Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tobago    351

Ja tez Cabrio. 

Pytanie kiedy rozpocząć ochronę..?  
Do zwarcia międzyrzędzi jeszcze trochę. A to niby od tego momentu największe ryzyko na infekcje. 
Deszczu od wschodów niewiele a krzaki obecnie mają dobry przewiew. 
 

Robić już czy jeszcze kilka dni poczekać? 
 

592d78594b2ae.jpg

80a08c67d5f70.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

u mnie ciut mniejsze jak na zdjeciach , do zwarcia jeszcze brakuje myśle jechac odżywkami taki jak na zboże + mangan cynk bor, garść siarczanu i mocznika, moze dodam 0,3 dawki na grzyba tylko nie wiem co , u nas alternarioza wczesniej zawsze atakuje a pozniej zaraza  pełne T1 Rid.. + manko


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

Z fungicydami jakie dodajecie odżywki ? Mam cabrio Duo i carial star. Z odżywek mangan, cynk i bor od intermag. Mieszać coś, czy lepiej osobno ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
31 minut temu, MateuszKunik napisał:

co dajecie na stonkę bo dałem karate 150ml na hektar i stonka dalej żre?

Karate z tego co pamiętam wrażliwe na temperaturę. Musi być odpowiednia. Już wolę zastosować Inazuma to karate z mospilanem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2022 o 01:07, grzybu1 napisał:

Z fungicydami jakie dodajecie odżywki ? Mam cabrio Duo i carial star. Z odżywek mangan, cynk i bor od intermag. Mieszać coś, czy lepiej osobno ? 

 

Ja dałem i dam niebieski Cristanol ze względu na potas... + cabrio duo + coragen na stonkę. Póki co stonka spadła, kolor krzaka czarny, 0 chorób tylko mało wody

 

8 godzin temu, MateuszKunik napisał:

co dajecie na stonkę bo dałem karate 150ml na hektar i stonka dalej żre?

Coragen już 2 rok z zrzędu. Lekko ponad max dawka. W obwodzie mam Mospilan, Carnadine i Karate Zeon ale Coragen zrobił robotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1755

@przemol87 i reszta czy to może być alternarioza. Pojedyncze krzaki są tak jakby jaśniejsze

16551255245985809904321396493679.jpg

16551255532314463385229215128629.jpg

Edytowano przez PAN88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Alternarioza raczej nie deformuje lisci. 
Tu może być jakieś combo wirusów, niedoborów i grzybów. 
Bez laboratorium sie nie da stwierdzić. 
 


Robicie już grzybówki? 
 

U mnie rzędy jeszcze nie złączone. Dosyć sucho, przewiewnie. Od posądzenia jakieś 40 dni. Mówią ze pierwsze zabiegi 55-60 od sadzenia. 
Dzis trochę wieje i niby na noc deszcz wiec wieczorny oprysk byłby na siłę. W środę mają być lepsze warunki i przy okazji by podrosły. Nie wiadomo co robić. :/ Chorób chyba nie widać. 
 

2f87e84d33c44.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1755

@tobago ja właśnie po 40-45 dniach od posadzenia pryskam od zarazy. I pytanie mam carial star500 czy Infiniti?

Edytowano przez PAN88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

ja bym na pierwszy raz u siebie Carialem, ma difenokonazol, Alter.bardziej pierwsza atakuje, miałem dzis robic fungi i odzywke mocną ale pada a nawet leje

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115
9 minut temu, PAN88 napisał:

@tobago ja właśnie po 40-45 dniach od posadzenia pryskam od zarazy. I pytanie mam carial star500 czy Infiniti?

na razie zaraza mniej groźna niż alternaria bo zarazowy sezon z początkiem lipca zaczyna się nasilać i to niezależnie od terminu sadzenia zatem o wyborze środka na ten czas powinna decydować jego przydatność na alternariozę a zaraza może być niejako przy okazji.

 

1 godzinę temu, tobago napisał:

2f87e84d33c44.jpg

ta "banderia" proporczyków na miedzach to strachy na dziki?
Jeśli tak to pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

u mnie już kwitną i jeszcze nie pryskałem od zaraz. Przestanie padać to trzeba będzie wyjechać. Tylko na stonkę pryskałem coragenem bo na krzakach pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1755
8 minut temu, GABBER85 napisał:

ja bym na pierwszy raz u siebie Carialem, ma difenokonazol, Alter.bardziej pierwsza atakuje, miałem dzis robic fungi i odzywke mocną ale pada a nawet leje

Też tak myślałem.

Można dodać stonkę od razu? Na jednej działce ziemniak po ziemniaku i pojawia się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
13 minut temu, dysydent napisał:

 

ta "banderia" proporczyków na miedzach to strachy na dziki?
Jeśli tak to pomaga?


Na razie z dzikami mam spokój. Te choragiewki są bardziej by głupie sarny widziały ze coś jest bo na dole idzie pastuch i by przerywały. 
Przy pastuchu widziałem ostatnio jedno podejście. Poraziło i zwiał. 
 
 

Na pierwszy zabieg szykuje się z Cabrio Duo w maksymalnej dawce 2,5l. Strobiluryny raczej dobrze sobie radzą z alternariozą. Jest to w miarę dobre rozwiązanie w zastępstwie za Armetil (mankozeb + metalaksyl)? 
 

 

@PAN88 możesz dać tez stonkę tylko uważaj z borem. Bor mocno podbija pH cieczy. Fungicydy tego nie lubią ale insektycydy wyjątkowo. 

Edytowano przez tobago
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepek22    13

Witam. Zostało mi trochę odżywek ze zborza i rzepaku oraz około 15kg mocznika bez inhibitora czy mogę podać to dolistnie na ziemniaka czy uszkodze liście? Odżywki to npk

Edytowano przez Szczepek22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

w poprzednich latach dolistne lałem plonvit kukurydza bo był  najmocniejszy + ciut boru  teraz mam innych małych producentów są tansi od basfoliaru czy intermagu, insolu nie wazne czy przeznaczone na zboze czy qq , wale wysokie dawki +B+Mn nic im nie bedzie mocznika i siarczanu  daje 30% dawek


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ja już nie muszę pryskać od stonki. Grad ściął wszystko , w tym roku zostałem bez ziemniaka 

  • Confused 1
  • Sad 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

1 zdjęcie przemysłowe Kuba, 2 Vineta z miejscem niedopryskanym doglebowo i 3 zdjęcie też z miejscem niedopryskanym z silną presją chwastów. Widać  dobrze jak podziałała doglebówka. Doglebowo: 2 l pendimentalina, 0,25 metrybuzyna, 0,15 chlomazon. Ziemniaki sadzona na początku maja.

image000000.jpg

image000001.jpg

image000002.jpg

Edytowano przez Daro20
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
4 minuty temu, GABBER85 napisał:

jaka lokalizacja? dasz foto

Okolice Płońska. Taki grad padał jak 5 zł. Zdjęcia nie mam , jutro wstawię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

z której strony Płońska ? dziś w nocy ? Coś o gradzie słyszałem że gdzieś tak dowalił....na dużym obszarze  w okolicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

powiedzcie jak to jest, pamietam jak ok. 20 lat temu nie pryskało sie na chwasty , zaganiali nas zeby obrywać z chwastów i mniej tego rosło, teraz trzeba pryskac i jeszcze wyłazi tego pełno,

w zbożach też , pryska sie co roku  środkami jedno- dwulisciennymi ktore czyszczą zboże,  a mimo to skąd one sie biorą?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
16 minut temu, zbyszek8201 napisał:

z której strony Płońska ? dziś w nocy ? Coś o gradzie słyszałem że gdzieś tak dowalił....na dużym obszarze  w okolicy ?

Gmina Załuski. Dwa tygodnie temu grad ale drobny a teraz taki gruby. Dwa ha ziemniaka poszło. I pomidory, ogórki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
11 minut temu, GABBER85 napisał:

powiedzcie jak to jest, pamietam jak ok. 20 lat temu nie pryskało sie na chwasty , zaganiali nas zeby obrywać z chwastów i mniej tego rosło, teraz trzeba pryskac i jeszcze wyłazi tego pełno,

w zbożach też , pryska sie co roku  środkami jedno- dwulisciennymi ktore czyszczą zboże,  a mimo to skąd one sie biorą?

Właśnie z tego, że kiedyś się nie pryskało. W glebie jest bank nasion. Np. taka komosa może w glebie sezonować przez 50 lat.

 

Fungi w ziemniaku poszło w sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj