Polecane posty

kopin    3791
55 minut temu, 90210grzesiu napisał:

4.7 netto 150 sztuk

Mizernie się robi teraz jeszcze Belgia do nas wyśle całe swoje mięso to będziemy nie tylko płakać a już ryczeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

grzesiu rozumiem ze duńczyki masz skoro zero zysków???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
39 minut temu, 90210grzesiu napisał:

Polskie danbredy, zostało 60 na sztuce, ale narzekać trzeba bo to bardzo małe pieniądze.

No cóz na jednej sztuce miesiecznie zarobiłeś 10 zł  a dziennie 33 grosze  teraz zadaj sobie pytanie czy jesteś biznesmenem w realiach kapitalizmu w stylu Balcerowicza i tak ma być jak twierdzi pio25w czy jesteś chłopem pańszczyźnianym i białym murzynem  który ma robic na free.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

liczyłem cykl zamkniety. no to 15 zł miesiecznie  50 gr dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

To masz 15 zł x 800szt  czyli wychodzi 12 tyś

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

maciora 2,8 na rękę

tuczniki spędowe brali po 4,1,z domu 20-30 szt 20 gr więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

staszek nie czytasz ze zrozumieniem. 

A co do wypłaty odszkodowania to stała praktyka ubezpieczeli. Zeby iśc do sądu musisz wpłacić 5 % wartości i 2 lata się sądzić. w tym przypadku 100 tys zł a spalony człowiek niema na chleb  i często ludzie z braku kasy nigdy nie idą do sądu a ubezpieczyciel sie smieje. Do składki to oni słodczy jak miód i zapewnienia ze głowa mała a jak szkoda jest zwłaszcza duża to robia wszystko aby nie płacić, psy na człowieku wieszaja. dopiero jak pozew dostaja z sadu to na powrót sa mili i uprzejmik i sie chca dogadać ( zawrzeć ugode)

A wystarczy drobna zmiana w prawie aby ubezpieczony człowiek całkowicie był zwolniony z kosztów sadowych a ubezpieczalnia w razie przegrania sprawy  za kazdy miesiąc zwłoki od dnia wystapienia szkody płaciła 5% odsetek od kwoty odszkodowania. Wtedy wypłacali by odszkodowania jak najszybciej i nieodmawiali z byle powodu wypłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
giełda piątkowa 1 w górę,jak myślicie jest jakis cień szansy ze te świnie pójdą troche w górę? unas juz pewnie płacą 3.90...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1845

Poczekajmy tydzień,dwa i jeżeli sprawdzą się prognozy to może się okazać ze to może być cena za E klase,sami Niemcy mówią o cenie za E ok 1 euro,Belgowie twierdzą że wirus ma genotyp taki sam jak występujący Europie Środkowej i jeżeli się rozszerzy w starej unii to dopiero będzie jazda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Proszę łopatologicznie wytłumaczyc, krok po kroku w jaki sposób wystąpienie wirusa w Europie zachodniej miałoby spowodować ostre obniżki cen trzody?

Ludzi enagle przestaną jeść wieprzowine i sie przerzucą na drób/wołowine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek lokalna ubojna w Łódzkim 4,40 brutto i podobnież jeszcze tańsze będą. Nic nie robić tylko hodować i sponsorować wszystkich innych oprócz rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie narzekaj , Słuchaj TV , a będziesz wiedział jak rolnikom dobrze się żyje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiadomo suszowe wzrost opłacalności itd.. a rzeczywistość to inna rzecz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
1 minutę temu, szczypka napisał:

wiadomo suszowe wzrost opłacalności itd.. a rzeczywistość to inna rzecz 

hehe  mnie już rodzina z miasta się pytała co zrobie z taka kasą bo 1 tys. do hektara to będe rządził, hehehe

Jak im mówie ze 250 zł bo nie mam ubezpieczone a mam w protokole 79% strat w produkcji roślinnej ale na poszczególnych polach nie wiecej jak 65%( jakim cudem oni oszacowali dla całego gospodarstw 79%?????????) to mi mówią ze kłamie bo boje się zeby nie chcieli porzyczyć bo w koncu w TV i w radiu  mówili ze tysiąc a nie zadne 250.

A jak mówie ze w dodatku nie wiadomo kiedy ta kasa bedzie bo protokoły leżą u wojewody i nie wiadomo kredy wrócą to już całkiem krece, heheheheh

A co do świń puki nie bedzie mozliwości sprzedaży bezpośredniej oraz ustawowej regulacji rynku trzody tak długo będą takie ceny. Dla mniej lotnych forumowiczów wyjasniam ze nie chodzi o ustawowe ceny tylko o regulacje rynku np. zewnetrzni klasyfikatorzy, stałe jedne rozliczenie wbc dla całego kraju a nie kazdy zakład ma inne limity wagowe jakieś potrącenia i inne pierdoły. Obowiązkowa kontraktacja 75% przerabianego towaru od lokalnych rolników dla ubojni. Zakłady powinny w końcu konkurować ceną a nie potraceniami i wałkami z pośrednikami. Opodatkowanie kontraktowego, opodatkowanie warchlaków zagranicznych itd. Rynek trzody powinien być regulowany jak Bankowy, jest wolny rynek konkurencja ale sa ustawowe ramy i trzeba sie dostosować a nie jak jest teraz pańszczyzna 21 wieku  ze albo sprzedajesz po 3, 8 jakieś ubojni albo idziesz do paki za sprzedanie kiełbaski sąsiadowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj