Polecane posty

Daro20    514
9 godzin temu, tobago napisał:

Ja z doświadczenia tylko wiem ze raz na sucho doglebowo pryskalem groch pendimetaliną i efekty były słabe. Potrzebna była poprawka.

Nic dziwnego że solo pendimentalina przepuściła chwasty. "Na mokro" było by o samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Pendimetalina nawet z chlomazonem nie zatrzyma zachwaszczenia.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

U mnie po obredleniu wilgoć jako taka była, pył zjeżdżał spowrotem. Deszczyk na 2-3cm przemoczył, opryskałem od 19stej, wola boska.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
12 godzin temu, mikad napisał:

Pendimetalina nawet z chlomazonem nie zatrzyma zachwaszczenia.

W 2020 robiłem 4l Stompu 433g zdaje się + 0,15l chlomazonu i udało się bez poprawek. Nie pamietam jakie były warunki. 
 

Dziś na wieczór jak się uciszy myśle jechać z 5l Arcade + adiuwant. Ten cholerny wiatr wysuszył 4mm które spadły przedwczoraj. Zobaczymy, wyjścia innego nie ma. 

Powschodowo „korekta” w Vinecie to tylko rimsulfuron? 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można  do zabiegu odchwaszczania ziemniaka po wschodzie sencor liqiud 600sc (metrybuzyna)  (0.5l/ha) Można dodać nawóz humus activ?  (5l/ha)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chce zrobic poprawke w winecie na chwasty mozna dac boksera 4l na hektar bo mam w magazynie czy kupic rimela ziemniak jeden wschodzi a są krzaczki nawet po 10 cm co będzie lepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

Mam z zapasów boa(chlomazon). co dorzucić żeby było git na doglebowke?zwykle jest spora presja ze strony komosy. odmiany Oberon i Ricardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Nic z tych doglebowek nie będzie.. sucho, teraz przymrozki, na weekend niby nadawali potężne burze, a teraz już znika wszystko. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

obecnie są przywałowane.redlić i pryskać będę pewnie w weekend więc jak świeżo wyredlone będą to chyba coś wilgoci będzie na wierzchu redlin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Ja tak zrobiłem, w dodatku zaraz po redleniu 3mm spadło. Ale warunki kiepskie. Nie wiem, zobaczymy


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Właśnie skończyłem pryskać Kalifem. Sucho jak.... ale nie mogłem dłużej czekać bo ziemniaki już powoli wychodzą a trochę zielska bo 2 lata temu to kupiłem i zachwaszczone. Zdecydowana większość to osty. Była tam kuku ale jak widać nie dało się dobrze wyczyścić.

Zobaczymy co z tego będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Jeżeli chwasty są na wierzchu to trzeba bylo dolać 2 litry glifosatu.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Trzeba robić zapasy Titusa bo jak wszyscy się rzucą by robić poprawki po doglebówce to będzie problem. 😁

Chociaż ten kto nie ma wrażliwych na metrybuzyne to ma więcej możliwości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Rimela już braki a tańszy. Znajomy mówił żeby dołożyć 0.1 l sencoru do titusa na komose w odmianie irga i irys , które mają podwyższona wrażliwość. Na jednym polu mam tylko komose na drugim rdest i trawice. Czym problem jest zwalczyć komose

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
17 godzin temu, mikad napisał:

Jeżeli chwasty są na wierzchu to trzeba bylo dolać 2 litry glifosatu.

Właściwie tylko ten oset się przebija. Na te chwasty które już wzeszły Kalif nie podziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

To typowy preparat doglebowy, dziala najlepiej w fazie kiełkowania, potem już co raz słabiej zwłaszcza jeżeli jest sucho.  Będzie kręcił chwasta ale nie położy. Na wszystko co wystaje ponad glebę glifosat najlepszy.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Może niektórzy traktują już glifosat jako dobro luksusowe. 😁

Teraz to prawie tysiaczek za 20l generyka. 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

O żesz, serio? Ostatni zakup robiłem rok temu jakoś o tej porze, trzy niecałe stówki za dwudziechę płaciłem, dziesięć baniek jeszcze stoi w magazynie.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
Napisano (edytowany)

Niestety tak to dziś wyglada.. Trudno mi wyjaśnić skąd te podwyżki. Czy brak surowców czy widmo wycofania. Cholera wi. 
 

A tak fajnie się czyściło glifosatem ścierniska po żniwach. :/ 
 

O Panie.. Agrosar nawet ponad 1tys za 20l.. 

Edytowano przez tobago
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
20 godzin temu, mikad napisał:

To typowy preparat doglebowy, dziala najlepiej w fazie kiełkowania, potem już co raz słabiej zwłaszcza jeżeli jest sucho.  Będzie kręcił chwasta ale nie położy. Na wszystko co wystaje ponad glebę glifosat najlepszy.

Przez tą suszę nie wiadomo co teraz robić. Po deszczach zobaczę jak będzie sytuacja wyglądała. Jak słabo podziała po obredlę jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

W kwestii odchwaszczania to Arcade + 0,1 chlomazonu. Do października było czysto. Co dajecie na t1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata96    25

W jakich warunkach byly pryskane ja dałem 5 l arcade +0.15 comand całą noc formowałem i oprysk o 5 na wilgotna glebę ale deszcz od tamtej pory nie spadł jak myślisz bedzie dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Konkret dawki. Ja w zeszłym roku jak mieszałem z chlomazonem 0,1l to Arcade szło 2,5l. Było czysto. Wilgotność gleby średnia. 
 

Teraz poszło czyste 5l Arcade. Zobaczymy bo warunki gorsze jak w zeszłym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
salata96 napisał:

W jakich warunkach byly pryskane ja dałem 5 l arcade +0.15 comand całą noc formowałem i oprysk o 5 na wilgotna glebę ale deszcz od tamtej pory nie spadł jak myślisz bedzie dobrze ?

Wieczorem zaraz po obredleniu na wilgotną ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj