Polecane posty

RafaKdziela    443

tyran3 .

kolego czy aby teraz nie obowiązują przepisy ,że do 20 tyś można sprzedawać wyroby z domu .wystarczy wcześniej zgłosić taką chęć do urzędu skarbowego i też ten podatek nie jest jakiś wielki od sprzedaży bezpośredniej .Oczywiście wymogi sanitarne trzeba spełnić przy przerobie świniaka na kiełbaski

W zeszłym tygodniu we wtorek płacili 4,45 netto.

 

Edytowano przez RafaKdziela
Uzupełnienie danych

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Rafał chce od ciebie kupić 100 kg kiełbachy sprzedaj mi to legalnie. 

Następnie możemy powrócić do rozmowy

Ta ustawa w praktyce działa dla owoców nie dla przerobu miesa bo wymogi sanitarne są takie  ze sie w pale niemiesci

króciutko aby zabić swiniaka musisz miec warunki takie jak w ubojni rozumiem ze je masz??????? oczywiście mozna dokonać uboju w ubojni i za to zapłacić a wyroby zrobić u siebie. Oczami wyobraźni widze jak rafał co tydzień zabijasz swiniaka w ubojni  i potem mi kiełbache sprzedajesz. A na pytanie własciciela ubojni dlaczego  zabijasz tak często odpowiadasz mu no wie Pan , macie takie drogie kiełbaski i chce wam zrobić konkurencje i sprzedawaćź taniej. Już widze jego radość z tego powodu i cene za ubuj dla twojej osoby.)))))))

U nas ubojnia za okazyjny ubój z wychłodzeniem sobie 100 liczy jeszcze własciciel narzeka ze ma aby z tym kłopot i tylko robi to tym co jest w wódkowych relacjach

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
12 godzin temu, nunu85 napisał:

Proszę łopatologicznie wytłumaczyc, krok po kroku w jaki sposób wystąpienie wirusa w Europie zachodniej miałoby spowodować ostre obniżki cen trzody?

Ludzi enagle przestaną jeść wieprzowine i sie przerzucą na drób/wołowine?

Belgowie,Niemcy,Holendrzy ,Hiszpanie ok 30% swojej produkcji upychają na Dalekim Wschodzie ,Azja południowo- wschodnia,tamte rynki się nie patyczkują i w przypadku wystąpienia asf-u wprowadzają całkowity zakaz importu mięsa z danego kraju i w przypadku Belgii cały ich export będzie musiał być upchnięty na unijnym rynku a taka nadpodaż na pewno spowoduje duże spadki cen  i jeżeli to się rozniesie na pozostałe kraje exportujace to wszystko mięso zostanie w unii a wtedy to dopiero będzie masakra z cenami .Cena na jutro za 5 szt 4,25 netto[stały odbiorca]

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
10 godzin temu, tyran3 napisał:

Rafał chce od ciebie kupić 100 kg kiełbachy sprzedaj mi to legalnie. 

Następnie możemy powrócić do rozmowy

Ta ustawa w praktyce działa dla owoców nie dla przerobu miesa bo wymogi sanitarne są takie  ze sie w pale niemiesci

króciutko aby zabić swiniaka musisz miec warunki takie jak w ubojni rozumiem ze je masz??????? oczywiście mozna dokonać uboju w ubojni i za to zapłacić a wyroby zrobić u siebie. Oczami wyobraźni widze jak rafał co tydzień zabijasz swiniaka w ubojni  i potem mi kiełbache sprzedajesz. A na pytanie własciciela ubojni dlaczego  zabijasz tak często odpowiadasz mu no wie Pan , macie takie drogie kiełbaski i chce wam zrobić konkurencje i sprzedawaćź taniej. Już widze jego radość z tego powodu i cene za ubuj dla twojej osoby.)))))))

U nas ubojnia za okazyjny ubój z wychłodzeniem sobie 100 liczy jeszcze własciciel narzeka ze ma aby z tym kłopot i tylko robi to tym co jest w wódkowych relacjach

Bardzo ładnie kolego napisałeś sposób przerobu świńki na kiełbaskę i masz wiele racji .U nas w lokalnej rzeźni można zlecić ubój świńki .Niestety nie znam ceny za tą przyjemność od sztuki .Mój kuzyn jest masażem i w tej chwili pracuje u Skiby .Zna się na swojej pracy i mówił ,że chętnie podejmie temat przerobu mięsa na kiełbaski ,jak dla mnie .

Znam ludzi ,którzy przerabiają świńki na kiełbaski w sposób opisany wyżej .Są to wyroby ekologiczne .Mogę się zapytać czy mają coś na sprzedaż .Ponieważ na wyroby mają sporo chętnych i kolejka jest bardzo długa .

Cena na dziś to 4,30 netto .

Zboże pszenżyto 750 .Jęczmień od 800 wzwyż .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
ja bylem kiedyś we weterynarii i pytalem o warunki sprzedaży bezpośredniej to dala mi tyle kartek,tyle wymogów ze nikt w moim powiecie nie zajmuje sie tym... ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Rafał mój prywatny rzeźnik  też sobie dorabia zabijając i sprzedając kiełbaski w Poznaniu i ma normalnie zeszyt zamówień  tyle ma chętnych ale to wszystko szara strefa on to dostarcza do swojego zakładu pracy a ktoś inny juz fizycznie rozprowadza po ludziach ale to wszystko bez jakiego kolwiek dokumentu.

Mi się marzy abym mógł zabić sobie tucznika  u siebie na gospodarstwie  w  niewielkim pomieszczeniu do tego przystosowanym( kafelki i te sprawy) a potem w samochodzie chłodni dostarczyć do klienta i wystawić fakture lub paragon, ale to na dziś jest niemożliwe. Można raz na jakiś czas nielegalnie robić ubój ale jakbym zaczoł np. regularnie zabijać 3 tuczniki tygodniowo to zaraz by mnie podpierdoliły legalne ubojnie i poszedł bym siedzieć, bo ty masz im sprzedać po 3, 8 a nie być konkurencją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze trochę, to małych hodowców wyduszą całkiem. Wieprzowiny nie ma komu jeść, część woli drób, a część wie jakim syfem jest sklepowe mięso i w miarę możliwości go unika. Na dodatek zachód ma problem ze zbytem swoich produktów mięsopodobnych  i w ten sposób małe przydomowe hodowle odejdą w zapomnienie. Nie ma już odwrotu od tej sytuacji, nawet ASF w Danii i Niemczech nic nie zmieni, bo oni tak czy siak będą swój syf tu wozić. Cena z ubiełego tygodnia 4,3 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Kazik ale daj/sprzedaj swoje mięso  mieszczuchowi chociaz raz on juz syfu nie kupi  3 razy drozej zapłaci a do supermarketu nie pujdzie.  Poprostu ludzie sa syfem karmieni i nieznają innego smaku. Jakby była sprzedaż bezpośrednia to byś zobaczył jak małe hodowle by sie rozwijały.

Dam ci przykład miałem u siebie mały remont i 2 tygodnie murarze byli u mnie, wielcy fani miesa z Dino bo tanie i smaczne. Ja nie miałem czasu aby ktokolwiek im coś zarcie robił. Tylko na jedzenie kiełbase i kaszankę się odmroziło. a na obiad ze 2 razy na szybko zeberka były i raz  schabowy.  I dziś do dnio idą bo zarcie do psa a sami kupują swiniaki od kogo sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Bajki koledzy opowiadacie o tych domowych wyrobach .Tak było w latach 90  teraz ,to liczy się kasa świniaka ubić dokupić miesa kat2 w hurtowni

Dodatki ,saletra, sztuczne flaki w następnej hurtowni .A zresztą po co brudzić się przy świniaku półtusze po 8 pln i co tydzień własne wyroby 

Byle był dobry rzeżnik  stały klient i nikt nie podj---ł bo będzie boleć!!!Ważna opinia że smaczne i dobre nawet z duńczyka ! Nauczyli nas prywaciarze jak oszukiwać mamy!!!!!!

Cena co łaska + vat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

rollo29 masz po częsci racje bo mój rzeźnik kupuje maciore tucznika i jazda z wyrobami. Po prostu w supermarketach jest taki syf sprzedawany ze taki mieszczuch nawet jak wpierdala starą maciore to mówi ze niebo w gebie. Zresztą rollo kup sobie kurczaka z supermarketu i ugotuj rosół  a potem zabij 3 letnia kurę  i też ugotuj z niej rosół, to zobaczysz ze stara zwapniała kura z podwórka bedzie smaczniejsza od młodziutkiego kurczaka z fermy. Po prostu w polsce jest takie gówno jako jedzenie sprzedawane ze za PRL włascieciele sklepów poszli by za sprzedaż tego gówna siedzieć na długie lata.

 

ps. cena w lokalnej ubojnie 3, 9  za klase E natomiast 5, 7 dla grupy w sokołowie

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1126
5 godzin temu, tyran3 napisał:

Kazik ale daj/sprzedaj swoje mięso  mieszczuchowi chociaz raz on juz syfu nie kupi  3 razy drozej zapłaci a do supermarketu nie pujdzie.  Poprostu ludzie sa syfem karmieni i nieznają innego smaku. Jakby była sprzedaż bezpośrednia to byś zobaczył jak małe hodowle by sie rozwijały.

Dam ci przykład miałem u siebie mały remont i 2 tygodnie murarze byli u mnie, wielcy fani miesa z Dino bo tanie i smaczne. Ja nie miałem czasu aby ktokolwiek im coś zarcie robił. Tylko na jedzenie kiełbase i kaszankę się odmroziło. a na obiad ze 2 razy na szybko zeberka były i raz  schabowy.  I dziś do dnio idą bo zarcie do psa a sami kupują swiniaki od kogo sie da.

Tak tylko ten konsument wie że wiejski świniak jest dobry, tylko jak będzie jadł wiejskie to na wczasy mu nie starczy więc zajada się marketowym mięsem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

No jasne że zrobi,obieca Ci  że jak uda im sie dłużej rządzić to wszystkie świnie będą Narodowe,sprzedawane w dobrej cenie do Narodowych zakładów mięsnych,a wszyscy Polacy będą mogli w niskich cenach zakupić Narodowe wyroby.I wszystkim takie obietnice będą pasowały ,jak świni siodło!

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

świń jest bardzo dużo ale nie u nas w Hiszpanii jest już więcej sztuk świń jak obywateli Polska na rynku wieprzowiny się nie liczy a my jesteśmy skazani na wymarcie gdyby nie biznesplan młodego rolnika już bym świń nie utrzymywał ale jeszcze dwa lata może nie zbankrutuję  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, gomez181 napisał:

paranoja paranoja z tymi świniami,minister rolnictwa zrobi cos?

Ale co ma zrobić jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
Nie importować tyle mięsa z uni,to i nasze rzeźnie by towaru potrzebowały i by cena moze wzrosła,tylko fakt jest taki ze naszych rzeźni nie mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy żeby weterynaria porządnie badała co się do nas zwozi .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2443

Nic nie mogą niby zrobić, ale jak świnie były po 5zł to się chwalili jak to za ich rządów świnie podrożały, pamiętam to jak dziś 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, gomez181 napisał:

Nie importować tyle mięsa z uni,to i nasze rzeźnie by towaru potrzebowały i by cena moze wzrosła,tylko fakt jest taki ze naszych rzeźni nie mamy...

No możliwe ale wtedy i dopłat mniej brać

1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Wystarczy żeby weterynaria porządnie badała co się do nas zwozi .  

Ty słyszał by jakie zwierze gryzło rękę która je karmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj