Polecane posty

Gość   
Gość

I w Sierpcu będzie gorsza niż w mlekovicie....jak to się szybko zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w naszym regionie zakorzeniona jest lely, ale czy to na pewno ta firma to nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37
1 godzinę temu, zkordalski napisał:

I w Sierpcu będzie gorsza niż w mlekovicie....jak to się szybko zmienia

Nie można być ciągle najlepszym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Jak dla mnie te GDT to spekulacyjny twór. W ciągu 3 mies sprzedaż spadła o 35%  tj z 35000 ton sprzedaży w ciągu jednej sesji do 22500 ton na ost sesji a ceny tak mocno wzrosły. Fakt podaż oferowana na giełdzie spadła tylko czy w ciągu 3 mies jest realne aby produkcja mleka spadła tak drastycznie? Chyba nie. Co więcej Europejskie trendy ni jak mają się do tego co pokazuje GDT. Kiedyś była gospodarka sterowana to chłop wiedział za ile pracuje dziś jest niby "wolnorynkowa" starowana przez spekulantów i to oni zarabiają a chłop nie zna jutra!!! Dramat!!!

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robercik1   
Gość Robercik1
1 godzinę temu, loik92 napisał:

Nie można być ciągle najlepszym :-)

Nie wyprzedzajmy faktów:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, zkordalski napisał:

I w Sierpcu będzie gorsza niż w mlekovicie....jak to się szybko zmienia

Nie sądzę aby się choć zrownała nie mowa nawet o tym żeby była niższa. Bo to jest powtarzalna jakość za którą ludzie będą płacić 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Chciałem polechtac ego @zkordalski bo odkąd pamiętam bije do tego Sierpca jakby to z jego kieszeni szły dla nas wypłaty. Będzie obniżka to będzie, szkoda ale doic trzeba. Miejmy nadzieję że na koniec roku wyrownaja. Nie będzie to jeszcze lepiej, po co mam się przejmować czymś na co nie mam wpływu. Wgl rotr Rypin podobno zalega dwa miesiące z wypłatą dla rolników... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9
5 godzin temu, zkordalski napisał:

I w Sierpcu będzie gorsza niż w mlekovicie....jak to się szybko zmienia

koledze peknie żyłka pierdząca zaraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

No no tylko patrzeć, jak z Piątnicy zaczną do mlekovity przechodzić.

Co do Rypina to loik znasz braci "C"? tam jest że 350 dojnych. Im do 23 stycznia jeszcze nie wypłacił, ale do tej pory może już uregulowali.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Chyba kojarzę o kim mówisz. Ładnie widzę mleczarnia idzie, ciekawe czy pójdzie w prywatne ręce czy weźmie ich jakaś mlekovita czy polmlek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Ja znam braci C ;) oni chyba wcześniej do Sierpca próbowali, ale nie dali rady z wymogami coś tam było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

No kierowca mi mówił że był u nich pan K z działu skupu, ale ze na wymogach polegli. A ostatnio z mlekovity do nich zagląda często, ale się podobno opierają co jest dla mnie niezrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polanowice (500 dojnych) i do dziś nie dostali pieniędzy za grudzień. A dzisiaj słyszałem że już upadłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dla mnie to jakieś nie porozumienie mieć 350 dojnych (jak nie 500) i w czasie hossy zbankrutować o ile to prawda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Upadłość ROTR'u a nie Polanowic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Było tak od razu napisać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, loik92 napisał:

Chyba kojarzę o kim mówisz. Ładnie widzę mleczarnia idzie, ciekawe czy pójdzie w prywatne ręce czy weźmie ich jakaś mlekovita czy polmlek 

Polmlek to firma prywatna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byłem naiwny myśląc, że Mlekovita utrzyma cenę z grudnia, po tym sms z informacją cena bez zmian. Teraz na fakturze wyodrębnili dodatek Dopłata bez GMO. Mimo to jestem zadowolony z ceny i mleko się trzyma.

Za niecałe 12 tyś przy tł. 4,42% i bi. 3,66 cena 1,50 netto. Dla vatowca będzie to 1,57 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1194

Hmm dlaczego a no choćby dlatego ze idzie ser za 7,3 za kg z zagranicy zaczal isc i prędko nie przestanie a sa sygnaly ze ludzie zaczynają go kupować. Nie wiem dokładnie w jakim sklepie ale sąsiad mowil ze widział w plastrach 150 g za 1,99 zł . I tak naprawdę cholera wie co to jest za ser ale ludzie jak ludzie pojda i kupia  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już tu Pani krowiarka pokazała ile miała w grudniu 1.75 przy ponad 50 000 litrów.   U nas było tyle przy 15000 kawa na ławę . Przestańcie koloryzować wystarczy się cofnąć parę stron by to zobaczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałeś raz i chyba z udziałem. Obecną cenę bez dodatków masz wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Co do sera to właśnie w Biedronce wczoraj widziałem ser żółty holenderski,widocznie taniej z Holandii niż od naszych brać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj