Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

robzombie    16
7 godzin temu, wojtekkmc napisał:

Cześć, mieliście któraś z tych odmian? Pioneer: 8834, 9241, 9074, 9127 MAS 29T i 23M Jak plonowały i ogólnie jak je oceniacie? pozdrawiam.

Wymieniłeś te odmiany Pioneer, które biją rekordy. Dodałbym 9363, to obecnie nr1 na rynku jeśli chodzi o plon. Średnie plony z działek po 100ha były rozliczane po 18t/ha i więcej, przy 31-33%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Broody napisał:

I ja kiedyś skusiłem się na tą odmianę na dobrym stanowisku i też lipa w porównaniu do innych odmian. Jak z dkc to polecam standardowo 3939 - stabilnie plonuje. 3787 też dobra odmiana, na mozaikę może nawet lepsza 😉

P9241 wypada jak dkc 39 ,ale gorzej oddaje wodę, również podczas suszenia. 

 

A miał ktoś kukurydzę mas 43.P bądź CS Cavani? Z massem i caussade nie miałem jeszcze do czynienia 🤔

Ja w tym roku miałem mas 43.p

Edytowano przez Artureczek001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
2 godziny temu, robzombie napisał:

Wymieniłeś te odmiany Pioneer, które biją rekordy. Dodałbym 9363, to obecnie nr1 na rynku jeśli chodzi o plon. Średnie plony z działek po 100ha były rozliczane po 18t/ha i więcej, przy 31-33%

o jakim regionie kraju mówisz ?  zamówiłem 8329, 8834, 9127, 9241 i 9363 zobaczymy jak wypadną na mozaikach troszkę torfu pod lasami, reszta IVb, V i VI miejscami


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16
17 minut temu, proxy8441 napisał:

o jakim regionie kraju mówisz ?  zamówiłem 8329, 8834, 9127, 9241 i 9363 zobaczymy jak wypadną na mozaikach troszkę torfu pod lasami, reszta IVb, V i VI miejscami

Dolny Śląsk, ale jak gadam to w całym kraju jest podobnie. Również 9074 się wyróżnia. To że udało Ci się to zamówić to szacun. Pioneer fajny tylko szybko się kończy, ale tak już jest co roku. Z tymi Pioneera nasionami jak z Media Markt... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cycu1992    0
7 godzin temu, driver24 napisał:

Ja mam dylemat pomiędzy hodowla pioneer, a dkc, może ktoś miał porównanie na słabszej glebie. Miałem na jednym polu na mozaice w tym roku z dkc 3623 i okazała się kompletna padaka, ale rok wybitnie niekorzystny dla kukurydzy, susza, przymrozki, grad ta odmiana zupełnie nie poradziła sobie. 

Myślałem nad P8834, N86 i P9241, albo z dkc 3939 i jeszcze jakas do dobrania. Gleba słabsza na ziarno środkowa Wlkp. 

Z dkc jest jak ze strzelaniem wiatrówką podczas gdy wieje halny ... nie trafisz. Ja juz sie z DKC wyleczyłem... zawodne odmiany po za 3939 ale szału nie robi. Zrobilem w tym roku 9 odmian po 30 arów z pioneera i 3 inne odmiany z DKC. Nie było co porównywać. ;) 9363 i 9241 pozamiatały wszystko. 19.3t przy wilg 29.1% mowi samo za siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cycu1992    0
40 minut temu, robzombie napisał:

Dolny Śląsk, ale jak gadam to w całym kraju jest podobnie. Również 9074 się wyróżnia. To że udało Ci się to zamówić to szacun. Pioneer fajny tylko szybko się kończy, ale tak już jest co roku. Z tymi Pioneera nasionami jak z Media Markt... 

9074 bardzo fajnie wychodzi ma mozaikach. Może rekordów nie pobije ale poziom, wysoki poziom trzyma. I bardzo fajnie startuje wiosną jak na denta. Nawet na chłodnych stanowiskach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Jak się kończy jak wczoraj rozmawiałem z 2 chłopakami jeden z Wielkopolski drugi pod Kalisza i mówili to samo że przedstawiciel z Pioniera na siłę im wciskał kukurydzę tyle że na hektar koszt wychodził ponad 600zl. Słowa dwóch osób wogóle z innego regionu Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22
Cycu1992 napisał:

7 godzin temu, driver24 napisał:

Ja mam dylemat pomiędzy hodowla pioneer, a dkc, może ktoś miał porównanie na słabszej glebie. Miałem na jednym polu na mozaice w tym roku z dkc 3623 i okazała się kompletna padaka, ale rok wybitnie niekorzystny dla kukurydzy, susza, przymrozki, grad ta odmiana zupełnie nie poradziła sobie. 

Myślałem nad P8834, N86 i P9241, albo z dkc 3939 i jeszcze jakas do dobrania. Gleba słabsza na ziarno środkowa Wlkp. 

Z dkc jest jak ze strzelaniem wiatrówką podczas gdy wieje halny ... nie trafisz. Ja juz sie z DKC wyleczyłem... zawodne odmiany po za 3939 ale szału nie robi. Zrobilem w tym roku 9 odmian po 30 arów z pioneera i 3 inne odmiany z DKC. Nie było co porównywać. ;) 9363 i 9241 pozamiatały wszystko. 19.3t przy wilg 29.1% mowi samo za siebie 

Jak plonowały poszczególne odmiany Pioneera????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Myslałem że jest w innym miejscu na mapie:P No to wychodzi na to że w Wielkopolsce Pionieera nie brakuje

Bo nikt bo u nas nie sieje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

Bo pionier to się nadaję na kiszonkę a nie ziarno kto by pomyślał że 30 listopada fao 240 miało 38 wilgotności i plon jedyne 14 t z ha 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
29 minut temu, Adamqq3 napisał:

Bo nikt bo u nas nie sieje 🙂

Sieją dosc duże opszary. Jeden i drugi chłopak mówił że po 20ha sieją kukurydzy dla bydła. Jeden ma opasy drugi mleczne. Jeden brał pionieera ale powiedział że za taką cenę to musi mieć chyba złote kolby żeby kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127
1 godzinę temu, Emil39 napisał:

Bo pionier to się nadaję na kiszonkę a nie ziarno kto by pomyślał że 30 listopada fao 240 miało 38 wilgotności i plon jedyne 14 t z ha 

tak tylko nie napisałeś że siane było koło 20 maja , u mnie fao 300 z pionera dało 18,1 t przy wilgotności poniżej 34 koszone 10 listopada

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
2 godziny temu, lassie napisał:

tak tylko nie napisałeś że siane było koło 20 maja , u mnie fao 300 z pionera dało 18,1 t przy wilgotności poniżej 34 koszone 10 listopada

Daj spokój, szkoda typa komentować nawet 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
17 godzin temu, casefarmer napisał:

Ja zamówiłem Beatus na kiszonkę, w tym sezonie sie sprawdziła a na ziarno spróbuję Kidemos

Tez wziąłem na próbę 4j kidemosa zobaczymy jak wypadnie na tle moritza i kokuny. 

Spróbuj na kiszonke kentos, chyba najlepsza odmiana jaka siałem na przestrzeni lat z kilkudziesięciu jakie miałem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215

Poleci ktoś coś ciekawego na piachudry, klasa typu wpół do 7 ;) był rosomak, surprime, codiese, a na ten sezon może coś nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

na takie piachy kws armoris poleca, wziąłem na próbę 2 worki w tym roku, baobi na piachu sobie świetnie radzi. grigri w coboru 3 lata na drugim miejscu plonowania to może być ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 17.12.2020 o 19:51, wicia433 napisał:

pomerania chyba najlepiej wypadała, weź sobie kawałek amawita a resztę jak chcesz to spróbuj Smolic. będziesz wiedział czy warto oszczędzać czy na przyszłość kupić droższe nasiona

pomerania ma niskie fao czyli  jest bardzo wczesna a za tym idzie ze i duzych plonow nie osiagnie , najlepiej jest siac kukurydze 230 240 250 fao , i wlasnie polonez ma 230 fao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj