to obawiam się perzu.  Może randup? 

Edytowano przez 5120CASE5120
Dodatki informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7

Co będzie lepsze sencor czy arcade ? Nie chcę z niczym mieszać, tylko jeden środek. Ledwo 20ar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3656

Czy pryskając przedwschodowo środkiem aurelit 70wg można potem zrobić jeszcze poprawkę powschodowa tym środkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucekk    11

Arcade lepsze bo ma dwie substancje. Ja dawałem przedwschodowo 5 l trochę przepuszcza komosy czasami przytulie i samosiewy rzepaku. Jak ziemniaki będą miały z 15 cm wtedy Sencor i rimel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Command jeszcze jest w użyciu czy już wycofany?

Czym najlepiej opryskać przedwschodowo ziemniaki Lilly. Najwięcej ostów jest na tej działce. Ziemniaki są po 1 obredleniu wczoraj. Myślę że tak za 1-2 tyg będzie trzeba pryskać. Powierzchnia ok 0,3 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie opryskałem ziemniaka wineta mieszaniną bandur 0,3l plus pedigran strong 2,2 litra na hektar po uformowaniu ziemniaka tydzień temu a teraz idę na pole a tam pełno małych przetaczników perskich a ziemniak zaczyna już przebijać czym to potraktować może 4 litry boxera dac bo niby do 3 lisci można pryskać czy macie jakiś inny pomysł oczywiście bez metrobuzyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
Dnia 6.05.2022 o 17:51, lucekk napisał:

Arcade lepsze bo ma dwie substancje. Ja dawałem przedwschodowo 5 l trochę przepuszcza komosy czasami przytulie i samosiewy rzepaku. Jak ziemniaki będą miały z 15 cm wtedy Sencor i rimel 

Mi tak samo w zeszłym roku puścił trochę komosy i rzepaku wiec musiałem poprawiać Titusem. Choc ja robiłem 2l Arcade i 0,1l chlomazonu. 
W tym roku chciałem zrobić samym Arcade i kupilem na dawkę 5l/ha. Teraz się zastsnawiam czy nie zmieszać znowu z chlomazonem. 
Ja sencorem po wschodach nie mogę bo mam Vinete. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Popatrz na etykietę Arcade i zrób podobne proporcje. Tak chyba najlepiej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
4 godziny temu, andrzej224 napisał:

mieszając Sencor z Boxerem jakie dawki można zastosować?

W tamtym roku robiłem mieszankę 3 l boxer i 0.3 l sencor 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Czym mozna zwalczyc perz? Ziemniaki pod siebie 5ar wiec roundap odpada, ile moglem tyle go wyrwalem kuktywatorem i bronami tam gdzie sie trafial ale mysle ze moze odbic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115
GABBER85    1293
Dnia 24.04.2022 o 11:35, DawidSpec napisał:

Czy gala jest wrażliwa na metrybuzynę??

mialem Gale Lily I Sagitte , nic im nie bylo a juz wyszly...

czy  Leopard na perz podziala przedwschodowo , warto ?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj