Polecane posty

Gość   
Gość

Tera 10 gr dołożą zaraz warchlaki zaczną wstawiać 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Koledzy ten temat w zasadzie mozna zamknąć

Od 3 lat ceny są takie same jak są warchlaki duńskie na sprzedaż to ceny od 4,5-4,8 potem cena spada na poziom 4,3-4,5  kiedy warchlaki duńskie urosną to załamanie ceny 3,8-4,3. oczywiście mówie o średniej cenie bo pośrednicy potrafią w dołku dać i 3,40 a w górce ubojnie za tirowe parie i 5 zł . 

Tuczniki ludzie sprzedają powtórka cyklu. oczywiście są tu naiwni którzy na świeta lub zniwa widzą ceny na poziomie 6 zł ale i ci zaczynają mądrzeć

Dlatego ten temat staje się powoli do zamkniecia bo co tu komentować czym tu sie wymieniać?????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

No tak sie właśnie zastanawiam że od tak długiego czasu cykle są wszystkim znane i ciągle jest tak samo.

A Ty ciągle masz o czym pisać i ciągle piszesz to samo,zastanawiam się po co ?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Też się zastanawiam??? po prostu świnie tanie  i czekam kto mi postawi pół litra))))))) aby zalać smutki, widze kopinku ze postawisz kolejke całemu forum???))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Nie ma problema,zapraszam;-)

Tylko nie pisz już ciągle tych swoich wypocin 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    71

U was też z wet. pow. jeżdżą i zbierają jakieś podpisy by w sprawie zakazu  przemieszczania czy kupowania zwierzą z powiatów o gorszym statusie zdrowotnym? Już nie wiem dokładnie o co chodzi wszystko mi się pomieszało...

4,2 netto. locha 2,5zł

Edytowano przez Nowy81
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

To super,podpisałeś jak dobrze rozumiem a nie wiesz co;-)

Oby to nie był kredyt na milion zł;-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Nowy81 napisał:

U was też z wet. pow. jeżdżą i zbierają jakieś podpisy by w sprawie zakazu  przemieszczania czy kupowania zwierzą z powiatów o gorszym statusie zdrowotnym? Już nie wiem dokładnie o co chodzi wszystko mi się pomieszało...

4,2 netto. locha 2,5zł

Nie łażą . Ale to żeby zakazać , czy żeby zdjąć ograniczenie . Bo raczej taki zakaz już jest , ale dotyczy świń . Czego dokładnie chcą ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    71

To nie był żaden papier z wytycznymi itd. zwykła lista. Jeżdżą  jak mówili po większych hodowcach i pytają czy byśmy byli za tym żeby takie ograniczenie wprowadzić.

Bo nas powiat jest uznany za wolny, chyba od ASF

Coś tam o komisji UE mówił... nie miałem czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    71

A może  chodziło o Aujeszkyego?

https://www.agrofoto.pl/articles/zdrowie-swin/uwolnieni-od-aujeszky-dalsze-prace-programu-zwalczania-choroby/

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

A może zbierali podpisy na radnego albo innego wójta  hahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Nie wiem co u was zbierali ale ja tez pełno podpisów składałem, bo miałem kontrole bioasekuracji ASF  kontrola trwała całe 3 minuty z podpisaniem protokołu moze o to chodziło. Poprostu muszą kontrolować to kontrolują  i ASF niema juz teraz zadnych szans)))))))))))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To obniżył rząd to suszowe czy jak? Że połowę mają wypłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Remek 1 tys to dla strat powyżej 70% 500 zł ponizej 70% ale dla tych co mieli połowe pól ubezpieczonych. Jezeli ubezpieczenia nie było połowe kwoty. Wiadomo w TV 1 tys lepiej brzmi niz 500 zł. A potem mieszczóchy liczą ile to rolnik dostanie niby z jego podatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj