Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Leszy    5024

A kto to raczy wiedzieć? Długoterminowe prognozy pogody mają taką skuteczność jak wróżby u cyganki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23
7 godzin temu, raszpl napisał:

Panowie będą tej zimy jakieś konkretne mrozy, czy raczej powtórka z przed roku? 🤔 U mnie kukurydza stoi i nie chce wpuścić maszyny na pole 😅 

A dużo tej kukurydzy? Bo u nas wytrwali po 40ary chodzili i zbierali kolby, później rzucali w kombajn 😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Dużo nie ma, około 2,5 ha ale ręczne zbieranie nie wchodzi w grę, na dodatek jeszcze pada więc gumiaki trzeba by było zostawić na drodze 😅 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86
10 godzin temu, artek27 napisał:

Dzisiaj dostałem taki cennik kukurydzy. Jak według was ceny przystępne? 

 

IMG_20201222_230852.jpg 

Hmmm można trochę po negocjować ja zamówiłem Hulk 460zł Rosomak 370 i Baobi co nie ma tu 430 ceny brutto. Przez olx typa ogarnąłem kilka lat mi sprzedaje zawsze towar świeży dostawa dopiero w marcu. Ceny jak ceny zawsze na około 20hektarów biorę. Psst zwróć uwagę firmie żeby lamusów z siebie nie robili Activiti ostatnia pozycja to caussade nie danko niech poprawią a najlepiej z cenami :)

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Tutaj jeszcze mam jakieś odmiany i też w tym roku pierwsze widzę że mają nasiona słonecznika. 

 

IMG_20201223_104239.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, artek27 napisał:

Dzisiaj dostałem taki cennik kukurydzy. Jak według was ceny przystępne? 

 

IMG_20201222_230852.jpg

Hulk I Madlen drogo. U mnie hulk 420 zl I Madlen 225 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

Ma ktoś doświadczenie lub widział u sąsiada odmianę Colloseum z Syngenty? W necie jest mało info o niej a kuzyn w ubiegłym roku ją miał na kawałku pola to sieczkarnią musiał kolega kosić na 3/4 przystawki


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

w coboru w tym roku numer jeden pod kątem masy w sredniowczesnej grupie to może kolega mieć rację. z jakością średnio ale masy da na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
15 godzin temu, raszpl napisał:

Panowie będą tej zimy jakieś konkretne mrozy, czy raczej powtórka z przed roku? 🤔 U mnie kukurydza stoi i nie chce wpuścić maszyny na pole 😅 

Z długoterminowych prognoz wynika, że styczeń ma być cały skuty lodem z mrozami do -9, szzególnie w pierwszej połowie. Ciekawe czy się sprawdzi? Ja swoje ostatnie 20 arów oberwałem ręcznie. Ale orać to się chyba nie da do maja, bo tak mokro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

trochę mrozu to by się przydało,ale to czas pokaże, na wiosnę gruber na głęboko jak masz możliwość i wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Planowałem przed siewem qq sypnąć wapno tylko że pole w ostrej skibie już stoi i tak się zastanawiam czy jest sens teraz rozsiać czy lepiej dopiero pod agregat razem z mocznikiem, a może darować sobie i za rok na jesień po żniwach kukurydzianych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

jak koniecznie masz odczyn do uregulowania i xle by Ci sie teraz rozsiewało (sprzęt) to powłókuj lub płytko agregat jak czubki skib bedą bielały wiosną i wapno się juz inaczej rozsiewać bedzie i potem dalsze zabiegi


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

im wcześniej wapno tym lepiej, najpóźniej w marcu żeby był odstęp od azotu i fosforu chociaż 6-8 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27
11 godzin temu, karol091193 napisał:

Ma ktoś doświadczenie lub widział u sąsiada odmianę Colloseum z Syngenty? W necie jest mało info o niej a kuzyn w ubiegłym roku ją miał na kawałku pola to sieczkarnią musiał kolega kosić na 3/4 przystawki

Miałem w tym roku 100tys tego , powiem tak, duże to może i jest , ale na tym plusy tej odmiany się kończą. Badyl gruby kolba słaba , masy rekordów nie miałem. Obok Xilo, odmiana bardziej uniwersalna i kolba była lepsza .

Jednak jestem zdania że na kiszonkę lepsze są odmiany uniwersalne. Bo Bond u nas na okolicy wyrósł na 4 metry na Iav i V klasie o kolba taka że może z 7tony ziarka by naleciało, więc jak dla mnie bez sensu siać takie coś 🤷

Ja to wolę mniej kija, a więcej ziarka i wtedy plon jest ten sam, ale za to jakość 👌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster321    21

Witam   siał ktos    Baobi cs  jakie opinie  i jak wyglada   bardzo duzo masy ?    jaka wysokosc  zdjecia jakies ?    kto siał niech napisze  czy warta 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

majster to 10 raz to samo pisze, miał już dużo odpowiedzi, ale jak widać nie dociera do Niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

masy full, kolba średnia ale może przez to że pod koniec z 5 tygodni bez deszczu. W tym roku wybiorę z następujących: kentos, figaro, skywalker hulk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Ciekawe jak na bardzo słabych glebach kentos by sobie poradził?

U mnie w tym roku na 0,5 ha campona dała 4 przyczepy masy, kolba też ładna. Tylko że nie porównywałem z innymi odmianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj