Polecane posty

Gość tyran3   
Gość tyran3

Koledzy teraz Rydzykowi dąć datek aby się modlił aby ASF do Danii przeszedł. Czy to by nie było wspianiale jakby w Dani choroba była i tym samym zakaz importu zwierząt i miesa. Ja już oczami wyobraźni widze jak ubojnie na mojim podwórku walczą o tuczniki na topory i ceny )))))))))))))))))) sokołów daje 25 zł za kg a pini 30 zł za kg.  ))))))))))))))))))))))

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2470

Podejrzewam, że jakby asf powędrował do Danii to nasze mądre głowy i tak znalazłyby sposób na to aby importować do nas tamtejsze warchlaki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1849
1 godzinę temu, tyran3 napisał:

Koledzy teraz Rydzykowi dąć datek aby się modlił aby ASF do Danii przeszedł. Czy to by nie było wspianiale jakby w Dani choroba była i tym samym zakaz importu zwierząt i miesa. Ja już oczami wyobraźni widze jak ubojnie na mojim podwórku walczą o tuczniki na topory i ceny )))))))))))))))))) sokołów daje 25 zł za kg a pini 30 zł za kg.  ))))))))))))))))))))))

 

Byly symulacje robione przez niemiecki związek rolnikow że w razie wystąpienia pomoru u nich w pierwszym okresie ceny spadną do ok1-1,20  i może to załatwić rodzimą produkcję definitywnie ,także na ,,dwoje babka wróżyła" i ciekawe jakie będzie wsparcie unijne i czy dla wszystkich krajów,co ciekawe dzisiejsza giełda +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
15 minut temu, ws71 napisał:

Byly symulacje robione przez niemiecki związek rolnikow że w razie wystąpienia pomoru u nich w pierwszym okresie ceny spadną do ok1-1,20  i może to załatwić rodzimą produkcję definitywnie ,także na ,,dwoje babka wróżyła" i ciekawe jakie będzie wsparcie unijne i czy dla wszystkich krajów,co ciekawe dzisiejsza giełda +1

Ws71 zadnego wsparcia nie będzie po prostu zmienią prawo i nie bedzie wybijania świń zdrowych, zrobią jakjies bzdurne swiadectow zdrowia i weterynarz bedzie ci poswiadczał ze masz swinie zdrowe.

A  co do produkcji to my zjadamy 18 mln tuczników rocznie a produkujemy 7 mln. a w Danii jest 21mln swin gdyby tam zaraza wpadła to w polsce ludzie w sklepach by koty kupowali bo zgłodu by mieszczuchy pozdychały. bo 11 mln to mieso od Dunskiej mafii. Duńską mafie wyeliminować z rynku i ceny w polsce 2 zł do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

farmer[KROPKA]pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/jakie-moga-byc-konsekwencje-wystapienia-asf-w-belgii,80968.html

-Belgia znaczną część swojej produkcji przeznacza na eksport poza Unię Europejską. Jeżeli potwierdzi się czarny scenariusz, i rynki zewnętrzne wstrzymają zakupy wieprzowiny z tego kraju, spowoduje to znaczną nadpodaż mięsa na wewnętrznym rynku Unii Europejskiej, co z kolei spowoduje prawdopodobnie duży spadek cen - tłumaczy specjalista.

Polska najwięcej wieprzowiny importuje właśnie z Belgii. Zdaniem specjalisty, fakt wystąpienia choroby w tym kraju nie wpłynie jednak na ograniczenie importu żywca do naszego kraju

Edytowano przez dwdx1906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jak się to potwierdzi to może być kiepsko. Belgia wszystko będzie musiała na rynek europejski wysyłać. Do polski tafii tanie gorsze mięso, co będzie skutkowało spadkiem cen. A polaczek będzie wcinał,aż mu uszy będą się trzęsły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powinien być niezwłocznie wstrzymany import z Belgi ryzyko jest zbyt duże mam nadzieję że Ardanowskizrobi porządek

Trzeba zrobić kampanię informacyjną o zagrożeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

mniejso ze szwiń belgoskich z adhd leprzym mniejsem od karzdego mniejsa od somsiada złodzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, staszek131415 napisał:

Powinien być niezwłocznie wstrzymany import z Belgi ryzyko jest zbyt duże mam nadzieję że Ardanowskizrobi porządek

Trzeba zrobić kampanię informacyjną o zagrożeniu

No to żeś tera doj... . Ty na poważnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8569
19 minut temu, dwdx1906 napisał:

mniejso ze szwiń belgoskich z adhd leprzym mniejsem od karzdego mniejsa od somsiada złodzieja.

co????O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Koledzy polski rynek wieprzowiny jest tak samo pierdolniety jak nasz kochany sejm i jezeli nie bedzie jakiejś wojny albo jakiejś powodzi to asf moze być w całej uni a u nas cenniki i tak pokażą 4-4, 5 z okresowymi odchyłami 30 gr w jedną bądz w drugą strone.   Jest 4 zł i za 10 lat tez tucznik bedzie 4 zł  to pewniejsze jak podatki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Przepraszam,że tu zadaje to pytanie .Proszę o informacje czy któryś z rolników miał styczność z firmą Gobarto? Proszę pisac na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

4.6+vat  ja to mam szczęście przed podwyżkami sprzedałem partie teraz po obniżce. następną  około 15 listopada także  w połowie listopada nie sprzedawajcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085
Dnia 14.09.2018 o 19:56, tyran3 napisał:

Koledzy polski rynek wieprzowiny jest tak samo pierdolniety jak nasz kochany sejm i jezeli nie bedzie jakiejś wojny albo jakiejś powodzi to asf moze być w całej uni a u nas cenniki i tak pokażą 4-4, 5 z okresowymi odchyłami 30 gr w jedną bądz w drugą strone.   Jest 4 zł i za 10 lat tez tucznik bedzie 4 zł  to pewniejsze jak podatki. 

Stabilizacja :D


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słuszny kierunek . I tak dla dzieciaków wszystko jest z supermarketu , a rolnik to tylko znęca się nad tymi zwierzętami i jeszcze mu za to płacą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj