Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

A co mało Wam przy tych stale rosnących kosztach produkcji? Ponad 1,7 za mleko jak żyć panie premierze?🤣

Nie malo ale co poradzę ze jestem w tak fantastycznej mleczarni a Ty masz ból d*py 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
28 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No kurła do łąki dopłaty, do krowy dopłaty, do paliwa dopłaty i jeszcze mliko po 2.5 by chcieli😡

No ciekawe kto produkty gotowe będzie kupował kogo będzie na nich stać🙁

Do jakich łąk dopłaty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

@suchy330 Ja tu widzę większy samozachwyt u Ciebie, niż u Tomka ból siedziska :P 

30 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No kurła do łąki dopłaty, do krowy dopłaty, do paliwa dopłaty i jeszcze mliko po 2.5 by chcieli😡

No ciekawe kto produkty gotowe będzie kupował kogo będzie na nich stać🙁

Do pola dopłata, do paliwa dopłata, suszowe przyznali, zboże drożeje, w polu samo rośnie, od zasiania do wiosny 6 miesięcy wolnego że w ciepłych krajach by się usmażył do tego czasu leżąc brzuchem do góry, a jeszcze komuś pieniądze liczy ;) 

@Damiancyk17 gdzie teraz oddajesz?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co w tym dziwnego ze ciesze sie ze tam odaje mleko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1
1 godzinę temu, xzzz napisał:

Mlekovita jezdzi Hohland masz,jest w czym wybierac

Z tego co czytam to w mlekowicie nie ma szału a w Hohlandzie doszło by mi kupowanie pasz bez gmo zreszto w Hohlandzie dużo się ostatnio pozmienialo z tego co slyszaleM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19
2 godziny temu, Zulugula13 napisał:

Nie wiem czy ktoś już wspominał, osm koło -8 groszy za grudzień. Od nowego roku przewidywane są kolejne obniżki 

Dokładnie to - 2gr z jednostki tłuszczu , np w moim przypadku to prawie -10 gr z ceny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota2000    1
3 godziny temu, Zulugula13 napisał:

Nie wiem czy ktoś już wspominał, osm koło -8 groszy za grudzień. Od nowego roku przewidywane są kolejne obniżki 

ja słyszałam -15 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
21 minut temu, Damiancyk17 napisał:

Z tego co czytam to w mlekowicie nie ma szału a w Hohlandzie doszło by mi kupowanie pasz bez gmo zreszto w Hohlandzie dużo się ostatnio pozmienialo z tego co slyszaleM.

Dużo miesięcznie soi kupujesz, że boisz się gmo free?

Nie wiem gdzie teraz oddajesz, ale skoro ani Mlekovita ani Hochland to masz jeszcze Rolmlecz. Z GMO, cena podobno nie najgorsza, tylko nie wiadomo jak w kryzysie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

Hochland z tego co widzę, to sugeruje się cenami innych mleczarni, bo przed wejściem cennika opartego o GUS ostatni podnosił i ostatni obniżał, ale te 1,05 w najsłabszym miesiącu to nie 89 groszy jak np. moja ciotka w Spomleku miała, choć były mleczarnie w okolicy które jeszcze niżej płaciły. Teraz wahania GUSu również naśladują korekty innych mleczarni. Niesmak pozostał po zabraniu 5gr latem

Za listopad ilość >20tys, tł 4,68% b. 3,58% 1,57zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

OSM Ostrów Wlkp za listopad 1,22 zł/L brutto,  przedział 10-17 tyś L. Żadnych podwyżek ani premii.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

gdzieś o tym czytałem. Podobno dlatego, że to wszystko to wprowadzanie konsumentów w błąd i mleko jedno od drugiego w ogóle niczym się nie różni, ale nie pamietam szczegółów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xabarx    15

danielhaker napisał:

Hochland z tego co widzę, to sugeruje się cenami innych mleczarni, bo przed wejściem cennika opartego o GUS ostatni podnosił i ostatni obniżał, ale te 1,05 w najsłabszym miesiącu to nie 89 groszy jak np. moja ciotka w Spomleku miała, choć były mleczarnie w okolicy które jeszcze niżej płaciły. Teraz wahania GUSu również naśladują korekty innych mleczarni. Niesmak pozostał po zabraniu 5gr latem Za listopad ilość >20tys, tł 4,68% b. 3,58% 1,57zł 1.57 z premią? Bo na fakturze nie ma uwzględnionej premii A ma być wyplacona w drugiej połowie grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robercik1   
Gość Robercik1
Dnia 4.12.2018 o 16:01, Krowiarka napisał:

Jeszcze parę dni cierpliwości ;) słyszałam o 3 gr.

 premia w sierpcu za listopad 15 gr a nie za 11 miesiecy po 3gr.......... ześ ładnie się przestrzeliła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1
6 godzin temu, danielhaker napisał:

Dużo miesięcznie soi kupujesz, że boisz się gmo free?

Nie wiem gdzie teraz oddajesz, ale skoro ani Mlekovita ani Hochland to masz jeszcze Rolmlecz. Z GMO, cena podobno nie najgorsza, tylko nie wiadomo jak w kryzysie

No właśnie w tej chwili oddaje do rolmleczu. Za listopad dostałem 1,38 brutto ponad 30 tysięcy litrów tłuszcz 4,15 bialko 3,60. W Łukowie obobiecali mi 1,52 brutto przy takich parametrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za to u  nas w MLEKOVICIE żadnej premii nie będzie?? No tak trzeba dotować tą kurę co złote jajka miała  znosić,  zabezpieczenie na trudne czasy czyli nową poszkownię która okazała się niewypałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego stoii??? Znowu coś z tymi piecami czy surowca brak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko po uruchomieniu przez wadliwe piece z firmy GEA w których powstaje proszek w końcowym produkcie znajdowały się opiłki metalu . Na początku chcieli wymienić piece ale okazało się to niemożliwe bo trzeba by było pół zakładu rozebrać to coś tam spawali i od środka je naprawili. Wogóle to spółdzielni nie powinno obchodzić całe koszty naprawy i przestoju powinna GEA pokryć ale jak jest to nikt nie wie bo oficjalnie na spotkaniach nawet słowem na ten temat się nie zajakną.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

a jak nie pokryła tych kosztów GEA to z nas to ściągną , nie wiem jak w innych mleczarniach ale u mnie 25 gr mniej niż w grudniu 2017, a pasza 200 na tonie droższa

Edytowano przez redbull

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj